реклама партнерів:
Головна » Не будь байдужим до долі України!

Не будь байдужим до долі України!


Коментарі: 1 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
13 квітня, в п’ятницю, в Чернігові за ініціативи всеукраїнського громадського руху «Не будь байдужим» проведено акцію «Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!".
Нагадаємо, що рух «Не будь байдужим» розпочав свої акції в 2006 році. Його ініціатори, українські музичні колективи (зокрема, гурти «Гайдамаки», «Широко Закриті Очі», «От Вінта», «ФлайzZzа», «Мандри», а також Ніна Матвієнко, Володимир Кушпет та Сергій Сахарець). Головна мета руху: сприяти відновленню української громадянської та національної свідомості. За півтора року діяльності активісти провели 16 музично-інтерактивних акцій у містах Центральної України під гаслом: «Ні Малоросії! Зробимо країну Україною!». Разом з тим рух «Не будь байдужим» не лише розважав і закликав, а й розпочав гуманітарну складову. Бібліотеки міст безкоштовно отримали україномовні видання та науковий дайджест «Урок української» (до речі, 13 квітня і шкільні бібліотеки Чернігова збагатились цікавими українськими книгами). Наприкінці 2006 року рух у Києві провів акцію «Зроби подарунок Україні до Нового року! З 2007 переходь на українську!". У виданні з однойменною назвою киянам радили, як перейти на українську. Було вирішено зазначену акцію провести й у інших містах України. Відтак, першим містом, яке
відвідали музиканти - наш стародавній Чернігів.

Отож, увечері, в міському Палаці культури учасники громадського руху і провели музичну акцію. Спочатку її організатори, Андрій Тимчук («ФлайzZzа»), Олександр Ярмола («Гайдамаки»), Юрій Журавель («От Вінта»), переконували чернігівців (в залі переважала молодь) в необхідності спілкування в школі та на вулиці рідною, українською мовою. Зав’язалась цікава дискусію. Бо, присутніх також цікавило: чому активістам руху захотілось спілкуватись українською; як це сталось; які книги українською вони читають; що корисного вони зробили для України і т. д.
Після дискусії на сцені з’явились музичні гурти. Відкрив концерт колектив «Гуляй Город» із Кіровоградщини. Його учасники постійно подорожують селами, збирають народні твори. До речі, минулого року колектив завітав і на Чернігівщину, збагатився низкою цікавих народних пісень.
Продовжили акцію музиканти Володимир Кушпет та Сергій Сахарець. Спочатку Кушпет виконав кілька творів на лірі, найдавнішому українському музичному інструменті, а Сахарець – на бандурі «При дорозі жук». А, потім музиканти з лірою та бандурою заспівали всім відому українську пісню і найактивніші серед присутніх в залі затанцювали підспівуючи «Підманули Галю, забрали з собою…». Продовжили «заводити» веселу публіку музичні гурти «Широко Закриті Очі» (Чернігів), «ФлайzZzа» (з Волині), «От Вінта» (м. Рівне), «Гайдамаки».
Акція відбулась (хоча, й були деякі організаційні недоліки в її проведенні). Будемо вірити, що подібні заходи будуть сприяти позитивному ставленню чернігівців до української мови. Але, й державні органи влади не повинні бути байдужими до української мови та культури.

С. Черняков






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини