реклама партнерів:
Головна » Нова посилена угода має... створити відповідний та ефективний механізм поступової інтеграції України до ЄС

Нова посилена угода має... створити відповідний та ефективний механізм поступової інтеграції України до ЄС


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Європейський парламент закликав Раду ЄС надати Україні європейську перспективу в новій посиленій угоді.
За повідомленням УНІАН, відповідне рішення ухвалене сьогодні на сесії Європарламенту у Страсбурзі.
За проект Міхала Томаша КАМІНСЬКОГО (група правих партій, Польща) проголосували більшість депутатів, зареєстрованих в залі (голосування проводилося шляхом підняття рук).
“Нова посилена угода має... створити відповідний та ефективний механізм поступової інтеграції України до ЄС та відкривати шлях до її членства в ЄС”, - зазначається у доповіді.
У документі депутати Європарламенту привітали початок переговорів з Україною про нову посилену угоду, яка має замінити нині діючу угоду про партнерство та співробітництво, термін дії якої завершується на початку 2008 року.
Депутати також висловили занепокоєння політичною ситуацією в Україні і закликали сторони виконувати домовленості, досягнуті 27 травня цього року.
“Перед тим, як переговори будуть завершені і встановлені нові, більш тісні відносини між Україною та ЄС, нинішня криза має бути вирішена мирним шляхом, система балансів та противаг відновлена, верховенство права забезпечено”, - зазначається у документі.
Євродепутати вважають, що нова посилена угода між Україною та ЄС може стати угодою про асоціацію, що дасть можливість Україні поглибити її відносини з ЄС та продовжити рух до членства у Євросоюзі.
Водночас, документ закликає лідерів України до встановлення політичного консенсусу з метою здійснення необхідних реформ для наближення України до ЄС, а також значного посилення боротьби з корупцією.
Депутати також відзначають достатньо “скромні” фінансові ресурси, що передбачені ЄС у рамках фінансових інструментів Європейської політики сусідства, і закликають до збільшення допомоги Україні. Водночас, Європарламент закликав Україну активніше користуватися європейськими фондами.
Європарламент також привітав рішення УЄФА щодо проведення фіналу Чемпіонату Європи з футболу 2012 року в Польщі та Україні.
Депутати звернулись до Ради ЄС з проханням проінструктувати Єврокомісію у ході переговорів з Україною про нову посилену угоду звернути особливу увагу на необхідність забезпечення в Україні стабільної конституційної системи, захисту прав людини, посилення механізмів демократичного контролю, забезпечення рівності чоловіків та жінок, продовження боротьби з тортурами, проведенні судової реформи і створенні незалежного судочинства, боротьбі з корупцією.
Європарламент також вважає, що Єврокомісія у ході переговорів з Україною має наголошувати на необхідності законодавчих змін для створення повністю ринкової економіки, підтримки вільного підприємництва; з урахуванням ролі України в галузі енергетичної безпеки Європи закликати українську владу до якнайшвидшого переходу на ринкові підходи у сфері постачання енергоресурсів, сприяти посиленню стратегічної ролі України як транзитера енергоресурсів, підтримувати подальший розвиток нафтопроводу “Одеса-Броди” до Європи, а також участь України у нафтопроводі “Набуко”, посилювати співпрацю з Україною у програмах захисту навколишнього середовища, а також сприяти участі України у роботі європейських агентств та програм.
Як повідомляв УНІАН, 5 червня Комітет з питань закордонних справ Європарламенту схвалив проект доповіді М.КАМІНСЬКИЙ щодо мандату на переговори з Україною про нову посилену угоду. “За” проголосували 54 члени комітету, проти – 4, утримався – 1.
Рада міністрів закордонних справ ЄС надала мандат на переговори з Україною про нову посилену угоду 22 січня цього року. Переговори розпочалися 5 березня. Головним положенням нової угоди, відповідно до мандату Ради міністрів ЄС, має стати створення зони вільної торгівлі, переговори про яку розпочнуться одразу після приєднання України до Світової організації торгівлі.
Європарламент в питаннях зовнішньої політики має лише дорадчий голос, основні рішення приймаються Радою міністрів закордонних справ, або Радою ЄС (самітом голів держав та урядів країн-членів ЄС).

Джерело: УНІАН.

постiйна адреса статтi:
http://www.unian.net/ukr/news/news-203122.html






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:45
25-Лип-2024
Історія Ірини з Бучі
Ірина — мати дівчинки-підлітка, та любляча дружина, проживала своє найкраще життя з р
19:49
24-Лип-2024
Суд апеляційної інстанції підтвердив, що УПЦ МП не має права користуватись об’єктами заповідника «Чернігів стародавній»
23 липня Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення чергову апел
21:33
23-Лип-2024
МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА
Сьогодні, 23 липня, на засіданні Експертної комісії з питань обліку об’єктів культурн
21:17
22-Лип-2024
У Євпаторії окупаційна влада почала демонтаж Хрестовоздвиженського храму Православної Церкви України
Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного знищення храму Пр
07:57
20-Лип-2024
Вбивство Ірини Фаріон
Вона померла у лікарні після пострілу в неї, що здійснив начебто парубок, який кілька
20:35
19-Лип-2024
Поліція Львівщини встановлює обставини замаху на життя Ірини Фаріон
Жінку із вогнепальним пораненням голови госпіталізували у лікарню. Правоохоронці вжив
06:59
18-Лип-2024
Важливі рішення Священного Синоду Православної Церкви України
14 липня 2024 року у Православній Церкві України відбулося засідання Священного Синод
06:51
18-Лип-2024
Закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницький і антиєвропейський крок
Ухвалений Верховною Радою закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницьки
06:23
18-Лип-2024
Опитування: українці вірять у перемогу над ворогом!
Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Раз
23:07
16-Лип-2024
Безсоння, як собі допомогти?

Безсонням вважаються розлади сну, коли характеризується його погана якість, недост

Усі новини