реклама партнерів:
Головна » Україна та ЄС відзначають значний прогрес у переговорах щодо нової угоди між нашою державою та Євросоюзом

Україна та ЄС відзначають значний прогрес у переговорах щодо нової угоди між нашою державою та Євросоюзом


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Україна задоволена темпами розвитку відносин з Європейським Союзом. Як відзначив на прес-конференції після завершення ХІ саміту Україна – ЄС Президент України Віктор Ющенко, йдеться як про успішну реалізацію чинного Плану дій між нашою державою та Євросоюзом, так і про прогрес у перемовинах щодо нової базової угоди. Останньому документу, за його словами, учасники київського Саміту приділили особливу увагу.
За словами Президента, в ухваленій за підсумками сьогоднішньої роботи Спільній заяві сторони відзначають «надзвичайно великий» прогрес у цьому питанні. «Починаючи від самої структури документу і закінчуючи ключовими принципами ми маємо спільні узгоджені позиції», – сказав В. Ющенко.
Українська сторона задоволена характером констатування наших ключових пріоритетів у рамках нової угоди, сказав В. Ющенко. «Звичайно, є положення, над якими двом сторонам треба ще працювати. Ми не скептично дивимося на них – вони нам дають натхнення, щоб у наступних раундах переговорного процесу ми вирішували все нові питання», – наголосив він.
«Ми надзвичайно задоволені темпами розвитку наших відносин з Європейським Союзом», – сказав В. Ющенко, звернувши окрему увагу на виконання понад 70 пунктів Плану дій Україна – ЄС по найактуальніших питаннях.
За словами Глави держави, питання співпраці, закладені в цьому документі, також були в центрі уваги учасників сьогоднішнього Саміту. Йдеться про безпекову політику (в тому числі ядерну безпеку), екологію, економічне співробітництво тощо. Говорячи про економічні питання, сторони не оминули існуючих проблем – зокрема тему антидемпінгових розслідувань щодо України по ряду позицій (металовироби, текстиль, хімічна промисловість). «Ми маємо прогрес у цих питаннях», – констатував Президент.
Ще одним важливим пунктом сьогоднішніх переговорів, за словами Президента, було питання візового режиму. З одного боку, Україна та ЄС засвідчують «колосальний прогрес», досягнутий у цій темі протягом останніх 1,5-2 років. Він висловив переконання, що вже найближчим часом українським та європейським парламентами будуть здійснені усі ратифікаційні процедури стосовно угод про полегшення процедури оформлення віз і про реадмісію. «Це надзвичайно динамічна робота, яка завершилася великим успіхом», – зазначив він.
З іншого боку, констатував Президент, сьогодні існують чутливі для обох сторін нюанси поточного порядку візового режиму. «Ми розуміємо, наскільки ретельними треба бути у своїх відповідях і діях, щоб уникати ускладнень і недоліків в роботі, перш за все, консульської практики по відношенню до громадян і України, і Європейського Союзу. Я вважаю, що ми сьогодні сторінку цю перегорнули. Сторони знайшли спільне порозуміння щодо вдосконалення цього процесу і зняття тих проблем, які є чутливі для людей», – наголосив Глава держави.
Учасники Саміту також обмінялися інформацією щодо внутрішньої ситуації в країнах ЄС та Україні. Від імені Української держави та нації Президент подякував за ставлення ЄС до України в період політичної кризи. «Ми відчували ту глибоку, послідовну, демократичну і відкриту позицію, яку зайняв Євросоюз і країни ЄС до демократичного способу подолання парламентської кризи в Україні», – сказав він.
Президент також висловив «абсолютне переконання», що позачергові вибори 30 вересня відбудуться «виключно на базі українських і міжнародних демократичних традицій із відповідністю до положень національного законодавства». «Це є основою врегулювання тої парламентської політичної нестабільності, в якій знаходилася Україна останні кілька місяців», – сказав Президент, додавши, що йдеться також про «хороший фундамент» для подолання конституційної нестабільності, закладеної недолугою реформою 2004 року. «Переконаний, через політичний діалог, діалог з нашими партнерами в Європарламенті ми пройдемо ці випробування», – підкреслив В. Ющенко.
«Ми продемонстрували в рамках ХІ Саміту повну відкритість позицій, відкриту і дружню атмосферу всього переговорного процесу», – наголосив Президент України, відзначивши прийняття таких документів, як Спільна заява, Спільна доповідь про прогрес у переговорах щодо укладення нового базового договору між Україною та ЄС та Спільний звіт про поступ у реалізації Меморандуму про взаєморозуміння в енергетичній співпраці.

Джерело: Прес-служба Президента України Віктора Ющенка






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
Усі новини