реклама партнерів:
Головна » В Чернігові відбулася науково-практична конференція до 75-ї річниці утворення області

В Чернігові відбулася науково-практична конференція до 75-ї річниці утворення області


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
4 жовтня в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів за участю в.о. голови облдержадміністрації Володимира Хоменко та голови обласної ради Н.Романової відбулося урочисте відкриття науково-практичної конференції до 75-ї річниці утворення Чернігівської області "Історія адміністративно-територіального устрою Чернігово-Сіверщини". У роботі конференції взяли участь науково-педагогічні працівники, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадськості, журналісти, студенти старших курсів, магістранти, аспіранти чернігівських вузів.
Відкриваючи засідання, Володимир Хоменко зробив короткий екскурс в історію Сіверського краю, нагадавши присутнім, що першим адміністративним утворенням в регіоні зі столицею в Чернігові було Чернігівське князівство, засноване тисячу років тому князем Мстиславом Володимировичем. Воно простягалось від Дніпра на заході до Дону на сході, від Азовського моря на півдні до сучасного Підмосков'я на півночі. Протягом наступного тисячоліття український народ мав непросту історичну долю. Відповідно до політичних і суспільних трансформацій неодноразово змінювалися й органи місцевого управління. Князівський устрій проіснував до кінця XV ст. Потім на зміну московському і польському воєводствам була створена козацька держава. У Чернігові сформувався козацький полк та відповідні структури влади. Після ліквідації Гетьманщини, на межі XVIII - XIX ст., були утворені Чернігівське намісництво, а згодом Чернігівська губернія в складі Російської імперії.
Вже за новітніх часів - у жовтні 1932 року - була заснована Чернігівська область. Тепер вона є другою за територією і водночас однією з найменших за чисельністю населення в Україні.
Аналізуючи сучасний стан традиційно аграрного регіону, керівник області наголосив, що сільське господарство потребує стабільної економічної політики, тому наш регіон особливо болюче переносить коливання економіки за останніх п'ятнадцять років. Поряд з цим, останнім часом намітились позитивні тенденції в розвитку області. Ми маємо підстави твердити, що стоїмо на шляху до всебічного покращання економічних і соціальних показників.
Одна з проблем, яку необхідно вирішити, аби гарантувати сталий розвиток регіону - формування політичної надбудови суспільства. Це стосується як вищих органів державної влади, так і місцевих адміністративно-територіальних структур управління.
Територіальний устрій є своєрідним "каркасом" організації держави і системи управління. Не секрет, що нинішня структура областей і районів під час свого створення спиралася не стільки на міркування економічної доцільності, скільки повинна була забезпечити ефективний контроль тоталітарної держави над її громадянами. Нині економічна та політична ситуація принципово змінилася.
Отже, важливим завданням є модернізація органів місцевої влади, адже саме від неї залежить ефективність державної влади в цілому, задоволення потреб населення, взаємодія з приватним бізнесом, громадськими організаціями і окремими громадянами. Зазначені обставини обумовлюють увагу до проблем адміністративно-територіального устрою, успадкованих від командно-адміністративної системи управління.
Як зазначив В.Хоменко, протягом останніх двох місяців він мав змогу ознайомитися з областю, оглянути підприємства, установи соціальної сфери та провести зустрічі з керівництвом районів. Зокрема, привертають увагу диспропорції в соціально-економічному стані різних районів Чернігівщини, їх розвитку. До певної міри ці проблеми мають свої витоки в адміністративно-територіальному районуванні та якості управлінні на місцях.
Він також зазначив, що мета заходу - в історичній ретроспективі згадати про здобутки та проблеми наших попередників, розглянувши кращий досвід державного управління, принципи побудови його на місцях. Це необхідно, аби краще зрозуміти себе сьогоднішніх, зробити необхідні, але виважені і послідовні кроки в облаштуванні України.

Джерело: сайт Чернігівської обласної державної адміністрації






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини