реклама партнерів:
Головна » 2007 » Травень » 7 » Україна проводить ротацію свого контингенту в Ліберії

Україна проводить ротацію свого контингенту в Ліберії


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Звинувачення миротворцiв ООН у сексуальних злочинах останнi два роки не сходять зi шпальт преси. Обєднанi Нацiї зараз мають сiмнадцять вiйськових мiсiй, i в кожнiй з них мiжнароднi органiзацiї фiксують випадки неналежного вiдношення Блакитних Шоломiв до мiсцевих жiнок. Справа доходить до скандалiв. Але, як вiдомо, миротворча дiяльнiсть це досить вигiдний мiжнародний бiзнес. Отже, будь-який скандал може бути на користь конкурентам. Україна знов мiняє своїх миротворцiв в Лiберiї. Триває чергова ротацiя пiлотiв гелiкоптерiв. Нашi найближчi конкуренти - Росiя та Китай - не приховують, що скористаються можливiстю замiнити українцiв, якщо ООН дiйде до рiшення вiдмовитись вiд послуг Киева.

Українцiв в Лiберiї називають солдатами шостої заповiдi, саме вона стверждує "Не вбий". Втiм, вiдправдляючись на повiтряне патрулювання, українськi гелiкоптери щодня завантажєують на борт кiлькасот кiлограмiв боеприпасiв. Адже мир у Лiберiї залишається крихким.

Миротворча мiсiя дiє в цiй захiдноафриканськiй країнi з кiнця 2003-го року, пiсля того, як мiсцевi заколотники повнiстю заблокували столицю Монровiю, а потiм з жорстокими боями увiйшли до мiста. Миротворцi вiдносно швидко встановили контроль над країною, i зараз, незважаючи на формальну незалежнiсть, Лiберiя для вирiшення багатьох внутрiшнiх питань консультується з Обєднаними Нацiями.

Україна надала мiсiї шiсть штурмових i вiсiм транспортних гелiкоптерiв. Мi-24 основний засiб повiтряного патрулювання лiберiйського кордону, але ефективна поява цих дванадцятитонних "пташок" не раз зупиняла сутички у Монровiї.

А у лютому гелiкоптери планували використати для евакуацiї українських та росiйських громадян iз сусiдньої Гвiнеї, де виникла загроза громадянської вiйни. До 15-го лютого була розроблена операцiя, яку мали виконати українськi пiлоти.

ООН погодилась на виконання цiєї операцiї. Втiм, за однiєї умови: на весь термiн акцiї пропонувалося замалювати на бортах символiку Обєднаних Нацiй. А в разi, якщо б Україна втратила б кого-небудь зi своїх пiлотiв, ООН вiдмовлялася нести будь-яку вiдповiдальнiсть - i моральну, i фiнансову. Роман Яцинич наприкiнцi свого перебування багато про це написав - але не у формi доповiдi, а поеми. Пiд романтичною назвою "Лiберiйська Енеїда".

Навколо миротворцiв завжди виникає своєрiдний бiзнес. Дрiбним крамарям вхiд на летовище заборонено. Але бiля ворiт розгорнувся цiлий торговельний майданчик. Хто чекає на клiєнтiв i коротає час граючи в покер, а хто вже й дочекався.

Перебування українцiв в Лiберiї весь час пiд загрозою. Конкуренти на миротворчiй нивi i досi згадують запущенi мiсцевою пресою качки про укракїнських пiлотiв. Минулого року їх звинуватили у сексуальнiй експлуатацiї лiберiйок. Знадобилось кiлька мiсяцiв, аби юридично довести - газети брешуть.

Українцi не вперше зiштовхуються з подiбними звинуваченнями. 2003-го року в рапортi мiжнародної правозахисної органiзацiї "Хьюмен Райтс Уотч" наводився приклад групового Гвалтування двома українськими вiйськовими жiнки поблизу мiста Кенема у Сьєра Лєоне. Неофiцiйнi джерела в ООН стверджують, що це звинувачення пiдштовхнуло мiжнародних чиновникiв вiдмовитись вiд послуг українських миротворцiв. Факт гвалтування не довели, але солдатiв вiдправили додому. Усiх. Отже, в Африцi репутацiю миротворцiв захистити часом важче, анiж зберiгати мир.

Андрій Цаплієнко, Подробиці-ТВ
Україна проводить ротацію свого контингенту в Ліберії.
Кадр телеканала "Інтер"

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

08:10
21-Трав-2022
Над окупованим Херсоном замайорів український прапор
Над будівлею залізничного вокзалу окупованого Херсона підняли український прапор.
17:18
20-Трав-2022
Росія пижилася - тужилася і народила...
Росія пижилася - тужилася і народила помсту Фінляндії: перекрила газ
Для генер
08:48
20-Трав-2022
Яку роботу нині можна знайти в Чернігові?
На початку квітня російські загарбники були вибиті з області. З того часу окупанти ча
17:38
19-Трав-2022
Загадкова? "руzzкая душа" путіна
Якщо коротко, то ніякої загадки тут нема. Його ментальність - це ментальність раба з
13:52
19-Трав-2022
Три «зради» про Макрона, яких не було
Три «зради» про Макрона, яких не було:
1. Щоб не пускати Україну в ЄС вигадав
10:27
18-Трав-2022
Фінляндія і Швеція йдуть у НАТО
Фінляндія та Швеція у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі офіційно подали заявки на вступ д
08:46
18-Трав-2022
Серед членів НАТО виникають розбіжності щодо посилення Східної Європи
Серед членів НАТО виникають розбіжності щодо того, як посилити Східну Європу після вт
08:38
18-Трав-2022
ЗСУ можуть звільнити Крим та Донбас
ЗСУ можуть звільнити Крим та Донбас, як деокупували Київщину та частину Харківщини, –
09:35
17-Трав-2022
Декомунізація. Апеляційний суд остаточно заборонив Компартію України
Заборону Компартії підтвердила постійний представник Верховної Ради у Конституційному
09:26
17-Трав-2022
Демілітаризація. Індія призупинила переговори з Росією щодо придбання 10 військових гелікоптерів
Індія призупинила переговори з Росією щодо придбання 10 військових гелікоптерів раннь
Усі новини