реклама партнерів:
Головна » 2007 » Липень » 19 » Олег Обушний про кадрову ситуацію на Чернігівщині

Олег Обушний про кадрову ситуацію на Чернігівщині


2007 » Липень » 19
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1306
Погляд. Версії


Підгрунтя кадрових проблем, які область переживає сьогодні було закладено більше ніж століття тому. Ще з часів царської Росії Чернігівщина була донором людських ресурсів і професійних кадрів. Руками українців, зокрема і чернігівців, освоювалися Далекий Схід, Сибір, Казахстан. А зараз багато людей вимушені їхати на заробітки до Києва, Москви і далі до Західної Європи. Все це наслідки політики попередніх керівників країни -- Кравчука та Кучми, котрі довели державу до того, що її громадяни, які отримували мізерні зарплати, змушені були їхати з дому на заробітки. А їхали, як правило, ті - хто хотів і міг працювати.
Тож кадрова ситуація в області сьогодні одна із найгостріших. Це стосується і управлінського апарату. Останнім часом було звільнено 7 голів райдержадміністрацій, а раніше ще трьох. Звичайно, зміни потрібні. Інколи необхідно вливати свіжу кров у кадрові структури. Але головне, щоб ці зміни приносили користь державі та суспільству. Хочу сказати, що мені, особисто, важко коментувати звільнення двох голів адміністрацій. Чернігівського району - Лазаря Віктора Леонідовича, і Бобровицького - Мозгового Валерія Миколайовича. Навряд чи зараз знайдеш, я навіть не говорю про кращих, а хоча б таких же голів адміністрацій, якими були ці керівники.
Віктор Лазар та Валерій Мозговий завоювали авторитет і повагу мешканців своїх районів. Наприклад, зараз у Чернігівському районі будуються дві школи. До того як В. Лазар очолив райдержадміністрацію, за весь час незалежності України у районі навіть не починалося будівництво нової школи. У районі газифіковано багато населених пунктів. Такі ж позитивні зміни відбувалися і у Бобровицькому районі. Газифіковані села, ремонтуються дороги. Люди на собі відчули соціальну допомогу держави і турботу керівництва районів.
Говорити про інші кадрові зміни теж непросто. Райони неоднорідні і порівнювати їх, наприклад, за кількістю жителів, чи за показниками діяльності важко.
Що стосується зміни керівництва області, то вже екс-голова
облдержадміністрації Микола Лаврик сам прийняв рішення і написав заяву про звільнення. Чим було викликано це рішення? Можливо, через результати роботи. На жаль, область знаходиться на передостанньому місці серед інших регіонів України у рейтингу соціально-економічних показників. Можливо, через занадто великі бюджетні витрати на святкування молодіжного фестивалю у Сеньківці. На мою думку, витрачений на фестиваль 1 мільйон 200 тисяч гривень краще було б направити на будівництво житла для молодих спеціалістів на селі. Думати можна різне.
Хоча, варто зазначити, що Микола Лаврик, на відміну від попередників, не тиснув на бізнес. Адміністрація не заважала розвитку підприємництва. Попередній «губернатор» створював рівні умови для діяльності та розвитку політичних структур. Журналісти відчували його відкритість. Що ж стосується обласної ради, то вона пітримувала всі подані Миколою Івановичем програми соціально-економічного розвитку області. Підтримка була навіть у особистому житті, на прохання Миколи Лаврика йому із обласного бюджету виділено кошти для придбання будинку у Чернігові.
Після заяви про звільнення попереднього голови ОДА, Президент Віктор Ющенко призначив виконуючим обов'язки голови Чернігівської облдержадмінстрації Володимира Миколайовича Хоменка. Я гадаю, що людина, яка має великий досвід роботи у таких державних структрах як податкова адміністрація Київської області і Державне управління справами, зможе виконати покладені на неї Президентом завдання. Зокрема, забезпечити сталий соціально-економічний розвиток області і надходження до неї інвестицій, які, на жаль, нашу Чернігівщину дуже часто обходили.
Перед виборами завжди нелегко працювати у системі управління. Тому ще одним питанням із яким повинен справитися Володимир Хоменко є забезпечення права вільного вибору громадян на позачергових виборах.
Я маю надію, що зміни в області підуть лише на краще, а чернігівці повинні спокійно жити і працювати.

Джерело: Чернігівський монітор

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

19:17
25-Лют-2020
Від початку існування метою гурту Go_A було популяризувати українську мову
Про це в інтерв’ю "Прямому" розповіла солістка гурту Go_A Катерина Павленко.
"
21:08
24-Лют-2020
Забужко: “В Укpaїнi зapaз фopмують “шлункoвo-кишкoву” нaцioнaльну iдeнтичнicть. Цe пoвopoт у СРСР. .."
Пиcьмeнниця Окcaнa Зaбужкo зaявилa, щo нинiшня pитopикa влaди Укpaїни cвiдчить пpo тe
12:50
22-Лют-2020
Озеро Світязь на Волині катастрофічно обміліло: шокуючі фото
Озеро Світязь у Волинській області зараз опинилося на межі екологічної катастрофи: на
09:47
22-Лют-2020
У чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся вечір-реквієм
Небайдужі чернігівці вийшли на Красну площу, де стояла барикада під час Революції Гід
09:37
22-Лют-2020
Люди хотіли спалити санаторій, аби не довезли сюди евакуйованих – голова сільради Нових Санжар
За словами голови сільради Нових Санжар Інни Коби, через непоінформованість місцевих
18:13
21-Лют-2020
Народний артист України Андрій Демиденко отримав почесну нагороду імені Франца Кафки
Знаний український поет, автор багатьох популярних пісень, народний артист України Ан
10:53
21-Лют-2020
Як колишні регіонали СБУ хочуть реформувати
Наразі відбуваються кулуарні баталії щодо майбутньої реформи вітчизняної спецслужби –
17:53
19-Лют-2020
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Пр
11:31
19-Лют-2020
Заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні у Чернігові
20 лютого, у четвер, у Чернігові відбудуться заходи з вшанування Героїв Небесної сотн
17:51
18-Лют-2020
18 лютого народився американський історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні Джеймс МЕЙС
1952, 18 лютого – в Оклахомі (США) народився Джеймс Ернест Мейс, американський істори
Усі новини