реклама партнерів:
Головна » 2007 » Вересень » 14 » Україна та ЄС відзначають значний прогрес у переговорах щодо нової угоди між нашою державою та Євросоюзом

Україна та ЄС відзначають значний прогрес у переговорах щодо нової угоди між нашою державою та Євросоюзом


2007 » Вересень » 14
Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Україна задоволена темпами розвитку відносин з Європейським Союзом. Як відзначив на прес-конференції після завершення ХІ саміту Україна – ЄС Президент України Віктор Ющенко, йдеться як про успішну реалізацію чинного Плану дій між нашою державою та Євросоюзом, так і про прогрес у перемовинах щодо нової базової угоди. Останньому документу, за його словами, учасники київського Саміту приділили особливу увагу.
За словами Президента, в ухваленій за підсумками сьогоднішньої роботи Спільній заяві сторони відзначають «надзвичайно великий» прогрес у цьому питанні. «Починаючи від самої структури документу і закінчуючи ключовими принципами ми маємо спільні узгоджені позиції», – сказав В. Ющенко.
Українська сторона задоволена характером констатування наших ключових пріоритетів у рамках нової угоди, сказав В. Ющенко. «Звичайно, є положення, над якими двом сторонам треба ще працювати. Ми не скептично дивимося на них – вони нам дають натхнення, щоб у наступних раундах переговорного процесу ми вирішували все нові питання», – наголосив він.
«Ми надзвичайно задоволені темпами розвитку наших відносин з Європейським Союзом», – сказав В. Ющенко, звернувши окрему увагу на виконання понад 70 пунктів Плану дій Україна – ЄС по найактуальніших питаннях.
За словами Глави держави, питання співпраці, закладені в цьому документі, також були в центрі уваги учасників сьогоднішнього Саміту. Йдеться про безпекову політику (в тому числі ядерну безпеку), екологію, економічне співробітництво тощо. Говорячи про економічні питання, сторони не оминули існуючих проблем – зокрема тему антидемпінгових розслідувань щодо України по ряду позицій (металовироби, текстиль, хімічна промисловість). «Ми маємо прогрес у цих питаннях», – констатував Президент.
Ще одним важливим пунктом сьогоднішніх переговорів, за словами Президента, було питання візового режиму. З одного боку, Україна та ЄС засвідчують «колосальний прогрес», досягнутий у цій темі протягом останніх 1,5-2 років. Він висловив переконання, що вже найближчим часом українським та європейським парламентами будуть здійснені усі ратифікаційні процедури стосовно угод про полегшення процедури оформлення віз і про реадмісію. «Це надзвичайно динамічна робота, яка завершилася великим успіхом», – зазначив він.
З іншого боку, констатував Президент, сьогодні існують чутливі для обох сторін нюанси поточного порядку візового режиму. «Ми розуміємо, наскільки ретельними треба бути у своїх відповідях і діях, щоб уникати ускладнень і недоліків в роботі, перш за все, консульської практики по відношенню до громадян і України, і Європейського Союзу. Я вважаю, що ми сьогодні сторінку цю перегорнули. Сторони знайшли спільне порозуміння щодо вдосконалення цього процесу і зняття тих проблем, які є чутливі для людей», – наголосив Глава держави.
Учасники Саміту також обмінялися інформацією щодо внутрішньої ситуації в країнах ЄС та Україні. Від імені Української держави та нації Президент подякував за ставлення ЄС до України в період політичної кризи. «Ми відчували ту глибоку, послідовну, демократичну і відкриту позицію, яку зайняв Євросоюз і країни ЄС до демократичного способу подолання парламентської кризи в Україні», – сказав він.
Президент також висловив «абсолютне переконання», що позачергові вибори 30 вересня відбудуться «виключно на базі українських і міжнародних демократичних традицій із відповідністю до положень національного законодавства». «Це є основою врегулювання тої парламентської політичної нестабільності, в якій знаходилася Україна останні кілька місяців», – сказав Президент, додавши, що йдеться також про «хороший фундамент» для подолання конституційної нестабільності, закладеної недолугою реформою 2004 року. «Переконаний, через політичний діалог, діалог з нашими партнерами в Європарламенті ми пройдемо ці випробування», – підкреслив В. Ющенко.
«Ми продемонстрували в рамках ХІ Саміту повну відкритість позицій, відкриту і дружню атмосферу всього переговорного процесу», – наголосив Президент України, відзначивши прийняття таких документів, як Спільна заява, Спільна доповідь про прогрес у переговорах щодо укладення нового базового договору між Україною та ЄС та Спільний звіт про поступ у реалізації Меморандуму про взаєморозуміння в енергетичній співпраці.

Джерело: Прес-служба Президента України Віктора Ющенка

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

14:55
17-Трав-2021
Чернігівщина не пасе задніх і переходить під протекторат ПЦУ
В Україні триває процес переходу парафій Української православної церкви (московськог
20:37
16-Трав-2021
Жалібний захід на Чернігівщині на місці таємного поховання жертв комуністичного режиму
16 травня 2021 року, тобто традиційно у третю неділю травня, під Черніговом, на 20-му
17:48
14-Трав-2021
Семенченка визнали винним в терористичному акті – обстрілі телеканалу «112»
Служба безпеки України розкрила вчинення терористичного акту, а саме обстрілу ТОВ «Ін
14:17
11-Трав-2021
Застереження щодо невідомих могил
Приводом до застереження стала публікація під назвою
18:13
10-Трав-2021
За 14-ма загиблими Захисниками України у квітні помолилися у Чернігові
10 травня в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерин
21:52
08-Трав-2021
Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас
Нещодавно у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту нац
17:59
08-Трав-2021
Відверта розмова у Чернігові про патріотизм і псевдопатріотизм

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту н

14:44
07-Трав-2021
Викрадення, катування і розбій: на Чернігівщині силовики затримали озброєну банду рекетирів (відео)
СБУ припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого прич
10:51
07-Трав-2021
Роль церков в україно-російському протистоянні та забута суть релігії і віри
У своїй гібридній війні проти України та її державності, Росія зробила високу ставку
08:31
07-Трав-2021
Обережно, кліщі! Покрокова інструкція як не зіпсувати собі травневі свята
Вже підготувалися до відпочинку на природі на травневі свята? А до зустрічі з небажан
Усі новини