реклама партнерів:
Головна » Національний заповідник вимагає державної уваги

Національний заповідник вимагає державної уваги


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Вийшов у світ черговий спецвипуск «Чернігів стародавній» (додаток до газети «Біла хата»). Переважна більшість матеріалів видання присвячена 40-річчю створення архітектурно-історичного заповідника.
Відкриває спецвипуск інтерв’ю із генеральним директором Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрієм Соболем. Керівник установи розповідає про грандіозні перспективи заповідника. Наступного року передбачається виділення значних коштів на реставрацію пам’яток архітектури та благоустрій території Валу – історичного центру міста Чернігова. Тут, на стародавньому Валу, нині будується готельно-туристичний комплекс, який зовнішньо відтворюватиме Будинок дворянських зібрань. А ще є плани відродити корпус чоловічої гімназії. До речі, вже знайшовся інвестор на відтворення споруди. Що цікаво, є ідея на першому поверсі будівлі створити археологічний музей. У Національного заповідника велике фондове зібрання археологічних знахідок, але показати їх людям немає можливості: відсутні експозиційні площі. Підтримує Юрій Олексійович і створення у Козельці та Любечі філіалів заповідника. Загалом у нього планів багато. «Своє 40-річчя Національний заповідник зустрічає в розквіті сил і планів. Вірю, що найголовніші наші відкриття та успіхи – не просто десь попереду, а в недалекому майбутньому», - наголошує Юрій Соболь.
Заповідник «Чернігів стародавній» - один із провідних наукових музейних закладів України. Головним напрямком роботи установи є науково-дослідницька діяльність. Про цей напрямок роботи у спецвипуску описує заступник генерального директора Алла Доценко.
Кандидат історичних наук, головний зберігач фондів Ольга Травкіна у своїй статті розповідає про історію створення архітектурно-історичного заповідника, перші кроки його становлення. Пише вона також і про те, як відтворювалися і реставрувалися пам’ятки архітектури, який об’єм роботи проводять архітектори та науковці заповідника щоб зберегти унікальні архітектурні шедеври для майбутніх поколінь.
Одним із фундаторів музейних колекцій заповідника «Чернігів стародавній» є Андрій Антонович Карнабед. 14 жовтня 2007 року йому б виповнилося 80 років… Він з перших днів створення заповідника долучився до архітектурно-археологічних досліджень, був ініціатором численних науково-пошукових експедицій по місту й області. Це завдяки Андрію Антоновичу передано до фондів заповідника тисячі знахідок: твори іконопису, дерев’яного різьблення, етнографії, стародруки. Його зусиллями були започатковані і колекція ікон, художнього металу, врятовані від загибелі численні пам’ятки мистецтва. «… старий Чернігів втратив одного з найсамовідданішого захисника», - наголошується в статті про Андрія Антоновича Карнабеда.
У газеті також розповідається і про історико-архітектурні дослідження Антонієвих печер та Іллінської церкви, і про екскурсійну діяльність заповідника. Одним словом, у спецвипуску «Чернігів стародавній» шанувальники історії та мистецтва знайдуть багато цікаво про історію створення заповідника, його архітектурних споруд та музейних колекцій.

Сергій Черняков.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини