реклама партнерів:
Головна » 2007 » Жовтень » 6 » Національний заповідник вимагає державної уваги

Національний заповідник вимагає державної уваги


2007 » Жовтень » 6
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1058
КУЛЬТУРА


Вийшов у світ черговий спецвипуск «Чернігів стародавній» (додаток до газети «Біла хата»). Переважна більшість матеріалів видання присвячена 40-річчю створення архітектурно-історичного заповідника.
Відкриває спецвипуск інтерв’ю із генеральним директором Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрієм Соболем. Керівник установи розповідає про грандіозні перспективи заповідника. Наступного року передбачається виділення значних коштів на реставрацію пам’яток архітектури та благоустрій території Валу – історичного центру міста Чернігова. Тут, на стародавньому Валу, нині будується готельно-туристичний комплекс, який зовнішньо відтворюватиме Будинок дворянських зібрань. А ще є плани відродити корпус чоловічої гімназії. До речі, вже знайшовся інвестор на відтворення споруди. Що цікаво, є ідея на першому поверсі будівлі створити археологічний музей. У Національного заповідника велике фондове зібрання археологічних знахідок, але показати їх людям немає можливості: відсутні експозиційні площі. Підтримує Юрій Олексійович і створення у Козельці та Любечі філіалів заповідника. Загалом у нього планів багато. «Своє 40-річчя Національний заповідник зустрічає в розквіті сил і планів. Вірю, що найголовніші наші відкриття та успіхи – не просто десь попереду, а в недалекому майбутньому», - наголошує Юрій Соболь.
Заповідник «Чернігів стародавній» - один із провідних наукових музейних закладів України. Головним напрямком роботи установи є науково-дослідницька діяльність. Про цей напрямок роботи у спецвипуску описує заступник генерального директора Алла Доценко.
Кандидат історичних наук, головний зберігач фондів Ольга Травкіна у своїй статті розповідає про історію створення архітектурно-історичного заповідника, перші кроки його становлення. Пише вона також і про те, як відтворювалися і реставрувалися пам’ятки архітектури, який об’єм роботи проводять архітектори та науковці заповідника щоб зберегти унікальні архітектурні шедеври для майбутніх поколінь.
Одним із фундаторів музейних колекцій заповідника «Чернігів стародавній» є Андрій Антонович Карнабед. 14 жовтня 2007 року йому б виповнилося 80 років… Він з перших днів створення заповідника долучився до архітектурно-археологічних досліджень, був ініціатором численних науково-пошукових експедицій по місту й області. Це завдяки Андрію Антоновичу передано до фондів заповідника тисячі знахідок: твори іконопису, дерев’яного різьблення, етнографії, стародруки. Його зусиллями були започатковані і колекція ікон, художнього металу, врятовані від загибелі численні пам’ятки мистецтва. «… старий Чернігів втратив одного з найсамовідданішого захисника», - наголошується в статті про Андрія Антоновича Карнабеда.
У газеті також розповідається і про історико-архітектурні дослідження Антонієвих печер та Іллінської церкви, і про екскурсійну діяльність заповідника. Одним словом, у спецвипуску «Чернігів стародавній» шанувальники історії та мистецтва знайдуть багато цікаво про історію створення заповідника, його архітектурних споруд та музейних колекцій.

Сергій Черняков.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

20:53
18-Січ-2020
У Бразилії з’явиться площа України
У місті Марінга, що в бразильському штаті Парана, українській громаді виділять дві ок
15:58
17-Січ-2020
У Чернігові слідчого поліції засуджено за хабар
За матеріалами Чернігівського СБУ засуджено слідчого Головного управління Національно
20:05
16-Січ-2020
Перший міністр пішов у відставку
Міністр розвитку громад і територій Альона Бабак написала заяву про звільнення – доку
18:47
16-Січ-2020
BlaBlaCar придбав Busfor - ведучий сервіс з пошуку та купівлі автобусних квитків
BlaBlaCar придбав Busfor, ведучий сервіс з пошуку та купівлі автобусних квитків в Укр
16:26
15-Січ-2020
СБУ викрила масштабну корупційну схему в податковій
Служба безпеки України викрила та припинила діяльність новопризначених посадовців Дер
19:39
14-Січ-2020
У Верховну раду повернувся депутат-ґвалтівник із “Слуги народу”
Сьогодні, 14 січня, на перше після новорічних канікул засідання Верховної Ради прийшо
11:03
14-Січ-2020
5 фактів про безвізові поїздки до ЄС з 2021 року
Останнім часом у ЗМІ поширюється інформація про зміни для громадян України умов безві
10:24
14-Січ-2020
До Дня Соборності України-2020. Інформаційні матеріали
Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Зах
16:58
12-Січ-2020
На Київщині закрили єдину в Україні школу кобзарів
У селі Стрітівка Київської області закрили єдиний в Україні заклад, де професійно нав
15:40
12-Січ-2020
Результати «міцної» гривні: збільшення рівня безробіття, міграція, падіння промисловості
Найближчим часом Національний банк України має працювати над тим, аби збільшити інфля
Усі новини