Україна прямує до СОТ
Нагадаємо, що СОТ є міжнародною організацією, метою якої є розробка системи правових норм міжнародної торгівлі та контроль за їх дотриманням. Головними цілями її є забезпечення тривалого і стабільного функціонування системи міжнародних торгівельних зв’язків, лібералізація міжнародної торгівлі, поступове скасування митних і торговельних обмежень.
СОТ має статус спеціальної організації ООН і являє собою організаційно-правову основу системи міжнародної торгівлі. Вона формує міжнародні правила, яких країни-члени повинні дотримуватися при здійсненні торгівельних відносин, а також забезпечує умови для проведення багатосторонніх переговорів, направлених на глобальну лібералізацію торгівлі.
СОТ створена 15 квітня 1994 року у місті Маракеші (Марокко), де було підписано відповідну багатосторонню Угоду. СОТ стала правонаступницею ГАТТ (Генеральна угода з тарифів і торгівлі) - організації, яка проіснувала з 1947 р. по 1994 р. і нараховувала 128 членів. В рамках ГАТТ проведено вісім раундів багатосторонніх переговорів, спрямованих на лібералізацію торгівлі, скасування тарифних обмежень та зниження митних зборів. В ході останніх переговорів, відомих під назвою "Уругвайський раунд", були досягнуті найважливіші домовленості (28 угод), які сьогодні є головною складовою правової бази Світової організації торгівлі.
При підготовці матеріалу використана інформація з сайту Міністерства закордонних справ України.