реклама партнерів:
Головна » Новини про ситуацію навколо Катерининської церкви

Новини про ситуацію навколо Катерининської церкви


Коментарі: 0 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Господарський суд продовжить розгляд справи 6 червня. Від кого залежить прийняття рішення? В Катерининській церкві залишились унікальні експонати обласного історичного музею, вони перебувають під загрозою пошкодження. На ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки потрібно більше мільйона гривень. Біля церкви наметів партії Вітренко вже немає.
Як вже зазначалося, 6 червня 2007 року Господарський суд Чернігівської області продовжить розгляд питання щодо законності розпорядження Голови обласної держадміністрації від 05 квітня 2006 р. № 151 «Про передачу у користування релігійній громаді Української Православної церкви Київського патріархату Катерининської церкви».
На жаль, судове засідання відбувається за відсутності засобів масової інформації. Отож, про те, що відбувається за зачиненими дверми Господарського суду ми знаємо лише з офіційних повідомлень. Відомо, що 14 травня на засіданні суду було прийнято рішення зробити перерву до 10 години 6 червня 2007 р. з метою залучення і вивчення додаткових матеріалів по справі.

Господарський суд вже провів кілька засідань, а конкретних рішень не прийнято. Хоча, всім зрозуміло, що дана судова справа має велике значення, як для Московського патріархату, так і Київського патріархату. Подейкують, що позитивне рішення щодо передачі Катерининської церкви УПЦ КП залежить від двох Вікторів, тобто від домовленостей Віктора Ющенка і Віктора Януковича. І, очевидно, поки що між ними згоди щодо даного питання немає.

Разом з тим, біля церкви ситуація змінюється. Тут вже немає наметів ПСПУ Вітренка (очевидно, закінчились кошти). Зник і легковий автомобіль, який більше півроку стояв біля головного входу до пам’ятки, блокуючи вхід до церкви. Проте, біля храму ще стоять два намети Української Православної церкви Московського патріархату (один для богослужіння, інший для відпочинку віруючих). Від одного з світильників проведено електричний кабель в намет для освітлення. Лічильника тут немає, отож московські священики крадуть електроенергію. Правоохоронці, місцева влада роблять вигляд що нічого не бачать. Спробували б Ви, шановні читачі, місяцями не платити за електроенергію, вам би цього не пробачили!

Неподалік від церкви постійно знаходяться наряд міліції з автомобілем, охороняють громадський порядок.

До речі, наприкінці минулого року невідомими особами з Катерининської церкви було знято нижні металеві секції з двох водостічних труб. Тепер дощ тече по стінах споруди, руйнуються фасади пам’ятки. Терміново потрібно робити ремонтні роботи.

Як відомо вже близько року до Катерининської церкви – пам’ятки архітектури національного значення, не можуть зайти балансоутримувачі споруди – працівники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». До речі, у травні минулому році (до початку блокування церкви) архітекторами заповідника проводилось технічне обстеження храму і виявлено протікання даху, потрібно було негайно проводити ремонтно-реставраційні роботи. Проте, невдовзі вхід до церкви був заблокований. Отож, що зараз відбувається в церкві невідомо. Врахуймо й те, що зимою церква не опалювалась. Вже сьогодні за підрахунками фахівців на ремонтно-реставраційні роботи потрібно більше мільйона гривень.

Невідома й доля музейних предметів Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського, які знаходяться вже близько року в закритій церкві (внаслідок блокування храму експонати не встигли вивезти). Споруда вже близько року не провітрювалась. Музейні цінності, можливо вже загинули (їх вартість близько одного мільйона гривень). Керівництво історичного музею зверталось з відповідними листами до місцевих органів влади, в прокуратуру, міліцію з проханням посприяти вивезенню музейних експонатів з храму. Всі мовчать. А, священики московського патріархату моляться і продовжують блокувати вхід до церкви.

Сергій Черняков.

QR-код посилання на сторінкуМодуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

13:19
09-Груд-2023
Противний характер - так казали про Бориса Грінченка
Противний характер - так казали про Бориса Грінченка, 160- літній ювілей якого сьогод
20:11
07-Груд-2023
Військові зможуть безкоштовно заморожувати репродуктивні клітини. Навіщо це потрібно і чому важливо?
Верховна Рада в другому читанні схвалила законопроєкт № 8011. Він має забезпечити уча
20:08
07-Груд-2023
Україна приєдналася до угоди про реєстр завданих росією збитків – як він працюватиме?
В Україні ухвалили закон про приєднання до Розширеної часткової угоди про реєстр збит
18:55
07-Груд-2023
Росіяни розпочали агітаційну кампанію "Росія без Путіна"
Ми запускаємо кампанію боротьби з Путіним, - повідомляє Фонд боротьби з корупцією в с
13:43
07-Груд-2023
Японія збільшує допомогу Україні на мільярд доларів
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда повідомив про рішення надати Україні додаткову до
13:21
07-Груд-2023
ЄС та МОМ нададуть гуманітарну підтримку понад 200 000 українців

Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за підтримки Євр

13:10
07-Груд-2023
Уряд Німеччини та ЄІБ підтримують енергетичний перехід України грантом у розмірі 20 мільйонів євро

Під час заходу Німецько-українського енергетичного партнерства в межах конференції

12:25
07-Груд-2023
Безглютенове печиво - корисний продукт

Глютен – це тип рослинного білка, який міститься в зер

19:53
06-Груд-2023
Ківа "лежав на снігу у крові", - повідомляють росзмі
Тіло Іллі Ківи знайшли у парку в Одинцовському районі, уточнило RT джерело у правоохо
20:56
05-Груд-2023
Знищено російський бомбардувальник Су-24М
Давно не було у нашому активі збитих російських «сушок»!
Виправляємо цю ситуац
Усі новини