реклама партнерів:
Головна » 2007 » Квітень » 14 » Події навколо Катерининської церкви

Події навколо Катерининської церкви


2007 » Квітень » 14
Автор: Черняков
Коментарі: 1
Переглядів: 1305
Церква та суспільство


18 квітня 2007 р. Господарський суд Чернігівської області продовжить розгляд питання щодо законності розпорядження Голови Чернігівської обласної державної адміністрації № 151 від 05 квітня 2006 року «Про передачу у користування релігійній громаді Української Православної церкви Київського патріархату Катерининської церкви».

Вже майже рік тривають суперечки навколо передачі Катерининської церкви м. Чернігова козацькій релігійній громаді УПЦ КП. Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», Указів Президента України від 04 березня 1992 р. «Про заходи щодо повернення релігійним організаціям культового майна» та від 21 березня 2002 р. № 279/2002 «Про невідкладні заходи щодо остаточного подолання негативних наслідків тоталітарної політики колишнього Союзу РСР стосовно релігії та відновлення порушених прав церков і релігійних організацій» та доручення Президента України від 8 липня 2005 року № 1-1/657, Головою Чернігівської обласної державної адміністрації прийнято розпорядження «Про передачу у користування релігійній громаді УПЦ КП м. Чернігова Катерининської церкви» (№ 151 від 05 квітня 2006 року).
Проте, 12.07.2006 р. до Господарського суду Чернігівської області з позовом про визнання незаконним розпорядження Голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про передачу у користування релігійній громаді УПЦ КП м. Чернігова Катерининської церкви», зокрема звернулись представники Чернігівської єпархії Української Православної Церкви (Московського патріархату). Ухвалою про відкриття впровадження у адміністративній справі прийнято рішення про зупинення дії вище зазначеного розпорядження до прийняття судом рішення по справі та набрання ним законної сили.
Разом з тим, події біля церкви розгорталась як у детективі. Представники Української Православної Церкви Московського патріархату, Прогресивної Соціалістичної партії України, Партії Регіонів, Соціалістичної партії України та Комуністичної партії України біля храму встановили намети і таким чином, незаконно заблокували головний вхід до Катерининської церкви. Біля споруди і навколо неї розпочалися мітинги, богослужіння, хресні ходи.
На знак протесту проти незаконних дій вище зазначених організацій та з метою роз’яснювальної роботи біля Катерининської церкви встановила свої намети і Чернігівська міська організація Української Народної партії.
Очевидно не всі знають, що Катерининська церква є пам’яткою архітектури національного значення, знаходиться у державній власності і на балансі Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Передана вона відповідно до чинного законодавства лише в користування релігійній громаді УПЦ КП (культові споруди Чернігова: Спасо-Преображенський собор, Єлецький та Троїцький монастирі передані в користування Українській Православній Церкві Московського патріархату і лише П’ятницька церква передана в користування Українській Православній Церкві Київського патріархату, але всі зазначені культові споруди знаходяться в державній власності і на балансі Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»). Тобто заповідник, як балансоутримувач Катерининського храму, зокрема відповідає за технічний стан пам’ятки. Отож, керівництво і працівники заповідника неодноразово намагались зайти до споруди, щоб здійснити її технічний огляд. Що дивно, міліція яка повинна була допомогти працівникам заповідника зайти до церкви, навпаки не допомагала представникам державної установи, а інколи й протидіяла.
Взявши в руки владу, представники КПУ, Партії Регіонів та СПУ забрали свої намети від споруди. Призупинила свої акції й місцева організація УНП. Але, й досі біля храму стоять декілька наметів партії Вітренко та УПЦ МП. Перед головним входом до церкви стоїть легковий автомобіль з номерним знаком: Х 2969 ВС. Таким чином, він блокує вхід до храму і порушує техніку безпеки, протипожежну безпеку та діючі Державно-будівельні норми. Але, міліція усунулась в даному випадку від виконання своїх обов’язків, і не хоче прибирати автомобіль від церкви.
Керівництво заповідника зверталось за допомогою до народних депутатів України (Кириленка В.А. – Партія «Наша Україна», Комара М.С. – Партія Регіонів) з проханням посприяти розблокуванню Катерининської церкви та наданню можливості працівникам заповідника провести заходи щодо науково-технічного обстеження храму. Писав листи Національний заповідник і колишньому Міністру внутрішніх справ України Луценку Ю.В. з проханням вплинути на ситуацію, яка склалася внаслідок незаконного блокування Катерининської церкви представниками політичної та релігійної організацій. Звертались керівники державної установи і в прокуратуру, і до міської влади… Проте, ніхто не допоміг: архітектори та науковці заповідника так і не змогли потрапити в споруду.
Наприкінці 2006 року (в грудні) невідомими особами було знято дві нижні секції з двох водостічних труб Катерининської церкви (куди дивилась так звана охорона храму: міліція, вітренківці та священики УПЦ МП?). Таким чином, атмосферні опади (дощ та сніг) тепер течуть по фасадах споруди. Пам’ятка архітектури національного значення руйнується і потребує невідкладних ремонтних робіт. Вже сьогодні, за підрахунками фахівців заповідника, на ремонтно-реставраційні церкви потрібно більше мільйона гривень! І доведеться державі кошти, які так потрібні на соціальні питання (наприклад, на підвищення пенсій, на програми охорони здоров’я) виділяти знову на ремонт церкви.
Священикам УПЦ МП захотілось, щоб в наметі, де вони проводять богослужіння було світло і вони незаконно від одного з світильників протягнули електричний кабель в намет. За використання електроенергії в даному випадку вони не платять, бо лічильника в наметі немає (електроенергію крадуть - місцева влада мовчить, священики моляться і грішать).
Взимку представникам УПЦ МП було холодно біля храму, то вони додумались встановити в наметі котел, який опалювався дровами. Привезли машину дров, територію навколо храму перетворили в смітник.
Згадаймо й про те, що в церкві залишились унікальні музейні експонати Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського (внаслідок блокування церкви експонати не встигли вивезти). Споруда вже більше десяти місяців не провітрювалась. Музейні цінності, можливо вже загинули (їх вартість близько одного мільйона гривень). Керівництво історичного музею також зверталось з відповідними листами до місцевих органів влади, в прокуратуру, міліцію з проханням посприяти вивезенню музейні експонати з храму. Всі мовчать. А, священики московського патріархату моляться і продовжують блокувати вхід до церкви.
До речі, «допоміг» і наш землячок колишній мер Чернігова, колишній нардеп, а нині міністр транспорту Микола Рудьковський. Він в 2006 р. звернувся з позовом до Деснянського районного суду м. Чернігова, Рудьковський нарікав, що голова облдержадміністрації прийнявши рішення про передачу храму релігійній громаді позбавив його права відвідувати музей, який знаходився в церкві. Наш земляк кілька разів не з’являвся в суд, справа затягувалась (відтак, і господарський обласний суд не міг вирішувати питання законності передачі Катерининської церкви). Нарешті Рудьковський програв суд. 2 квітня 2007 р. судова тяганина була продовжена в господарському суді. Але… рішення не прийнято, розгляд питання перенесено на 18 квітня 2007 р. Будемо чекати справедливого рішення.

С. Черняков

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar
1 гість • 19:31, 15-Квіт-2007
Гнати давно подрібно вітренківців від української церкви!
Ганьба бездієвій владі!!!!
avatar

Останні новини

21:23
20-Січ-2020
Суд відмінив рішення про передачу храму в с.Ковпита громаді Української церкви
Чернігівський район. Сьогодні Київський апеляційний Господарський суд задовольнив апе
21:17
20-Січ-2020
У Польщі вандали знищили меморіальну дошку з могили воїнів Української повстанської армії
На горі Монастир біля села Верхрати вандали знищили меморіальну дошку з могили воїнів
16:19
19-Січ-2020
Митрополит Епіфаній привітав з Богоявленням – Хрещенням Господнім
Сердечно вітаю всіх з Богоявленням – Хрещенням Господнім! У це велике дванадесяте свя
16:04
19-Січ-2020
На Волині священник московського патріархату невдало стрибнув із дзвіниці української церкви
У селі Жидичин Ківерцівського району місцевий священник УПЦ МП Володимир Гелета серед
20:53
18-Січ-2020
У Бразилії з’явиться площа України
У місті Марінга, що в бразильському штаті Парана, українській громаді виділять дві ок
15:58
17-Січ-2020
У Чернігові слідчого поліції засуджено за хабар
За матеріалами Чернігівського СБУ засуджено слідчого Головного управління Національно
20:05
16-Січ-2020
Перший міністр пішов у відставку
Міністр розвитку громад і територій Альона Бабак написала заяву про звільнення – доку
18:47
16-Січ-2020
BlaBlaCar придбав Busfor - ведучий сервіс з пошуку та купівлі автобусних квитків
BlaBlaCar придбав Busfor, ведучий сервіс з пошуку та купівлі автобусних квитків в Укр
16:26
15-Січ-2020
СБУ викрила масштабну корупційну схему в податковій
Служба безпеки України викрила та припинила діяльність новопризначених посадовців Дер
19:39
14-Січ-2020
У Верховну раду повернувся депутат-ґвалтівник із “Слуги народу”
Сьогодні, 14 січня, на перше після новорічних канікул засідання Верховної Ради прийшо
Усі новини