реклама партнерів:
Головна » 2007 » Червень » 5 » „Тягти кота за хвоста можуть дозволити собі герої дитячих пісеньок”, - вважає Віктор Балога

„Тягти кота за хвоста можуть дозволити собі герої дитячих пісеньок”, - вважає Віктор Балога


2007 » Червень » 5
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1499
Погляд. Версії


Незважаючи на Указ Президента України „Про призначення позачергових виборів до Верховної Ради України” та домовленість Президента із Прем’єр-міністром і Головою Верховної Ради У скликання, народні депутати від Партії регіонів, КПУ та СПУ намагаються продовжити життя парламенту. Свою думку з приводу марних зусиль реанімувати діяльність Верховної Ради висловив керівник Секретаріату Президента Віктор Балога.
Підписанням Указу про проведення позачергових виборів до Верховної Ради України Президент Віктор Ющенко проклав шлях до якісного оновлення політики та влади в державі. Про це заявив сьогодні керівник президентського Секретаріату Віктор Балога. «Українська громада та світове співтовариство побачило взірець неухильного виконання політичних зобов’язань через нормативне закріплення домовленостей від 27 травня. Президент вчинив як відповідальний державний діяч, коли невідкладно підписав ухвалені Верховною Радою закони та Указ про призначення виборів на обумовлену дату – 30 вересня».
Глава Секретаріату Президента відзначив, що еволюція досягнутого компромісу відбувалася в умовах зволікань, надмірних політичних емоцій і постійних загроз зриву. «Нагадаю, що першопричиною глибинної кризи, яка вразила владу, була ревізія народного волевиявлення на парламентських виборах 2006-го року та неприкрита спроба узурпації влади. Зрозуміло, що повернення ситуації в конституційне русло проходило вельми напружено, але Президент ніколи не грав на загострення. Зрештою, вихід із складних перипетій було знайдено, і нині позачергові парламентські вибори стали політичною реальністю».
В.Балога констатував припинення повноважень Верховної Ради п’ятого скликання як законодавчого органу. «На сьогодні, по суті, парламент є зборами народних депутатів, які не можуть виконувати законотворчої функції. До того ж понад півтори сотні народних обранців з опозиційних фракцій добровільно склали з себе депутатські повноваження, що означає, за Конституцією, втрату повноважності всієї ВР. Ця обставина стала однією з юридичних підстав для призначення позачергових парламентських виборів», роз’яснив керівник президентського Секретаріату.
За словами В.Балоги, будь-які заяви про небездоганність процедури складання депутатських повноважень «не витримують найпростішого тесту на здоровий глузд і є марною спробою відтягти визнання того, що Верховна Рада п’ятого скликання відійшла в історію. Проте очевидне вже неможливо заперечити – це так само ясно, як Божий день. Є чітка воля опозиційних депутатів скласти свої повноваження, і чіплятися до того, де стоять коми у відповідних заявах – значить, втрачати лице».
На думку Глави Секретаріату Президента, зараз усім впливовим політичним силам слід наполегливо працювати над забезпеченням власного представництва у новій Верховній Раді. «Зволікання лише гратимуть проти. Тягти кота за хвоста можуть дозволити собі герої дитячих пісеньок, але ніяк не відповідальні партії, які мають дбати про втілення волі своїх виборців. Дорога до виборів вільна і пряма, змагання будуть чесними, а голосування – демократичним. Всі бажаючі можуть приєднуватися», – зазначив В.Балога.
Він сказав, що новий склад Центральної виборчої комісії здатний у повній мірі забезпечити найвищу якість парламентських виборів. У ЦВК є вагомий мандат на здійснення своїх повноважень, а її «політичне наповнення» дає підстави вірити у ефективність організації та проведення виборчої кампанії. «Ніщо не має завадити тому, щоб 30 вересня суспільство обрало собі нову владу», – підкреслив В.Балога.

Матеріал з офіційного сайту Президента України

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

18:35
27-Лют-2020
Прес-анонс. «Круглий стіл» у чернігівській «Просвіті» «Українська мова: знову треба захищати?»
28 лютого у приміщенні чернігівського обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченк
09:51
27-Лют-2020
Українці в соцмережах продовжують вихваляти «руський мір» - СБУ
На офіційному сайті Служби безпеки України з’явилась інформація про те, що відомством
19:17
25-Лют-2020
Від початку існування метою гурту Go_A було популяризувати українську мову
Про це в інтерв’ю "Прямому" розповіла солістка гурту Go_A Катерина Павленко.
"
21:08
24-Лют-2020
Забужко: “В Укpaїнi зapaз фopмують “шлункoвo-кишкoву” нaцioнaльну iдeнтичнicть. Цe пoвopoт у СРСР. .."
Пиcьмeнниця Окcaнa Зaбужкo зaявилa, щo нинiшня pитopикa влaди Укpaїни cвiдчить пpo тe
12:50
22-Лют-2020
Озеро Світязь на Волині катастрофічно обміліло: шокуючі фото
Озеро Світязь у Волинській області зараз опинилося на межі екологічної катастрофи: на
09:47
22-Лют-2020
У чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся вечір-реквієм
Небайдужі чернігівці вийшли на Красну площу, де стояла барикада під час Революції Гід
09:37
22-Лют-2020
Люди хотіли спалити санаторій, аби не довезли сюди евакуйованих – голова сільради Нових Санжар
За словами голови сільради Нових Санжар Інни Коби, через непоінформованість місцевих
18:13
21-Лют-2020
Народний артист України Андрій Демиденко отримав почесну нагороду імені Франца Кафки
Знаний український поет, автор багатьох популярних пісень, народний артист України Ан
10:53
21-Лют-2020
Як колишні регіонали СБУ хочуть реформувати
Наразі відбуваються кулуарні баталії щодо майбутньої реформи вітчизняної спецслужби –
17:53
19-Лют-2020
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Пр
Усі новини