Конкурс «Чернігівщина стародавня» продовжується
Нагадуємо його умови: в кожному номері газети буде надруковано три запитання, (до речі, запитання розміщені і на веб-сайті «Європейська Україна - Український Просвітницький Інститут») на кожне з яких ви можете дати відповідь - в листі на адресу редакції або за телефоном 65-30-30 з 10 до 18 години в понеділок - п’ятницю. Відповіді на запитання прийматимуться рівно сім днів поспіль після його виходу. За правильну відповідь на одне запитання учаснику конкурсу нараховуватиметься один бал.
Конкурс триватиме упродовж трьох місяців (тобто запитання будуть розміщені в 13 номерах газети). Отже, 13 множимо на 3 і таким чином отримуємо максимально можливу кількість балів – 39. Хто набере найбільше – той і переможець. Він і отримає головний приз.
Учасники конкурсу, який посядуть 2-3 місця, також отримають призи. Визначається також і переможець тижня – перший, хто дасть відповідь на три запитання номера, отримує фірмову чашку з логотипом газети «Чернігівщина: новини і оголошення».
Бажаємо перемоги!
Запитання для № 31, розміщені в газеті «Чернігівщина: новини і оголошення».
1. Назвіть прізвища Чернігівських полковників, обраних гетьманами України.
2. Назвіть прізвище чернігівського полковника, наказного гетьмана України, який очолював козацькі полки під час облоги турецької фортеці Азов у 1696 р.
3. Коли стався останній набіг кримських татар на Чернігів, з якою подією це пов’язано і в яких джерелах про ці події згадується?
Відповіді на запитання, розміщені в № 30 тижневика
1. В 1698 р., на честь перемоги чернігівських козаків на чолі з полковником Яковом Лизогубом в штурмі турецької фортеці Азов.
2. Мартин Небаба.
3. В 1499 р. князь Симеон Іванович Можайський – володар Чернігова – підлеглий польського короля Казиміра добровільно віддав місто Чернігів у володіння Великого князя Московського.