Несподівана Україна. Репортаж про місто Чернігів
Пагорби високого берега Десни, увінчані стрімкими силуетами соборів, монастирів і веж. Антонієви печери з найбільшим в Україні підземним храмом. Центральна історична частина міста - дитинець. Усе це Чернігів - колись княжий, а нині туристичний.
Звідси, з п'ятдесяти-восьми-метрової монастирської дзвінниці, місто як на долоні. Ймовірно таким його бачать небесні покровителі - Борис і Гліб. На їхню честь у дванадцятому столітті чернігівський князь Давид Святославич побудував собор.
Юрій Соболь, директор заповіднику "Чернігів стародавній": "Найцінніша чернігівська реліквія - Царські Ворота. У найкращих австрійських майстрів їх замовив Іван Мазепа. Головні ворота іконостасу виготовили з язичницького ідолу."
Найзагадковіше місце Чернігова - Антонієви печери. Протягом дев'яти століть вони охоплені таємницями. Відвідувачі розповідають про цілющі властивості підземного монастиря: тут ніби припиняються мігрені, перестає боліти серце. Навіть науковці визнають, що у печерах висока енергетика. До того ж, існують свідчення про зустріч із привидом Чорного ченця.
Володимир Руденок, завідувач відділом дослідження печер: "Мне за сорок лет общения с пещерами пришлось встретиться с этим дважды. Я видел фигуру монаха, находящегося за спиной. Не было ни ужаса, ни страха. Просто какой-то интерес."
Чернігівська земля і досі приховує багато несподіваного. Археологічні знахідки тут трапляються чи не на кожному кроці.
Після прогулянок музеями та архітектурно-історичним заповідником, туристи неодмінно приходять сюди - на Вал, або Дитинець. Найдавнішу частину міста оточує дюжина гармат, завезених для Чернігівської фортеці за наказом Петра Першого. Вони так ніколи і не стріляли, однак стали візитівкою міста. Подекують, що за їхньою допомогою місцеві дівчата глузують з не надто обізнаних туристів - призначають побачення біля неіснуюючої тринадцятої гармати.
З Чернігова - Інна Христич, Леонід Мосейчук, 5 канал
Відеорепортаж про про місто Чернігів на 5tv.com.ua