Катерининська церква потребує ремонтно-реставраційних робіт. Суд відбудеться 14 травня. Експонати історичного музею гинуть
Вже майже рік тривають суперечки навколо передачі Катерининської церкви м. Чернігова козацькій релігійній громаді Української Православної церкви Київського патріархату.
Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», Указів Президента України від 04 березня 1992 р. «Про заходи щодо повернення релігійним організаціям культового майна» та від 21 березня 2002 р. № 279/2002 «Про невідкладні заходи щодо остаточного подолання негативних наслідків тоталітарної політики колишнього Союзу РСР стосовно релігії та відновлення порушених прав церков і релігійних організацій» та доручення Президента України від 8 липня 2005 року № 1-1/657, Головою Чернігівської обласної державної адміністрації прийнято розпорядження «Про передачу у користування релігійній громаді УПЦ КП м. Чернігова Катерининської церкви» (№ 151 від 05 квітня 2006 року).
Проте, 12.07.2006 р. до Господарського суду Чернігівської області з позовом про визнання незаконним розпорядження Голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про передачу у користування релігійній громаді УПЦ КП м. Чернігова Катерининської церкви», зокрема звернулись представники Чернігівської єпархії Української Православної Церкви (Московського патріархату). Ухвалою про відкриття впровадження у адміністративній справі прийнято рішення про зупинення дії вище зазначеного розпорядження до прийняття судом рішення по справі та набрання ним законної сили.
Суд засідає, а церква руйнується. Наприкінці 2006 року (в грудні) невідомими особами було знято дві нижні секції з двох водостічних труб Катерининської церкви Таким чином, атмосферні опади тепер течуть по фасадах споруди. Пам’ятка архітектури національного значення руйнується і потребує невідкладних ремонтних робіт. За підрахунками фахівців заповідника, на ремонтно-реставраційні церкви потрібно більше мільйона гривень! І доведеться державі кошти знову виділяти на ремонт церкви.
Згадаймо й про те, що в церкві залишились унікальні музейні експонати Чернігівського обласного історичного музею. Споруда вже більше одинадцяти місяців не провітрювалась. Музейні цінності, можливо вже загинули (їх вартість близько одного мільйона гривень). Керівництво історичного музею зверталось з відповідними листами до місцевих органів влади, в прокуратуру, міліцію з проханням посприяти вивезенню музейні експонати з храму. Всі мовчать. А, священики московського патріархату моляться… і блокують вхід до церкви.
С.Черняков