реклама партнерів:
Головна » Святитель Іоанн Тобольський повернувся на батьківщину – в Ніжин

Святитель Іоанн Тобольський повернувся на батьківщину – в Ніжин


Коментарі: 0 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
22 жовтня нетлінні мощі святителя Тобольського, митрополита Іоанна (Максимовича) з Чернігова перевезено в місто Ніжин і виставлено для поклоніння у соборі Всіх Святих УПЦ КП. Планується, що святиня обійде всі шість ніжинських храмів Київського Патріархату, а частинка мощів назавжди залишиться в одному з них.
18 жовтня святі мощі перебували в Чернігові. Їх привіз сюди архієпископ Тобольський і Єнісейський УПЦ КП Варух (Тищенков). Того ж дня вранці відбувся молебень і читання акафіста до митрополита Іоанна Тобольського в домовій церкві Феодосія Чернігівського, що розміщується в приміщенні єпархіального управління. Того ж дня мощі святителя Іоанна було перенесено до церкви св. вмч. Параскеви-П’ятниці і виставлено для поклоніння до суботи. В суботу ж їх перенесли до храму чернігівського князя Михайла і боярина його Федора і там до понеділка здійснювалися урочисті молебні та хресна хода навколо храму.
Після перебування святині в Ніжині часточка мощів залишиться і в одному з чернігівських храмів УПЦ КП.
«Від імені всіх чернігівців висловлюю велику сердечну подяку своєму собратові владиці Варуху за його апостольську подорож, – сказав єпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП Севастіан (Возняк). – Він подолав три тисячі кілометрів нелегкого шляху, щоб повернути нам часточку нашої священної історії. Адже Іоанн Тобольський (Максимович) 14 років був архієпископом Чернігівським і очолював нашу кафедру. Він же є засновником (1700р.) і викладачем знаменитого Чернігівського Колегіуму, першого світського вищого навчального закладу (на зразок Києво-Могилянської академії) на території Лівобережної України. Гадаю, що важливість повернення додому часточки мощів святителя Іоанна ще й не всі у нас усвідомили. Владика Варух дійсно зробив неоціненний подарунок Чернігівщині».
Владика Варух уже 31 рік належить до Істинно Православної Церкви (так званої Катакомбної), яку переслідувала радянська влада. З 1978 року він є членом Незалежної групи за дотримання прав людини, а також консультантом Комітету з прав людини. 1983 року був засуджений до 14 років позбавлення волі (ст. 64, 70, 72 КК СРСР), але на волю вийшов 1990 року. У 1993 році став єпископом Єнісейським і Тобольським Сибірської митрополії. У тому ж році став віце-президентом Міжнародного дитячого духовно-оздоровчого центру Матері Терези.
1995 року відбулася його хіротонія на архієпископа Тобольського і Єнісейського. Крім того владика Варух має освіту лікаря-психіатра і вчений ступінь кандидата наук (захищався в Болгарії).
Дружба владики Вареха з чернігівцями розпочалася тоді, коли його вперше відвідав кілька років тому відомий чернігівський мандрівник і збирач історії українців Сибіру Олександр Волощук.
З листом до владики звертався і ніжинський священик Олександр Морозов, який написав книгу про життя і діяльність Іоанна Максимовича (Тобольського).

Джерело: Любов Потапенко, cerkva.chernigiv.info





Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

15:58
24-Лис-2024
Сили оборони України уразили радіолокаційну станцію ЗРК "С-400" російських окупантів
У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з і
20:57
23-Лис-2024
Доба Гетьманщини в постатях
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу
22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
Усі новини