Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Відносини НАТО–Україна в контексті підтримки державної безпеки та збереження сталого демократичного розвитку: регіональні аспекти

Відносини НАТО–Україна в контексті підтримки державної безпеки та збереження сталого демократичного розвитку: регіональні аспекти


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Відбувся семінар «Відносини НАТО–Україна в контексті підтримки державної безпеки та збереження сталого демократичного розвитку: регіональні аспекти».
Захід організовано Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні в рамках тренінгу для керівників засобів масової інформації Чернігівської області.
У відкритті семінару взяли участь Сергій Лепявко директор Сіверського інституту регіональних досліджень, професор, Володимир Тандура заступник голови облдержадміністрації з гуманітарних питань, кандидат історичних наук та Володимир Бойко директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, кандидат історичних наук.
Про актуальність теми заходу свідчить значна кількість науковців та дослідників, представників органів державної влади громадськості, які взяли в ньому участь. Серед них: директор Інституту трансформації суспільства, завідувач кафедри Національної академії управління, доктор економічних наук, професор Олег Соскін; заступник голови Координаційної Ради Громадської ліги „Україна-НАТО” Олег Кокошинський; президент Атлантичної ради України, кандидат військових наук, доцент Вадим Гречанінов; Іван Розпутенко завідувач кафедри НАДУ при Президентові України, доктор наук з державного управління, професор та Володимир Бойко директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, кандидат історичних наук.
Представники засобів масової інформації мають своєчасно, оперативно та неупереджено інформувати громадськість про діяльність НАТО в Україні та в світі в цілому. Указ Президента України Віктора Ющенка Про Цільовий план Україна-НАТО на 2007рік в рамках Плану дій Україна-НАТО від 18 червня 2007року визначає сучасні пріоритети зовнішньоекономічної діяльності України — підкреслив заступник голови Координаційної Ради Громадської ліги „Україна-НАТО” Олег Кокошинський. Він також зазначив, що цільовий план передбачає проведення близько 550 різнопланових заходів, причому лише 130 з них стосуються питань безпеки та оборони, решта направлені на співпрацю в політичній та соціально-економічній сфері. Вступ до Альянсу НАТО — це крок на шляху вступу до Європейського Союзу, так 7 країн які вступили в березні цього року до альянсу вже в травні стали членами Європейського Союзу. Тому Україні надзвичайно важливо інтегруватися з європейськими країнами вона має всі основи для вступу в нього.
Зі слів завідувача кафедри Національної академії управління, доктора економічних наук, професора Олега Соскіна: «Конкурентно-цивілізаційний світ вимагає від нашої країни рішучих дій треба рухатись швидко, грамотно та мобільно, а це не можливо без вступу до Євроатлантичного альянсу. Саме він виступає за збереження соборності, самостійності всіх країн-членів їх безпеки, а за сучасних умов це найоптимальніший варіант власного убезпечення. Тому виходячи з цього Європейський вектор зовнішньополітичної орієнтації є надзвичайно необхідним для України. В свою чергу просвітницька робота щодо альянсу НАТО покладена в значній мірі на ЗМІ які доносять в міру своєї професійної діяльності інформацію широким колам громадськості. В країні має створюватися мережа інформаційних, науково-консультаційних центрів з Євроінтеграції, тільки після цього суспільство зрозуміє що вступ України до Європейського простору — це прогресивний крок вперед як для держави так і для суспільства».
Відбулася зустріч на тему: «Правові аспекти позачергових виборів до Верховної Ради України» з членом ЦВК України Ігорем Жиденко. Було роз’яснено основні механізми проведення передвиборчої агітації, проведення самих виборів та їх фінансування. Членом ЦВК поінформував присутніх про типові порушення при проведенні агітаційної роботи та заходи з їх усунення.
В своєму виступі завідувач кафедри НАДУ при Президентові України, доктор наук з державного управління, професор Іван Розпутенко зробив невеличкий екскурс в історію України, підкресливши що інтеграція українця має відбутися перш за все в Україні, коли він стане дійсним громадянином своєї держави, тільки після цього можна інтегруватися в Європу, зокрема до Північноатлантичного альянсу. На сьогодні Україні треба остаточно визначитись та зорієнтуватись на певний курс розвитку, а найбільш оптимальним з них є участь Альянсі. Треба подолати міф про НАТО як жорсткий та агресивний блок та об’єктивно оцінити його діяльність в загальнонаціональному масштабі.
Дискусію викликало обговорення питань забезпечення військової та національної безпеки президентом Атлантичної ради України, кандидатом військових наук, доцентом Вадимом Гречаніновим генералом у відставці. Зокрема він зазначив що виходячи з власного досвіду та досвіду європейських країн вступ до НАТО значно зменшить витрати нашої держави на укріплення обороноздатністі країни та забезпечить безпеку з боку світових терористичних організацій, особливо зараз в умовах протистояння Сходу та Заходу та активізації діяльності терористичних організацій в світовому масштабі.
Підбив підсумки обговорення доцільності вступу до Північноатлантичного альянсу Володимир Бойко директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, кандидат історичних наук озвучивши думку присутніх що семінари присвячені вступу України до НАТО є надзвичайно потрібною та необхідною справою яку треба систематично проводити особливо для такої категорії слухачів як представники ЗМІ, які є головними інформаторами громадськості щодо всіх процесів які відбуваються в нашій державі в даному випадку це об’єктивне роз’яснення перспектив вступу в Північноатлантичний Альянс.
Побажання учасників семінару представників засобів масової інформації будуть враховані організаторами в подальшій діяльності під час підготовки аналогічних заходів.

Джерело: ГО "СІВЕРСЬКИЙ ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ"






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:27
25-Лип-2025
ЗСУ звільнили Кіндратівку на Сумщині
За інформацією з наших джерел, 225 ОШП закінчив зачистку та закріплення у Кіндратівці
21:22
25-Лип-2025
Чернігівській художній школі присвоїли ім’я відомого художника та скульптора Івана Рашевського
Комунальному закладу позашкільної мистецької освіти «Чернігівська художня школа» прис
09:15
24-Лип-2025
Українці зможуть отримувати ліки в деяких країнах Євросоюзу за транскордонним е-рецептом
ДП “Електронне здоров’я” бере участь у пілотному проекті з розробки Європейського гам
20:47
23-Лип-2025
Зеленський заявив, що внесе у Раду законопроєкт, який має посилити незалежність антикорупційних органів
Було багато нарад з урядовцями, з представниками правоохоронних органів. Дуже детальн
20:12
23-Лип-2025
Заява НРУ щодо змін до законодавства про НАБУ та САП, ухвалених Верховною Радою
Заява Політичної партії «Народний Рух України» щодо змін до законодавства про НАБУ та
20:57
22-Лип-2025
«Руки геть від НАБУ і САП»: у Києві, Дніпрі, Львові люди вийшли на акції протесту
Близько тисячі людей у Києві, Дніпрі та Львові ввечері 22 липня вийшли на пікети з ви
Усі новини

Сollaborator