реклама партнерів:
Головна » 2007 » Березень » 30 » Натовський оптимізм. В Альянсі помітили наближення України до євроатлантичних структур

Натовський оптимізм. В Альянсі помітили наближення України до євроатлантичних структур


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У НАТО з оптимізмом оцінюють процеси реформування сектору безпеки України і вважать, що Київ істотно наблизився в інтеграції до Північноатлантичного альянсу. Таку думку висловив вчора під час сніданку з українськими журналістами помічник Генерального секретаря НАТО з оборонної політики та оборонного планування Джон Колстон.

Це був четвертий візит високопоставленого представника НАТО в Україну. Востаннє він був у Києві 19 травня 2006 року на засіданні Спільної робочої групи Україна - НАТО з питань оборонної реформи. Цього разу пан Колстон формально прибув до Києва, щоб взяти участь у круглому столі Україна?НАТО «Роль парламенту в сфері національної безпеки і оборони». За його словами, це була дуже велика нагода, щоб обмінятися поглядами, яким чином Україна і НАТО можуть співпрацювати з таких питань, як встановлення парламентського контролю в секторі безпеки. Крім цього, в Колстона заплановані двосторонні зустрічі з представниками уряду України, зокрема, - міністром оборони Анатолієм Гриценком, а також керівництвом Міністерства внутрішніх справ і СБУ, а також РНБО. Помічник генсека повідомив журналістам, що в ході цих зустрічей передбачається обговорення того, яким чином НАТО могло б допомогти Україні в реалізації її планів модернізації сектору безпеки і збройних сил держави. На його думку, в результаті реформ збройні сили і структура безпеки загалом відповідатимуть вимогам демократичної держави і очікуванням, які покладає на них Україна.

Характеризуючи хід реформування сектору безпеки України за останні роки, пан Колстон зазначив, що є багато причин для оптимізму. «По-перше, це - створення в Україні збройних сил, які будуть меншими за чисельністю, але більш боєздатними і придатними до сучасного середовища», - сказав він. За його словами, свідченням конкретних змін у цьому напрямі є створення нових штабних і командних структур, нових сил оперативного реагування, реформа в галузі військової освіти, а також новий підхід до бюджетного процесу в оборонній сфері.

Пан Колстон також сказав, що в НАТО особливо вітають процес підвищення прозорості в оборонному секторі, зокрема, публікацію «Білої книги», завдяки чому забезпечується більша відкритість України до країн-членів НАТО та партнерів Альянсу. Він також відзначив як позитивний факт залучення України до переважної більшості операцій, які зараз проводить НАТО. За його словами, йдеться про сили НАТО в Косово, Афганістані, навчальну місію в Іраку і навіть про ту роль, яку НАТО нині виконує на прохання Африканського Союзу в Дарфурі.

Ще одним позитивним знаком, на думку пана Колстона, є те, що набутий досвід у ході реформування Збройних сил України зараз більш широко застосовується в інших структурах безпеки, зокрема, у внутрішніх військах і Службі безпеки. Зазначивши, що все це вимагає великих коштів, багато інвестицій, помічник генсека висловив сподівання, що Україна буде мати необхідні ресурси для того, щоб забезпечити, підтримати реалізацію цих програм. Він наголосив, що зараз більш оптимістично оцінює процес реформування сектору безпеки України, ніж це було кілька років тому.
На запитання кореспондента «Дня», чи не знаходиться зараз Україна далі від НАТО, ніж це було перед Стамбульским самітом, коли українське керівництво було готове перейти до вищого рівня співробітництва з Альянсом ? до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) і підтримка вступу в Альянс серед українського населення була вищою, ніж тепер, пан Колстон не дав чіткої відповіді. Він сказав: «Звісно, завдання НАТО полягає в тому, щоб надавати допомогу Україні на всіх процесах, які вона хоче зробити на шляху євроатлантичної інтеграції. Якщо подивитися з точки зору практичної співпраці, то, напевне, ніколи Україна і НАТО не були настільки близькими в реалізації цілей практичної співпраці. Що ж стосується бажання України вступити чи не вступити до НАТО, це є рішенням України. Я лише можу сказати, що зміни, які здійснила на практиці Україна, істотно приблизили її до євроатлантичних структур».

Помічник генсека не виключає можливості залучення України до створення НАТОвської системи протиракетної оборони. За його словами, це можливо лише тоді, якщо в Альянсі буде ухвалене відповідне рішення. «Якщо буде вирішено, що НАТО буде створювати власну систему протиракетної оборони, то ми, звичайно, бачимо активну роль України як однієї з ключових партнерів Альянсу. Ми хочемо абсолютно відкрито говорити Україні про наші плани і наміри і все, що ми збираємося зробити в цьому плані. Я не можу коментувати плани уряду США або давати їм якусь оцінку, але, наскільки мені відомо, між США і Україною на рівні урядів почалися відповідні консультації», ? сказав Колстон. За його словами, на даному етапі НАТО провело аналіз технічних можливостей створення системи протиракетної оборони з огляду на те, що зараз можуть виникати нові держави у світі, які можуть заволодіти зброєю масового знищення. «Жодного політичного рішення ще не було прийнято. На даному етапі триває процес вивчення можливості створення такого захисту», ? підкреслив помічник генсека. Водночас він сказав, що в найближчі місяці в НАТО відбудеться обговорення питання, чи варто Альянсу створювати власну систему протиракетної оборони. «Якщо таке рішення буде ухвалено, тоді постане питання про те, яким буде взаємозв’язок між американською системою ПРО і НАТОвською. Але такі елементи будуть виключно захисними і не будуть загрожувати військовому потенціалу жодній із країн партнерів Альянсу в регіоні, включаючи Росію», - підкреслив Колстон.

Коментуючи ідею прем’єр-міністра України Віктора Януковича щодо створення глобальної системи безпеки, помічник генсека зазначив, що НАТО розгляне будь-які пропозиції, зроблені з серйозними намірами. «Адже всі загрози, які сьогодні існують у світі, не є унікальними лише для НАТ

"День"

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

13:40
16-Сер-2022
Підрозділи «лнр» відмовилися продовжувати бойові дії на Донеччині
1. Повідомляється, що підрозділи «лнр» відмовилися продовжувати бойові дії на Донеччи
20:53
15-Сер-2022
Хлопчики, може вам молочка з медом?
- Хлопчики, може вам молочка з медом?
- Ой, дякуємо! Ми не голодні!
- Н
21:01
14-Сер-2022
Дієва арифметика від мелітопольського підпілля
Мінус один залізничний міст на південно-західному напрямку від Мелітополя дорівнює по
20:54
14-Сер-2022
Дерусифікація в Чернігові. Чому вулиця Ватутіна знову стала Українським хутором?
«Імена наших вулиць»
від чернігівського товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка
20:23
13-Сер-2022
Подоляк: "Україна застосовує тактику "пурхати як метелик і жалити як бджола"
Михайло Подоляк зазначив, що контратаки ЗСУ ведуться не великими колонами техніки, як
20:38
12-Сер-2022
Дерусифікація в Чернігові. Чому вулиця Стародубського полку замість Білоруської?
«Імена наших вулиць»
від чернігівського товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка
09:55
11-Сер-2022
Росія та Білорусь змушені заперечувати українські успіхи в Криму та Зябровці
Отже, Росія та її союзник Білорусь опинилися в такій ситуації, що змушені заперечуват
09:31
11-Сер-2022
Розвідка Британії розповіла про проблеми РФ з експортом зброї
Росія навряд чи зможе виконати деякі експортні замовлення на бронетехніку через винят
19:22
10-Сер-2022
Ризикована подвійна гра Ердогана
Ризикована подвійна гра Ердогана, - Financial Times
Більш тісна співпраця през
07:04
10-Сер-2022
Звільнення Херсона: "Це буде швидко. Нехай ще трохи протримаються. Ми про них не забуваємо...", - генерал Марченко
Україна може звільнити Херсон невдовзі, а закінчити активну фазу війни до кінця року.
Усі новини