реклама партнерів:
Головна » Експонати Чернігівського музею вивезені із Катерининської церкви

Експонати Чернігівського музею вивезені із Катерининської церкви


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
8 листопада о 10 годині працівники Чернігівського обласного історичного музею ім. В.Тарновського та Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» увійшли до Катерининської церкви.
Міліція цього разу забезпечила вхід до пам’ятки і не дала можливості проникнути до церкви представникам Української Православної церкви Московського патріархату. Хоча, пікетувальники так і не прибрали свої намети від Катерининської церкви.
Разом з працівниками музею та заповідника до церкви увійшли представники прес-служби УМВС та експерт Торгово-промислової палати. Зайшовши до споруди стало моторошно. На експонатах, на обладнанні, на підлозі лежали і повзали тисячі мух. Всюди висіла павутина. Зразу заміряли вологість – 95 відсотків. Працівників фондів музею активно взялись до роботи. Потрібно було якнайшвидше скласти облік експонатів, які знаходилися в пам’ятці. Описати їх стан та вивезти. Біля церкви з 7 години ранку мерзли декілька десятків міліціонерів, які охороняли вхід до споруди.
Тканина ХVІІІ та ХІХ ст. покрита пліснявою, вражена міллю, загиджена мухами, вкрита павутиною. На деяких експонатах з дерева лазять личинки жуків. Жахлива картина…
Експонати з тканини потребують термінової реставрації, а для цього потрібні значні кошти. Є також проблема в тому, що в Україні небагато фахівців, які зможуть врятувати ці унікальні музейні речі.
Працівники заповідника зробили технічний огляд споруди. На другому та першому поверсі радіатори системи опалення «порозривані», вода з них повитікала. Тобто, система опалення не придатна для використання. Її необхідно повністю міняти. Чому батареї опалення доведені до такого стану? Бо, з них не була злита вода. Згадаймо, що минулого року церква не опалювалась. Працівників заповідника в пам’ятку не допустили.
В церкві в багатьох місцях виявлено замокання стін, відшарування штукатурки, тріщини на стінах. Потрібні термінові ремонтно-реставраційні роботи, щоб не дати загинути унікальній пам’ятці архітектури. Але, як їх проводити, коли біля храму й досі знаходяться пікетувальники? Планується найближчим часом запросити фахівців (архітекторів та реставраторів) з відповідними приладами з метою всебічного обстеження споруди, підготовки наукового звіту про технічний стан Катерининської церкви.
І для порятунку експонатів, і для проведення ремонтно-реставраційних робіт необхідні значні кошти. Хто відповість за злочин проти української культури? Представники Московського патріархату, які так і не усвідомили своєї вини? Вони цього дня кричали: «Ганьба!». Кому? Можливо, собі?
Понад півтора року працівники історичного музею та заповідника зверталися письмово та усно в різні установи з проханням забезпечити доступ до Катерининської церкви, щоб винести музейні експонати та обстежити технічний стан пам’ятки. І лише зараз, завдячуючи голові обласної державної адміністрації Хоменку В.М. (людині рішучій і не байдужій до культури) вдалося винести експонати з церкви. Приємно, що цього разу і керівництво УМВС не залишилося байдужим.
Звичайно людей, не байдужих до минулого нашого міста та мистецтва, пам’яток архітектури, цікавить що буде далі з Катеринкою. Чи буде там музей? Чи й надалі вхід до неї будуть блокувати представники антиукраїнських організацій? Чи збережемо ми унікальну пам’ятку архітектури для майбутніх поколінь? Багато питань, на які поки що немає відповідей…

Сергій Черняков, Європейська Україна.

На фото автора: заблокована Катерининська церква; тканина, загиджена мухами і вкрита міллю; «порозривані» радіатори опалювальної системи.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини