реклама партнерів:
Головна » 2007 » Червень » 13 » Нинішня войовничість Росії продемонструвала, що Україні потрібно швидше вкритися під «захисною парасолькою» НАТО

Нинішня войовничість Росії продемонструвала, що Україні потрібно швидше вкритися під «захисною парасолькою» НАТО


2007 » Червень » 13
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1052
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ


Віктор Ющенко надав інтерв'ю канадському виданню The Globe and Mail, український Президент сказав, що всерйоз сприйняв нещодавню погрозу російського Президента Володимира Путіна націлити на Європу балістичні ракети. Він заявив, що подібні висловлення тільки посилили бажання його країни якомога швидше вступити до НАТО.
В інтерв'ю [канадському виданню] The Globe and Mail, під час якого обговорювалося багато питань, пан Ющенко також поскаржився на втручання Росії у внутрішні справи України, її неспокійну політику. Попри запеклий опір Кремля, цей прозахідний політик говорить, що, як і раніше, планує привести свою країну до членства в НАТО і Європейському Союзі.
«Думаю, російський президент не жартує», – так Ющенко прокоментував нещодавні попередження Путіна про те, що Росія може навести свої ракети «на нові цілі в Європі», якщо Сполучені Штати наполягатимуть на конфліктному плані розміщення системи ПРО в Польщі та Чехії.
Попри те, що Путін пізніше спробував розрядити обстановку, запропонувавши колишню радянську республіку Азербайджан як можливе місце спільної дислокації американських і російських протиракетних установок, Ющенко сказав, що нинішня войовничість найбільшого сусіда України продемонструвала, що його країні потрібно швидше вкритися під «захисною парасолькою» НАТО.
«Останні події, думаю, показали, що в нас дуже крихкий баланс безпеки. Ця ситуація викликає тривогу й може бути дуже болючою», – сказав він.
«Стає чимдалі очевиднішим, що кращу відповідь на всі ці оборонні виклики можна дати тільки за допомогою колективної системи безпеки», – сказав він [...]. Ющенко дав це інтерв'ю через день після зустрічі з Путіним у Санкт-Петербурзі.
«Наша доктрина оборони й безпеки формально визначена законом. І ключовий аспект цієї доктрини – забезпечити вступ України до ЄС і Північноатлантичного блоку».
У той час як президент відповідав на запитання, молоді активісти його партії «Наша Україна» роздавали на одній з головних площ Києва пронатовські листівки, вимахуючи помаранчевими прапорами [...]
Росія, розгнівана вступом до НАТО колишніх радянських республік у 2004 році – Латвії, Литви й Естонії, однозначно заявила, що вороже сприйме подібний крок з української сторони. Попри часті запевняння, що НАТО не розглядає Росію як ворога, Кремль, як і раніше, з підозрою ставиться до невблаганного просування військового союзу на схід.
Імовірність членства України, яка протягом століть була частиною Російської імперії, а пізніше Радянського Союзу, у НАТО вищі чини з путінської адміністрації розцінюють як найвищу небезпеку. Кремль вважає Україну невід'ємною частиною своєї «сфери впливу». Вступ країни до НАТО поставить під загрозу перебування російського флоту в українському Севастополі.
Окуляри Ющенка лежать на стосі паперів на столі, за яким він часто веде переговори зі своїми політичними опонентами. Ющенко сказав, що він би з радістю відповів на будь-які запитання Путіна щодо бажання України вступити до НАТО, але не має наміру відступати від своєї лінії.
«Це політика не проти когось... Це політика, що найбільше відповідає національній безпеці й обороні», – стверджує він.
Україна прискорила процес зближення з НАТО з часів Помаранчевої революції – повстання, одним із мотивів якого було бажання вивільнитися з-під вікового впливу Росії. Білий дім дав зрозуміти, що підтримує ідею майбутнього членства України в НАТО, але темп довелося уповільнити після того, як суперник Ющенка, підтримуваний Кремлем Віктор Янукович встановив контроль над парламентом і став прем'єром торік.
Постійні розбіжності між двома лідерами призвели до того, що в країні вже майже рік панує безвладдя. Заявивши, що союзники Януковича намагалися перекупити депутатів Верховної Ради, Ющенко розпустив парламент і призначив дострокові вибори. Янукович назвав це рішення неконституційним.
Після тижнів вуличного протистояння й короткострокового спарингу за контроль над внутрішніми військами вони уклали перемир'я й домовилися про вибори 30 вересня.
Ющенко сказав у понеділок (день запису інтерв'ю), що політична криза закінчена, але додав, що майбутні вибори мають першорядну важливість для визначення майбутнього курсу країни.
[Президентські] вибори 2004 року, які привели до Помаранчевої революції, [...] часто зображували як боротьбу за напрямок, яким піде Україна – або на Схід, до Росії, або на Захід, до ЄС. Ющенко говорить, що українці зараз мають зробити такий самий доленосний вибір – між справжньою демократією й консервацією корумпованої системи, що гальмувала розвиток України всі 16 років її незалежності.
Оскільки соціологічні опитування віддають лідерство партії Януковича, а багато українців розчаровані тим, що їхні революційні сподівання не справдилися, Ющенко під час інтерв'ю завзято відстоював свої досягнення на президентському пості. Він сказав, що економіка стрімко розвивається, а обсяг прямих іноземних інвестицій збільшився вдвічі, і додав, що у країні рекордно низьке безробіття.
Ющенко, однак, визнав, що прозахідний союз із його непостійною соратницею Юлією Тимошенко розбазарив політичний капітал через внутрішні розбіжності й боротьбу за повноваження, які призвели до того, що президент звільнив її з посади прем'єр-міністра. І хоча вони зараз знову є союзниками, їх драматичний конфлікт відвернув багатьох прихильників і розчистив шлях для приголомшливого політичного відродження Януковича.
Ющенко й у політичній кризі в Україні вбачає руку Росії. «Є деякі політичні сили в Росії, які бажають зберегти в Україні старий політичний порядок. Але я хочу підкреслити, що ми – незалежна держава, суверенна країна. І саме ми визначаємо свою внутрішню й зовнішню політику».

Інтерв'ю, надане канадському виданню The Globe and Mail, розміщене на сайті Президента Україна

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

18:35
27-Лют-2020
Прес-анонс. «Круглий стіл» у чернігівській «Просвіті» «Українська мова: знову треба захищати?»
28 лютого у приміщенні чернігівського обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченк
09:51
27-Лют-2020
Українці в соцмережах продовжують вихваляти «руський мір» - СБУ
На офіційному сайті Служби безпеки України з’явилась інформація про те, що відомством
19:17
25-Лют-2020
Від початку існування метою гурту Go_A було популяризувати українську мову
Про це в інтерв’ю "Прямому" розповіла солістка гурту Go_A Катерина Павленко.
"
21:08
24-Лют-2020
Забужко: “В Укpaїнi зapaз фopмують “шлункoвo-кишкoву” нaцioнaльну iдeнтичнicть. Цe пoвopoт у СРСР. .."
Пиcьмeнниця Окcaнa Зaбужкo зaявилa, щo нинiшня pитopикa влaди Укpaїни cвiдчить пpo тe
12:50
22-Лют-2020
Озеро Світязь на Волині катастрофічно обміліло: шокуючі фото
Озеро Світязь у Волинській області зараз опинилося на межі екологічної катастрофи: на
09:47
22-Лют-2020
У чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся вечір-реквієм
Небайдужі чернігівці вийшли на Красну площу, де стояла барикада під час Революції Гід
09:37
22-Лют-2020
Люди хотіли спалити санаторій, аби не довезли сюди евакуйованих – голова сільради Нових Санжар
За словами голови сільради Нових Санжар Інни Коби, через непоінформованість місцевих
18:13
21-Лют-2020
Народний артист України Андрій Демиденко отримав почесну нагороду імені Франца Кафки
Знаний український поет, автор багатьох популярних пісень, народний артист України Ан
10:53
21-Лют-2020
Як колишні регіонали СБУ хочуть реформувати
Наразі відбуваються кулуарні баталії щодо майбутньої реформи вітчизняної спецслужби –
17:53
19-Лют-2020
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Пр
Усі новини