реклама партнерів:
Головна » Тернопільщина. Служба Божа в... цистерні.

Тернопільщина. Служба Божа в... цистерні.


Коментарі: 0 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Спочатку ми власним очам не повірили. Під’їхали ближче, вийшли з авто, обійшли навколо храму... Сумніви розвіяли прихожани – так, це була цистерна!
– О, то цікава історія, як цистерна стала нашим Божим храмом, – розповідає парох церкви отець-домініканець Дмитро Андрійчин. – Тривалий час віряни із села Переходи на Тернопільщині змушені були ходити на Службу Божу до Чорткова, а це майже за 10 км від села, або ж збиратися в когось у хаті. У Переходах не було споруди для молитви, а побудувати більший та просторіший храм парафіяни не змогли б: наша громада невеличка – 20–25 осіб. Тому мій попередник, отець Ян, знайшов, напевно, найоптимальніший вихід. Бо байдуже, де саме молитися, головне, щоб молитва була щира і йшла від серця.
Ідея створити такий храм належить отцеві-домініканцю Яну Пьонтковському. Якось він побачив, як у Чорткові в цистерні обідала група робітників. З’ясувалося, це місцевий житель привіз цистерну з Півночі – то був розрахунок за роботу. Продати цистерну в місті було нікому, тому чоловік пристав на пропозицію Яна й віддав залізяку за 800 доларів.
Не всі у селі сприйняли таку «новацію», згадують парафіяни. Було не тільки здивування, але й докори та насмішки. Втім римо-католики вірили, що нарешті й вони матимуть церкву, а розміри та зовнішній вигляд – хіба то важливо?
Люди зняли з цистерни колеса, зробили у ній підлогу, вирізали отвори для вікон, всередині все пофарбували, утеплили, оббили ізоляційним матеріалом, щоб не було відлуння. Спорудили парадний вхід до церкви. Нещодавно стежку, що веде до дверей, вимостили бруківкою. А на подвір’ї місцеві жителі змайстрували оригінальну дзвіницю, що нагадує ...ракету.
Незвичною є й сама Служба Божа. Наприклад, коли мовлять «Отче наш», усі беруться за руки, створюючи коло. У певні моменти служби священик і всі парафіяни йдуть назустріч один одному, вітаючись за руки, – так вони демонструють, що не тримають зла. Цікаво, що, окрім римо-католиків, цей оригінальний храм відвідують і вірячи інших конфесій.
– Ми запрошуємо на службу священиків інших віросповідань, – зазначив отець Дмитро. – А доки будують православну церкву, люди ходять молитися до нас. У храмі часто хрестять дітей, відспівують померлих. Ворожнечі з іншими парафіянами немає. Вони приходять до нас у неділю чи на Різдво. Ми ходимо один до одного в гості, разом співаємо чи колядуємо українською та польською.Парафіяни переконані: не важить, з чого побудовано храм, головне, щоби всі мешканці села жили мирно та в злагоді, спільно долаючи проблеми та негаразди.

Джерело: Олеся Гандзій, simya.com.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини