реклама партнерів:
Головна » Кабмін з американцями ділять чорноморську нафту

Кабмін з американцями ділять чорноморську нафту


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Президент України Віктор Ющенко взяв участь у церемонії підписання угоди між Державою Україна та компанією «Венко Інтернешнл Лімітед» (США) про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря. Про це повідомляє офіційне Інтернет-представництво Президента України.
З української сторони документ підписав віце-прем’єр-міністр з питань паливно-енергетичного комплексу Андрій Клюєв, з боку інвестора – голова правління, президент «Венко Інтернешнл Лімітед» Джин Ван Дайк.
На зустрічі, що передувала церемонії підписання, Глава держави високо оцінив факт підписання нинішньої угоди між урядом України і компанією, відзначивши комплексне значення цього документа в контексті зміцнення енергетичної безпеки нашої держави. На думку Президента, йдеться також про добрий стимул для масштабної активізації роботи з дослідження української ділянки континентального шельфу Чорного моря.
«Це стратегічний для України проект, і це унікально добрий прецедент для формування, перш за все, основ національної енергетичної стратегії, і з іншої сторони – співпраці з провідними міжнародними інвесторами», – сказав В. Ющенко.
Реальними справами Україна підтверджує свою принципову роль у зміцненні єдиного європейського енергетичного простору і засвідчує готовність до широкої світової співпраці у цій сфері, також відзначив Президент.
Глава держави подякував усім, хто причетний до запрошення в Україну надійних світових інвесторів.
Довідка. Перший відкритий конкурс з реалізації великого проекту на право укладання угоди про розподіл вуглеводнів, які відобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря, пройшов у березні 2006 році. У конкурсі взяли участь 17 компаній з семи країн світу.
Від укладеної на тридцять років угоди Україна очікує інвестицій більш ніж на 15 млрд. доларів США для геологічного вивчення та видобутку вуглеводнів, а також видобутку понад 200 мільйонів т вуглеводнів. Планується, що реалізація проекту забезпечить понад 200 млрд. грн. додаткових надходжень до бюджету та створення кількох тисяч нових робочих місць.
Ресурси родовища, що є предметом угоди, оцінюються у 10,8 млрд.м3. Ділянка площею 12,96 тис.км2 розміщена в економічній зоні України на відстані 13 км від берегової лінії Керченського півострова.
Успішна реалізація проекту на Прикерченській ділянці надр може сформувати реальне альтернативне джерело імпортним поставкам нафти та газу в Україну, сприяти енергетичній незалежності держави.
Компанія «Венко Інтернешнл Лімітед» – приватна американська геолого-розвідувальна компанія, що спеціалізується на веденні програм розвідки покладів вуглеводнів на глибоководному морському шельфі.

Джерело: УНІАН

постiйна адреса статтi:
http://www.unian.net/ukr/news/news-217857.html






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини