реклама партнерів:
Головна » Тільки самогубець може тримати заощадження у доларах?

Тільки самогубець може тримати заощадження у доларах?


Коментарі: 0 Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Майбутнє зміцнення вітчизняної валюти залишається чи не головною темою у ЗМІ. Для чого це робиться? Чи діє Нацбанк у цьому рішенні скоординовано із урядом? Чому Президент виступає проти, передрікаючи, що на другий день після ревальвації фінансовий ринок трястиме? Чи програють власники доларових депозитів від зміцнення гривні? Про це УНІАН запитав фінансових експертів...
Віктор Лисицький, доктор економічних наук:
– Долар коштує менше двох гривень... Зміцнення гривні підготовлене серйозними макроекономічними процесами, в яких перебувала Україна протягом останніх 10-15 років. До речі, подібний шлях проходить Росія. І українська гривня, і російський рубль по відношенню до долара суттєво передевальвовані. Є багато різних оцінок, але всі вони показують одне: курс гривні до долара має бути суттєво інший, хтось каже: три з половиною, я прикинув, що взагалі півтори гривні. Поточний курс будь-якої валюти формується не тільки через співвідношення внутрішніх цін. Якщо рахувати по паритету купівельної спроможності, то у 2006 р. наш ВВП був у гривнях 537 мільярдів, а в доларах 364. То якщо ми поділимо 537 на 364, то отримаємо число, менше двох. І це орієнтовний курс гривні до долара. Але поточний курс відхиляється від тих співвідношень, бо існує таке поняття, як попит на ту чи іншу валюту. Є фінансові потоки. Так реально склалося, що в Україні тривалий час зберігається високий попит на долари США, і, відповідно, гривня сповзла на той рівень, що ми маємо тепер. Коли є високий попит на іноземні гроші, то національна валюта девальвує. Через те, що збільшується кількість людей, здатних платити за іноземні гроші. Ми будемо змушені проходити через девальвацію, і питання тільки – якими темпами і на яких засадах. Якщо це будуть помірні темпи, темпи, які сприйматиме бізнесова спільнота й наші громадяни, і якщо це буде відомо заздалегідь (припустимо, оголошуватиметься, що найближчі три роки кожен квартал ми зміцнюємо гривню на дві копійки), то це зрозуміла позиція, банки, бізнесмени і прості громадяни розраховуватимуть свою діяльність відповідно до цього прогнозу.
Але пам’ятаєте, як ми 2005 року одним махом зміцнили гривню на 28 копійок, то це – жах. І так не можна, іноземні інвестори подумали, що ми ненормальні.
Не треба галасувати щодо нестачі золотовалютного резерву. В нас є більше тридцяти мільярдів доларів, резерв швидко зростає, і це додаткова ознака того, що гривня передевальвована.
Ревальвація має бути. Втім, вона має бути розписана на кілька років наперед, так само, як і серйозний бізнес.
--------------------------------------------------------------------------------
Зоя Борисенко, доктор економіки, член Центрального Проводу УНП:
– Значна частина нашого населення заощаджує кошти в доларах. Якщо знову вийде така ситуація, що по суті обікрадуть цих людей, вони зовсім зневіряться в нашій фінансово-банківській системі, економіці і державі загалом. Під час моїх зустрічей із виборцями не раз доводилося чути: ми не довіряємо Юлі, бо саме за її прем’єрства сталася ревальвація і ми багато втратили тяжко зароблених грошей... Можливо, слід поступово приводити нашу валюту у відповідність до іноземної. Але в жодному разі не так, як це було зроблено 2005 року.

"Народне Слово"






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:57
23-Лис-2024
Доба Гетьманщини в постатях
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу
22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
Усі новини