Про словацький досвід входження до НАТО дізнавались в регіонах України
Про нове видання мали змогу дізнатися у таких містах, як Чернівці, Ужгород, Львів, Черкаси, Кіровоград, Херсон, Одеса.Презентації проходили у місцевих прес-клубах реформ, куди були запрошені журналісти, політологи, представники неурядових організацій – усі ті, хто цікавиться проблемами євроатлантичного вибору України. Представляв книжку на усіх прес-конференціях директор Фонду “Демократичні ініціативи” Ілько Кучерів.
Відкриваючи прес-конференцію у Чернівецькому прес-клубі ринкових реформ, пан Кучерів так пояснив актуальність видання для України: “Словаччина для України є найкращим прикладом. Вона мала ситуацію, подібну до української, – керівництво держави виступало за її вступ до Альянсу, а достатньої підтримки населення не було. Відтак словацькі сусіди розробили програму, де громадські організації взяли на себе інформування населення щодо НАТО і наслідків вступу Словаччини до Альянсу”.В Закарпатській області ця тема здобула чи не найширший резонанс у засобах масової інформації. Про те, що інформаційна кампанія щодо вступу України до НАТО перебуває сьогодні в Закарпатській області в жалюгідному стані, пише Інтернет-видання Mukachevo.net: “ Проблема полягає передусім у низькій обізнаності місцевих чиновників, які своєю чергою не сприяють отриманню необхідної інформації громадянами”.
Презентуючи книгу та розповідаючи про шлях Словацької держави до Північноатлантичного альянсу в Кіровоградському прес-клубі реформ, Ілько Кучерів розвіяв міф про стратегічну зацікавленість НАТО в Україні. “Адже блок нікого не вербує, кожна країна має вирішити для себе сама – вступати до нього чи ні”, – заявив директор Фонду. Журналістів, зокрема, цікавило й питання, чи погіршаться стосунки з Росією в разі вступу України до НАТО, на що пан Кучерів відповів: “Для Росії навіть вигідно, аби ми вступили до блоку: тоді їй самій буде легше лобіювати свої інтереси в Європі. І якщо ми хочемо, щоб нашу країну поважали, треба навчитися так само жорстко і цілеспрямовано, як наш північний сусід, захищати і відстоювати власні позиції”.
На прес-конференціях журналісти чимало запитань адресували словацькій стороні, яка виступила співорганізатором видання книжки “Шлях Словаччини до НАТО”. Їх, зокрема, цікавили такі питання, чи не шкодують словаки про те, що стали членами НАТО, навіщо Словаччині треба було вступати до Альянсу і чи могла Словаччина вступити до ЄС, не вступивши до НАТО.
Фонд "Демократичні ініціативи"
Інтерв`ю з президентом Інституту з громадських питань ( IVO) Григорієм Мєсєжніковим.
Джерело: http://eu.prostir.ua