реклама партнерів:
Головна » Над стародавнім собором лунав академічний хоровий спів

Над стародавнім собором лунав академічний хоровий спів


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
14 травня в стародавньому Борисоглібському соборі відбувся концерт Чернігівського камерного хору ім. Дмитра Бортнянського.
В програмі концерту звучали, зокрема, твори М.Лисенка „Туман хвилями лягає”, Українська народна пісня „Стелися, барвінку”, М. Леонтовича „Гей ви, стрільці січовії”, М. Лисенка на слова О. Кониського „Боже Великий єдиний”.
Чернігівський камерний хор ім. Дмитра Бортнянського створений в 1996 році. Організатором і першим диригентом його став заслужений діяч мистецтв України, кваліфікований хормейстер Любомир Мирославович Боднарук (випускник Львівської державної консерваторії ім. М.Лисенка). Колектив хору - в основному випускники музичного училища ім. Л.Ревуцького.
Презентація камерного хору відбулась у грудні 1997 року в Колонному залі ім М. Лисенка Національної філармонії і була досить вдалим стартом. На колектив відразу звернули увагу провідні композитори, диригенти та діячі культури.
Хор пропагує академічний хоровий спів. Але постійні творчі пошуки та невпинна праця зробили його репертуар настільки широким та різноманітним, що його вже важко втиснути у якійсь певні рамки. Серед творів, що виконувались колективом, творчі здобутки Д Бортнянського, М. Березовського, М Леонтовича і твори Л. Дичко, Б. Фільц, Г. Гаврилець, Л. Колодуба та багатьох інших авторів. З однаковою легкістю колектив виконує як традиційні твори, так і найсвоєрідніший, найекстра-вагантніший авангард. Його репертуар різноманітний: духовна музика, українська і світова хорова класика, народні пісні, сучасний модерн, спірічуелси, джаз. Манера виконання хору відрізняється тонким відчуттям поетичної мелодики текстів та злагодженим звучанням голосів. Не останню роль у широкому визнанні колективу відіграє; своєрідна, надзвичайно емоційна та витончена манера диригування Любомира Боднарука.
За досить невеликий термін існування камерний хор встиг зайняти гідне місце в українській культурі. Колектив бере активну участь у творчому житті України: Київський фестиваль “Музичні прем’єри сезону” (1998, 1999, 2000 рр.), що презентує щоразу нові твори українських композиторів; - Міжнародний мистецький фестиваль “Київ-музик-фест” (1998-2001рр.). Камерний хор став лауреатом Міжнародних хорових фестивалів: “Мрія-1999” (м. Львів), “Передзвін-2000” (м. Івано-Франківськ), “Карміна-2000” (м. Глівіце, Польща).
В 2001 році на ІІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі камерних хорів “Ялта-Вікторія 2001” хор ім. Д.Бортнянського завоював “Гран Прі” конкурсу. В 2002 р. камерний хор демонстрував своє мистецтво в українському культурному центрі м. Москви (Росія). Хор ім. Д.Бортнянського ініціював і взяв активну участь у фестивалі присвяченому 250-річчю від дня народження Дмитра Степановича Бортнянського в м. Глухові, Чернігові та заключному концерті в колонному залі ім. М.Лисенка Національної філармонії разом з кращими хорами України.
Чернігівський камерний хор ім. Дмитра Бортнянського продовжує плідно працювати та живе дуже насиченим, активним творчим життям. Коло його шанувальників постійно зростає.

В матеріалі використана стаття з сайту UMKA.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини