реклама партнерів:
Головна » В Чернігові відбулося засідання колегії облдержадміністрації

В Чернігові відбулося засідання колегії облдержадміністрації


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
25 жовтня голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко провів розширене засідання колегії ОДА, на якому розглянуто хід виконання програми соціально-економічного розвитку та бюджету області за підсумками 9 місяців 2007р., стан кадрової роботи в органах виконавчої влади області, використання субвенцій з Держбюджету України, готовність паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2007-2008 рр.
Оцінюючи роботу області з початку року, начальник головного управління економіки облдержадміністрації Л.Подоляк зазначив, що в області зберігається стабільна керована ситуація в бюджетній, економічній, гуманітарній та соціальній сферах, забезпечена висхідна динаміка розвитку економіки та добробуту населення. Обсяги промислового виробництва зросли на 6%. Зокрема, приросту досягнуто у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, виробництві будматеріалів, металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів, машинобудуванні, виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води.

Виробництво валової сільськогосподарської продукції у всіх категоріях господарств збільшилось на 170,1 млн.грн. Станом на 1 жовтня 2007 року зернових та зернобобових культур намолочено 1225,8 тис. тонн при урожайності 26,1 ц/га.

Активізувалась інвестиційна діяльність. В економіку області за підсумками І півріччя 2007 року залучено 833,9 млн. грн. інвестицій в основний капітал, що на 330,4 млн. грн. (+44,8%) більше, ніж за І півріччя минулого року. За 9 місяців п.р. очікується залучити близько 1,2 млрд.грн.

Підприємствами області виконано підрядних будівельних робіт на суму 404,1 млн.грн., що на 24,6% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Введено в експлуатацію 114,3 тис.кв.м житла, що у 1,6 рази перевищує показник за відповідний період 2006 року.

Зовнішньоторговельний оборот товарамиза січень-серпень 2007 року склав 408 млн.дол.США, що на 10,3% більше рівня відповідного минулорічного періоду. Збільшення обсягів відбулося за рахунок зростання на 13,2% експорту товарів (досяг 229,7 млн.дол.США), імпорту - на 6,9% (становить 178,3 млн.дол.США.). За 9 місяців 2007 року обсяги залучених прямих іноземних інвестицій за попередніми даними досягнуть майже 11,8 млн.дол.США. (проти 0,9 млн.дол.США за відповідний період минулого року).

Суттєво поліпшилась ефективність господарювання. За 8 місяців п.р. господарським комплексом області отримано позитивний фінансовий результат у сумі 74,3 млн.грн., що у 6,4 рази більше відповідного періоду 2006р.

Леонід Подоляк висловив впевненість у тому, що область має всі передумови для виконання річного плану за основними макроекономічними показниками. Але, підкреслив він, досягнуті результати не повинні заспокоювати керівників районів, оскільки говорити про сталий розвиток економіки регіону можна лише тоді, коли позитивні зрушення будуть не лише фіксуватися органами статистики, а, перш за все, покращувати життя людей області. З цим існують певні проблеми, оскільки не всі адміністративні території забезпечили виконання завдань програм у повному обсязі.

Наприклад, обсяги промислового виробництва зменшилися у 10 районах, реалізація послуг скоротилась у 16-ти, а виробництво валової продукції сільгосппідприємств - у 6 районах. На ринку праці зберігається на критичній межі рівень безробіття у 6 районах.

Для вирішення соціально-економічних проблем регіону надійшло 60,1 млн.грн. субвенцій капітального характеру, які перераховані районним та міським бюджетам у повному обсязі. Разом з тим, станом на 1 жовтня на рахунках казначейства залишились невикористаними кошти у сумі 37,0 млн.грн.

Залишаються нерозв'язаними ряд проблем в освіті, медицині, культурі, інших галузях життєдіяльності області.

Суттєву тривогу керівництва області викликає той факт, що у місцевих бюджетах області в 2007 році станом на 1 жовтня очікується нестача коштів на оплату праці з нарахуваннями працівників бюджетної сфери біля 21 млн.грн. Володимир Хоменко закликав усіх голів райдержадміністрацій витрачати бюджетні кошти перш за все на захищені статті, щоб закінчити рік без боргів по заробітній платі.

Завершується формування програм соціально-економічного розвитку районів і міст на наступний рік, на основі яких буде розглядатися відповідна обласна програма. Голова облдержадміністрації доручив керівникам районів і міст підійти до цього процесу виважено і з повною відповідальністю. Всі показники повинні бути напруженими, але реальними для виконання, а заходи спрямовані на вирішення найболючіших проблем та поліпшення життя громадян. Також він чітко визначив ключові проблеми, які повинні бути враховані при формуванні районних бюджетів. Це, зокрема, ремонт шкіл з повною заміною вікон, оснащення їх спортмайданчиками, туалетами всередині приміщення, створення в кожній школі української світлиці, забезпечення дітей гарячим харчуванням та теплом взимку; а також оптимізація мережі медичних закладів.

Стосовно готовності паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2007-2008 років виступаючі зазначали, що станом на 15.10.2007 року підготовлено 1268 котелень (98,5% від плану), в тому числі комунальних - 325 котелень (99,4%), 756,18 км теплових мереж (98,7%), водопровідно-каналізаційне господарство підготовлено 100-відсотково, заготовлено 92600 тонн вугілля (126,6% до завдання запасу палива на початок опалювального сезону - 73150 тонн). Підготовлено 8625 житлових будинків з видачею паспортів готовності (99,1% від плану). З об'єктів соціально-культурного призначення підготовлено 735 шкіл (99,3%), 330 дитсадків (99,7%), 87 лікарень (97,8%).

На реконструкцію, модернізацію, капітальний ремонт передбачено кошти субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам та за бюджетними програмами в розмірах, що в 4 рази перевищують минулорічні.

Станом на 15 жовтня більшість міст і районів завершили підготовку житлових будинків і об'єктів соціально-культурного призначення до експлуатації в осінньо-зимовий період 2007-2008 років.

Технічний стан готовності до опалювального сезону енерго-, газопостачальних підприємств можна характеризувати як задовільний.

Відзначаючи важливість даного питання та необхідність вирішення нагальних проблем (тарифна політика в районах, стан розрахунків населення за спожиті енергоносії, проблеми з переходом на індивідуальне опалення мешканців багатоквартирних будинків тощо), Володимир Хоменко зазначив, що необхідно спрацювати максимально ефективно щодо використання фінансової ресурсної бази у цьому році, для того, щоб нормально пройти опалювальний сезон.

Після засідання Колегії голова облдержадміністрації В.Хоменко зустрівся з представниками обласних ЗМІ. Відповідаючи на запитання журналістів, він зазначив, що за 100 днів перебування на посаді керівника області, впевнився у тому, що хоча Чернігівщина за багатьма показниками посідає не найкращі місця (взяти хоча б демографічну ситуацію), регіон має всі передумови, щоб вийти на вищі позиції. Також губернатор повідомив журналістам, що готовий подати на затвердження шість кандидатур на посади голів райдержадміністрацій. Голова Чернігівської облдержадміністрації уточнив, що робитиме ставку на місцеві кадри: <Моя принципова позиція - максимально використовувати кадровий резерв області>, - зазначив він. Поділяючи стурбованість мешканців Ніжина щодо можливого будівництва на території міста хімічного підприємства зі змішування та гранулювання сумішей хімдобрив, та Новгород-Сіверського, де планується будівництво цементного заводу, Володимир Хоменко підкреслив: обов'язкова умова розміщення підприємств, особливо тих, що мають як наслідок своєї діяльності небезпечні для екології наслідки - громадські слухання, які обов'язково будуть проведені найближчим часом.

© Чернігівська обласна державна адміністрація





QR-код посилання на сторінку



Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:22
28-Бер-2024
Російські спецслужби під прикриттям московського патріархату
Ця війна є цивілізаційною. Без знищення московії як імперії, миру і спокою для Україн
19:46
27-Бер-2024
Пам’яті Героя України Дмитра Романченка з Чернігова
У Небесному війську Захисників України гідне місце займають і уродженці Чернігова — п
19:24
27-Бер-2024
По Харкову вдарили авіабомбами - вперше з 2022-го року
Під ударом Шевченківський район, за інформацією, що перевіряється, ворог застосував д
20:44
26-Бер-2024
П'ять сценаріїв розгортання французьких військ в Україні
Президент Франції Еммануель Макрон своєю заявою про можливе відправлення в Україну за
22:12
25-Бер-2024
Василь Малюк: СБУ обіграла російські спецслужби по всіх ключових напрямках
З початку повномасштабного вторгнення Служба безпеки України значно посилила напрям к
21:20
25-Бер-2024
росіяни вчергове вдарили по Одесі балістикою
Коротко про одеські новини сьогодні.
Росіяни вчергове вдарили по нам балістико
20:29
25-Бер-2024
Війська росії захопили нові території на сході України
Армія Росії просунулася вперед практично на всіх ділянках фронту, де вона штурмує. Пр
20:11
24-Бер-2024
У Чернігові згадали заповіти В’ячеслава Чорновола
24 березня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черні
16:27
24-Бер-2024
Оборонці України - неймовірні!
Ефективність використання засобів, які є в нашому розпорядженні - безпрецедентна. Для
21:09
23-Бер-2024
На Львівщині згорів деревʼяний храм Святого Михаїла
На Стрийщині вогнеборці ліквідували пожежу в дерев’яній церкві
23 березня о 10
Усі новини