реклама партнерів:
Головна » Ремонтно-реставраційні роботи Борисоглібського собору ХІІ ст.

Ремонтно-реставраційні роботи Борисоглібського собору ХІІ ст.


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У місті Чернігові знаходиться шість пам’яток архітектури домонгольського періоду. Борисоглібский собор ХІІ ст. – один з них. Він споруджений чернігівським князем Давидом Святославовичем.
Собор неодноразово перебудовувався і відновлювався. До речі, на поч. ХУІІІ ст. від був п’ятибанним. Під час Другої світової війни собор горів і був частково зруйнований. У 1952-58 роках його реставровано за проектом видатного архітектора М.В. Холостенка у формах давньоруської архітектури.
Відтоді Борисоглібский собор не реставрувався. Керівництво архітектурно-історичного заповідника неодноразово наголошувало на необхідності реставрації пам’ятки. І лише після того як архітектурний комплекс пам’яток Чернігова було передано з комунальної до державної власності та у підпорядкування Державного комітету архітектури та будівництва України (нині – Міністерство регіонального розвитку та будівництва) справа зрушилась з місця. Почали надходити кошти з Державного бюджету України на реставрацію пам’яток архітектури.
Була повністю замінена покрівля собору, здійснено благоустрій території навколо пам’ятки, проведені внутрішні реставраційні роботи. А в минулому році розпочаті зовнішні ремонтно-реставраційні роботи, монтаж нової сучасної пожежної та охоронної сигналізації. Експозиція в пам’ятці була демонтована і в цьому році працівники заповідника планують її відновити. Разом з тим, тривають і ремонтно-реставраційні роботи на фасадах собору.
На жаль, державні кошти на реставрацію пам’яток надходять лише восени. До того ж, затримує ремонтні роботи і недосконалий закон про проведення тендерних закупівель, який необхідно терміново вдосконалювати (але, старий парламент розпущений, а новообраний ще не приступив до виконання обов’язків). Врахуймо й те, що реставраційні роботи не дозволяється проводити, якщо середньодобова температура нижче + 10 С. Підприємств, які мають дозволи, тобто ліцензії, проводити ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятках архітектури в області дуже мало. Цього року тендер на проведення ремонтних робіт на Борисоглібському соборі виграло ЗАТ «Чернігівська реставраційна майстерня». Отож, його керівництво і хвилюється, щоб не зіпсувалася погода і вчасно завершити роботи на пам’ятці. Тобто, необхідно встигнути до перших морозів…

Сергій Черняков.


Фото Олени Тополь






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини