ТСН: Сьогодні втридцяте світ відзначає День музеїв
Маленький народ дуже пишається своєю культурою. Чи не кожен ладен розповідати іноземцю про історію та мистецтво Суомі цілими годинами... Серед музеїв найбільший - Державний музей образотворчих мистецтв, названий на честь богині Афіни - Атенеум.
А ці роботи фінки Хелен Шьярфберк нещодавно подарувало музею подружжя колекціонерів. У Фінляндії діє закон про меценатство, тому їм часто дарують картини - встигай лише експертизу робити. Подаровані картини Шьярфберк на аукціоні коштували б 35 мільйонів євро.
Рекорд відвідуваності Атенеуму встановили торік. Тут тривала виставка найзнанішого фінського художника Альберта Едельфельта. Його роботи подивилися півмільйона людей за рік. Це втричі більше, ніж зазвичай. Прибутки від проданих квитків до Атенеуму виправдовують існування музею на 90 відсотків. Але на музей ніхто не змушує заробляти кошти. Його фінансує Міністерство освіти.
Держава виділяє 400 мільйонів євро на фінансування культури щороку. Це приблизно відсоток державного бюджету, але це один із найвищих показників у світі. На фінансування музеїв припадає 60 мільйонів євро.
Ця робота сучасного фінського художника Муона Хартмана має назву "Наша земля". Як вважають мистецтвознавці, вона відображає внутрішню суть фінського народу та сенс їхнього буття.
У лиху годину фіни можуть стати пліч-о-пліч та перетворитися на незламну силу.
Суоменлінна - історичний музей просто неба, який охороняє ЮНЕСКО. Цей форт зведено у 18-му сторіччі на шести островах поблизу Гельсинкі. Тут щодня чимало туристів, але й самі фіни не проти тут відпочити та доторкнутися до історії.
Суоменлінна захищала Фінляндію під час війн, коли нас атакували ворожі флоти. Це наша історія, якою ми пишаємось.
Це дуже приємне місце, тому жителі Гельсінкі приїжджають сюди відпочити щовихідних, випити, вдихнути свіжого морського повітря та розважитися.
При цьому побачити на острові сміття, чи відчути якість зайві запахи неможливо. Просто культура фінів перебуває на найвищому рівні, тому народ суомі не лише співіснує із власним культурним спадком, він у ньому живе.
Автор: Олена Єремєєва, Валентин Шилко
ТРК "Студiя 1+1".