реклама партнерів:
Головна » З XV сторіччя православ’я розколює самопроголошена Московська церква

З XV сторіччя православ’я розколює самопроголошена Московська церква


Коментарі: 0 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
„Приводом нагадати, що „розкольником православ'я” є саме Московська церква, є 592 річниця розділення руської православної церкви на дві митрополії: Московську (в межах північних російських князівств) і Київську (в межах Великого князівства Литовського, сучасної України)," - вважає представниця Української народної партії, Президент національної асоціації україністів, голова Українського комітету славістів, академік Ганна СКРИПНИК. Академік нагадує історичний факт - „у 1415 р. саме Московська митрополія відкололась від Київської, а потім, завдяки політиці московських царів, Київська митрополія була знищена”.
Вона зазначає, що "1448 року в Москві, без згоди Вселенського патріархату, був обраний митрополит Іона", водночас „Київська єпархія, яка проіснувала до другої половини ХVІІ століття, ніколи не відходила від благословення Вселенського патріархату”.
"У контексті цих історичних подій дуже цікаво виглядають дискусії нинішньої Російської православної церкви на тему "розколів" та канонічності у зв'язку з Українською православною церквою Київського патріархату", - вважає Ганна СКРИПНИК.
Ганна СКРИПНИК наголошує, що "протягом всієї історії діяльність Московської церкви була підпорядкована не консолідації християн, а політичним амбіціям московської світської влади, зокрема, її планам перебрати на себе роль „третього Риму”." Вона акцентує увагу на фактах: „1439 року відбулася Флорентійська унія, де фактично був усунутий розкол між Римом і Константинополем і досягнуто формальної домовленості про об’єднання православних і католиків. Одним з ініціаторів зняття взаємних прокльонів виступив, зокрема і Київський патріарх Ісидор. Але об’єднання християн так і не відбулося через позицію Московської церкви".
„Аналогічну політику”, зазначає Ганна СКРИПНИК, РПЦ проводить і сьогодні: „Наприклад, цього року у Равені (Італія) відбувався з’їзд спільної католицько-православної комісії щодо усунення непорозумінь, на якому була погоджена „декларація про наміри” щодо принципової можливості об’єднання православних і католиків. Проте РПЦ покинула зібрання після початку роботи через те, що Константинополь визнав право Естонської православної церкви підкорятися напряму Константинополю, а не Москві”.
Представниця УНП вважає, що, „як і в ХV столітті, так і у ХХІ, для верхівки московського православ'я визначальними є не християнські цінності, а політичні амбіції держави". "Утвердження єдиної соборної Української православної церкви", - зазначає вона, - "суперечить цим імперським амбіціям, однак – як свідчить історія, - є відновленням історичної справедливості”.
Ганна СКРИПНИК закликала "більше спиратися на історичні факти, аніж на їх тлумачення російською, а потім радянською офіційною пропагандою, аби краще розуміти сучасні події в Україні – від порівняно недавнього факту Голодомору до подій півтисячолітньої давнини в церковному житті".

Джерело: www.unp-ua.org






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини