реклама партнерів:
Головна » 2007 » Червень » 5 » „Тягти кота за хвоста можуть дозволити собі герої дитячих пісеньок”, - вважає Віктор Балога

„Тягти кота за хвоста можуть дозволити собі герої дитячих пісеньок”, - вважає Віктор Балога


2007 » Червень » 5
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1528
Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Незважаючи на Указ Президента України „Про призначення позачергових виборів до Верховної Ради України” та домовленість Президента із Прем’єр-міністром і Головою Верховної Ради У скликання, народні депутати від Партії регіонів, КПУ та СПУ намагаються продовжити життя парламенту. Свою думку з приводу марних зусиль реанімувати діяльність Верховної Ради висловив керівник Секретаріату Президента Віктор Балога.
Підписанням Указу про проведення позачергових виборів до Верховної Ради України Президент Віктор Ющенко проклав шлях до якісного оновлення політики та влади в державі. Про це заявив сьогодні керівник президентського Секретаріату Віктор Балога. «Українська громада та світове співтовариство побачило взірець неухильного виконання політичних зобов’язань через нормативне закріплення домовленостей від 27 травня. Президент вчинив як відповідальний державний діяч, коли невідкладно підписав ухвалені Верховною Радою закони та Указ про призначення виборів на обумовлену дату – 30 вересня».
Глава Секретаріату Президента відзначив, що еволюція досягнутого компромісу відбувалася в умовах зволікань, надмірних політичних емоцій і постійних загроз зриву. «Нагадаю, що першопричиною глибинної кризи, яка вразила владу, була ревізія народного волевиявлення на парламентських виборах 2006-го року та неприкрита спроба узурпації влади. Зрозуміло, що повернення ситуації в конституційне русло проходило вельми напружено, але Президент ніколи не грав на загострення. Зрештою, вихід із складних перипетій було знайдено, і нині позачергові парламентські вибори стали політичною реальністю».
В.Балога констатував припинення повноважень Верховної Ради п’ятого скликання як законодавчого органу. «На сьогодні, по суті, парламент є зборами народних депутатів, які не можуть виконувати законотворчої функції. До того ж понад півтори сотні народних обранців з опозиційних фракцій добровільно склали з себе депутатські повноваження, що означає, за Конституцією, втрату повноважності всієї ВР. Ця обставина стала однією з юридичних підстав для призначення позачергових парламентських виборів», роз’яснив керівник президентського Секретаріату.
За словами В.Балоги, будь-які заяви про небездоганність процедури складання депутатських повноважень «не витримують найпростішого тесту на здоровий глузд і є марною спробою відтягти визнання того, що Верховна Рада п’ятого скликання відійшла в історію. Проте очевидне вже неможливо заперечити – це так само ясно, як Божий день. Є чітка воля опозиційних депутатів скласти свої повноваження, і чіплятися до того, де стоять коми у відповідних заявах – значить, втрачати лице».
На думку Глави Секретаріату Президента, зараз усім впливовим політичним силам слід наполегливо працювати над забезпеченням власного представництва у новій Верховній Раді. «Зволікання лише гратимуть проти. Тягти кота за хвоста можуть дозволити собі герої дитячих пісеньок, але ніяк не відповідальні партії, які мають дбати про втілення волі своїх виборців. Дорога до виборів вільна і пряма, змагання будуть чесними, а голосування – демократичним. Всі бажаючі можуть приєднуватися», – зазначив В.Балога.
Він сказав, що новий склад Центральної виборчої комісії здатний у повній мірі забезпечити найвищу якість парламентських виборів. У ЦВК є вагомий мандат на здійснення своїх повноважень, а її «політичне наповнення» дає підстави вірити у ефективність організації та проведення виборчої кампанії. «Ніщо не має завадити тому, щоб 30 вересня суспільство обрало собі нову владу», – підкреслив В.Балога.

Матеріал з офіційного сайту Президента України

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

18:30
30-Трав-2020
Верховний Суд став на захист конституційних прав громадян
29 травня 2020 року Пленум Верховного Суду звернувся до Конституційного Суду України
18:58
28-Трав-2020
Національний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екскурсійну діяльність
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екск
10:33
28-Трав-2020
Росія планує військове вторгнення в Україну під ейфорією «побєдобєсія» - експерт
Весь минулий рік президент Росії Володимир Путін з політичними та військовими аналіти
19:58
27-Трав-2020
На чернігівському Валу розцвіли рідкісні дерева – церцис європейський
На Валу, неподалік від гарматної алеї, цього року розцвіло кілька молодих дерев. Здал
21:38
26-Трав-2020
Російсько-окупаційні війська на Донбасі вбили військовослужбовця Збройних Сил України
Сьогодні, 26 травня, російсько-окупаційні війська вкотре порушили режим припинення во
21:26
26-Трав-2020
Карантин завершено: ДБР увірвалося в музей Івана Гончара, зламавши двері
Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ) вважає неприпустимими
13:49
26-Трав-2020
Росія може розпочати нову війну проти України – американські експерти
Нестача води в анексованому Криму може призвести до нової військової агресії Росії пр
18:29
25-Трав-2020
У Чернігівському СІЗО з’явилися платні камери
Постановою Кабінету міністрів України №305 від 22 квітня 2020 року Уряд запровадив ек
01:07
24-Трав-2020
Валерій Давиденко. Убивство чи самогубство нардепа?
23 травня біля 18 години в офісі у центрі столиці було знайдене тіло народного депута
20:17
22-Трав-2020
Чернігівщина разом із Меджлісом вшанувала пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу
20 травня на приватній території козацької садиби у Вижні, що в передмісті м. Ічня Че
Усі новини