реклама партнерів:
Головна » Розпочала роботу Міжнародна наукова конференція, присвячена 1100-літтю першої літописної згадки про Чернігів

Розпочала роботу Міжнародна наукова конференція, присвячена 1100-літтю першої літописної згадки про Чернігів


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
17 вересня у залі засідань Чернігівської міської ради відбулось відкриття Міжнародної наукової конференції «Чернігів у середньовічній та ранньомодерній історії Центрально-Східної Європи», присвяченої 1100-літтю першої літописної згадки про Чернігів.
Відкриваючи конференцію, міський голова Олександр Соколов підкреслив, що вона розпочинає урочистості з нагоди святкування 1100-річчя Літописного Чернігова у 2007 році, яке продовжиться у 2008 році. Він відзначив, що славетний ювілей нашого древнього міста викликав жвавий інтерес наукової еліти, представники якої завітали до нас з 16 міст України, Росії, Білорусі, Канади. Олександр Соколов побажав учасникам конференції плідної праці та успішних результатів роботи.
В.о. голови Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко розповів про стратегічні завдання області щодо перетворення Чернігівщини, перлини Сіверського краю, в розвинутий історико-культурний край. Серед них – реконструкція історичних пам’яток та пам’ятників видатним діячам Чернігівщини, створення музею історії області, архітектурно-етнографічного об’єкту на Ялівщині просто неба, виробництва серії буклетів, рекламно-сувенірної продукції про історію нашого краю. Гідна презентація міста буде проведена на виставці у Франції, в Луврі у 2010 році, де будуть демонструватися найбільш видатні експонати з міста Чернігова, - зазначив він.
У нашого краю з його величною древньою історією велика перспектива, на рівні Ради Європи ведуться переговори про створення музею у Шестовиці- про це у своєму вітальному слові повідомила голова обласної ради Наталія Романова.
«Дискусія про історію Чернігова, про яку йтиметься на цій конференції, надасть унікальну можливість осягнути як історію України, так і світові процеси, що пересікалися на території нашого краю, де відбувався діалог культур», - зазначив проректор ЧДПУ ім. Т.Г.Шевченка, доктор історичних наук, професор Володимир Дятлов.
За традицією пленарне засідання розпочалось з доповіді міського голови «Чернігів учора, сьогодні, завтра». Олександр Соколов зупинився на основних віхах розвитку, архітектурного планування і забудови Чернігова у давнину та ознайомив присутніх з програмами сьогодення і найближчими перспективами розвитку міста.
Кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії та археології України Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка Володимир Коваленко у своїй доповіді «1300 чи 1100?» пояснив, що ці дати не суперечать одна одній, тому що до VII віку відноситься зародження міста, а у 907 році воно вперше згадується у літописі.
Академік НАН України, директор Інституту археології НАН України Петро Толочко, виступаючи з доповіддю «Київ і Чернігів у X – XIII ст.» наголосив, що Київ і Чернігів – одні з найдавніших міст, навколо яких зароджувалась і розвивалась культура Київської Русі. Особливу увагу він акцентував на поважному ставленні Чернігівської влади до історії Чернігова і краю, підтвердження тому – гарне збереження історичних пам’яток у Чернігові.
У своїй доповіді «Два ювілеї з інтервалом у століття: 1907 - 2007» кандидат історичних наук, доцент, декан історичного факультету Чернігівського державного педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка Олександр Коваленко провів цікаві історичні паралелі та підкреслив історичну спадкоємність в розвитку Чернігова, розповівши, що свята з нагоди 1000-річчя Чернігова розпочались IV археологічним з’їздом Росії і урочисто відзначались міською думою.
Після пленарного засідання для засобів масової інформації відбулась прес-конференція, на якій Петро Толочко зазначив, що «проведення наукової конференції такого рівня – це помітна подія в громадському і політичному житті не тільки Чернігова, а й всієї України». Учасники прес-конференції відповіли на всі запитання журналістів.
Цього ж дня у конференц-залі готелю «Придеснянський» пройшов круглий стіл «Актуальні проблеми вивчення та збереження пам’яток історії та архітектури Чернігова».
18 вересня у конференц-залі готелю «Придеснянський» тривала робота наукових секцій.
19 вересня - виїзне засідання конференції у Новгород-Сіверському.

Джерело: www.chernigiv-rada.gov.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини