Обговорено проблеми підвищення обізнаності громадянського суспільства на питаннях безпеки
З українського боку в даному заході взяли участь представники громадських організацій із столиці України, Вінниці, Донецька, Севастополя, Харкова, а також з державних інституцій, зокрема Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства закордонних справ України, апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Національного інституту стратегічних досліджень. Крім того, за сприяння Офісу зв’язку НАТО в Україні на цих зустрічах були присутні активісти неурядових установ країн-членів Альянсу, зокрема Польщі, Румунії, Угорщини, Великої Британії, Чехії та Естонії.
На зазначеному зібранні підкреслювалась важливість громадського аналізу розроблених законопроектів у секторі безпеки, запровадження комплексної оцінки загроз національним інтересам, налагодження діалогу між суспільством, армією та владою. Зверталась також увага на необхідність активізації діяльності громадських рад при центра-льних органах виконавчої влади України. Керівник Офісу зв’язку НАТО в Україні Джеймс Грін відзначив вагомість розуміння глобальної безпеки та місця в ній України.
Обговорюючи питання моніторингу реформ у сфері євроатлантичної інтеграції, учасники пропонували зосередитись не стільки на кількісних, скільки на якісних показниках, зокрема на тому, як виконання тих чи інших заходів вплинуло на досягнення цілей, визначених Планом дій Україна-НАТО, або позначилося на них. Наприклад, має сенс дослідити такі сфери, як додержання прав людини, судова реформа, боротьба з корупцією, реформування сектору безпеки, утилізація надлишкових видів озброєння та військової техніки тощо.
Представники неурядових організацій країн-членів Альянсу поділилися власним досвідом та виявили зацікавленість у продовженні співпраці з українськими громадськими установами в рамках розвитку та виконання завдань Мережі партнерства Україна-НАТО.
За результати цих установчих зустрічей було визначено провідні громадські заклади для відповідного напрямку роботи першої та другої цільових груп – Центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова та Група стратегічних і безпекових студій. Подальша координація діяльності Мережі партнерства Україна-НАТО здійснюватиметься за допомоги Громадської ліги Україна-НАТО та Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України шляхом забезпечення віртуального форуму для проведення дискусій і сприяння практичній реалізації проектів та заходів.
Джерело: Національний центр з питань Євроатлантичної інтеграції України
Розміщення матеріалу: http://eu.pro