реклама партнерів:
Головна » 2007 » Червень » 5 » «Круглий стіл»: Конституції України 11 років

«Круглий стіл»: Конституції України 11 років


2007 » Червень » 5
Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 1361
ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
«Конституції України 11 років» – під такою назвою в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів проведено «круглий стіл». Слухачі – 52 секретарі сільських рад з усіх районів області, які впродовж тижня навчатимуться на другій сесії навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації.
На початку зустрічі начальник управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації Надія Молочко наголосила, що конституційні засади державного управління України відображають і, водночас, формують національну ідею. Вона підкреслила, що 11-й рік народження основного закону нашої держави наочно довів – вона має міцну основу. Проте, нинішня ситуація в державі свідчить про необхідність конституційних змін. Мета: посилити ефективність всієї системи влади та створення умов для подальшого утвердження громадянського суспільства.
Завідувач кафедри історії слов’ян Чернігівського педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка, директор Сіверського інституту регіональних досліджень, доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко акцентував увагу слухачів на те, що традиція створення основних юридичних актів – кодексів в Україні сягає часів Київської Русі. Першим таким документом стала «Руська Правда» Ярослава Мудрого. Велике значення мали юридичні документи часів козаччини. А найбільш відомим серед них стала Конституція гетьмана Пилипа Орлика 1710 р., яка визначала загальні засади політичного і соціального устрою Гетьманської держави. Професор Лепявко особливо підкреслив – документи часів козаччини передбачали відповідальність влади перед народом.
Заступник начальника юридичного відділу апарату облдержадміністрації, магістр державного управління Наталія Мужикова нагадала слухачам історію створення Конституції України, розкрила поняття та її основні властивості, як основного закону держави. Вона підкреслила, що Конституція є головним політико-правовим документом України, який має вищу юридичну силу. Н. Мужикова привернула увагу посадових осіб місцевого самоврядування на те, що це акт прямої юридичної дії на відміну від конституцій комуністичної доби.

***
Вдосконалення системи фінансового контролю в органах Пенсійного фонду України є необхідною складовою процесу забезпеченні цільового і ефективного використання пенсійних коштів в нашій державі — саме про це сказала під час відкриття навчання заступник начальника головного управління ПФУ в Чернігівській області Оксана Хілик під час відкриття навчання в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для спеціалістів по контролю за цільовим використанням коштів підвідомчих управлінь ПФУ в районах, містах та районах у м. Чернігові.
Семінар під назвою «Правове регулювання використання коштів Пенсійного фонду України» проходитиме з 4 по 7 червня 2007 року. Спеціалісти вивчатимуть порядок складання і подання звітності з питань контрольно-ревізійної роботи, торкнуться правового регулювання та правового забезпечення діяльності органів пенсійного Фонду України щодо цільового використання коштів Фонду, а також в зв’язку з цим розглянуть нагальні заходи щодо протидії корупції в органах державного управління та місцевого самоврядування.
Навчання передбачає ознайомлення з досвідом роботи Деснянського районного в м. Чернігові управління Пенсійного фонду України щодо організації контролю за цільовим використанням коштів.

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРЕПІДГОТОВКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ І ОРГАНІЗАЦІЙ

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

21:38
26-Трав-2020
Російсько-окупаційні війська на Донбасі вбили військовослужбовця Збройних Сил України
Сьогодні, 26 травня, російсько-окупаційні війська вкотре порушили режим припинення во
21:26
26-Трав-2020
Карантин завершено: ДБР увірвалося в музей Івана Гончара, зламавши двері
Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ) вважає неприпустимими
13:49
26-Трав-2020
Росія може розпочати нову війну проти України – американські експерти
Нестача води в анексованому Криму може призвести до нової військової агресії Росії пр
18:29
25-Трав-2020
У Чернігівському СІЗО з’явилися платні камери
Постановою Кабінету міністрів України №305 від 22 квітня 2020 року Уряд запровадив ек
01:07
24-Трав-2020
Валерій Давиденко. Убивство чи самогубство нардепа?
23 травня біля 18 години в офісі у центрі столиці було знайдене тіло народного депута
20:17
22-Трав-2020
Чернігівщина разом із Меджлісом вшанувала пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу
20 травня на приватній території козацької садиби у Вижні, що в передмісті м. Ічня Че
13:02
22-Трав-2020
Понад 20 тисяч випадків інфікування COVID-19 в Україні
В Україні зафіксували 20148 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Померло від вик
11:43
22-Трав-2020
Українські ТОП-політики все частіше обговорюють питання деокупації територій з-під Росії
Віце-прем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ук
16:30
21-Трав-2020
У 2020 році Україна на передовій втратила 52 героя. Поіменний список
Один український військовий загинув, двоє військових отримали поранення, ще п’ятеро –
16:19
21-Трав-2020
Секретні лабораторії та Джордж Сорос: дезінформація щодо COVID-19
Коли вірус COVID-19 ширився країнами-учасницями Східного партнерства, почали спливати
Усі новини