реклама партнерів:
Головна » 2007 » Грудень » 5 » Презентація у Чернігові «УПА. Історія нескорених»

Презентація у Чернігові «УПА. Історія нескорених»


2007 » Грудень » 5
Автор: Сергієнко
Коментарі: 0
Переглядів: 1488
КУЛЬТУРА


У Чернігові відбудеться презентація науково-популярного ілюстрованого видання «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених».
Вона відбудеться 6 грудня, о 17:00 у Круглій залі кінотеатру ім. Щорса.
На презентації буде представлене унікальне видання: перша ілюстрована науково-популярна історія Української Повстанської Армії.
У презентації візьме участь член авторського колективу, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху, науковий співробітник Інституту Українознавства НАН України Ігор Дерев’яний.
«УПА. Історія нескорених» є проектом Центру досліджень визвольного руху (Львів) за участі Українського інституту національної пам’яті. Першою частиною даного проекту була однойменна фотовиставка, що презентувалася у Чернігові 17 квітня цього року.
Книга підготовлена співробітниками Центру досліджень визвольного руху:
відповідальний редактор, упорядник – Володимир В’ятрович,
автори: Володимир В’ятрович, Роман Грицьків, Ігор Дерев’яний, Руслан Забілий, Андрій Сова, Петро Содоль. Дизайн виконала Ольга Сало.
Серед великої кількості літератури, присвяченої діяльності УПА, ця книга претендує на особливе місце. Тут читач знайде структурований і лаконічний виклад історії повстанської боротьби.
Видання проілюстроване великою кількістю унікальних фотографій, документами і свідченнями учасників. Специфіка кількарівневого тексту допоможе читачеві побачити цілісну картину повстанського руху, зрозуміти його місце і роль в українській та світовій історії.
Легкий та доступний стиль, велика кількість фото- та ілюстративного матеріалу, оригінальний дизайн, інфографіка, англомовні резюме, якісна глянцева поліграфія задовольнять смак найвибагливішого книголюба.
Завдання книги – надати ширшим колам читачів розлогу інформацію про умови, створення, діяльність і наслідки важливої складової частини українського національного руху ХХ століття.
Потребу в такому виданні зумовлено величезним обсягом дезінформації та спотворень, нагромадженим упродовж багатьох десятиліть різноманітної антиукраїнської пропаганди. Навіть нині, в час існування незалежної Української держави, справжня історія УПА (й ОУН) залишається грубо спотвореною на догоду старим радянським стереотипам, де основною складовою є доведення «антиукраїнського» характеру самого українського національного руху.
Ідея
Ідея створити науково-популярну історію УПА є доволі давньою. Засновуючись, Центр досліджень визвольного руху поставив собі за мету проводити ретельну наукову роботу з вивчення різних аспектів боротьби українських повстанців. Рробота центру завжди мала добрий відгук серед зацікавлених. Проте на всіх презентаціях та інших заходах неодмінно звучало настирливе прохання: «Дайте почитати щось про УПА загалом». Очевидно, що ми не могли не відгукнутися на цей запит, тож розпочали роботу над чотирирічним проектом «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених».
Етапи реалізації
Першим етапом його реалізації стала однойменна фотовиставка, яка вирушила в мандрівку по Україні весною 2007 року. Завданням виставки було доступно розповісти усім охочим про УПА – її виникнення, історію розвитку, людей, які її творили. Розповісти найзрозумілішою мовою – мовою світлин. Успіх цього проекту особливо мобілізував нас на підготовку книжкового варіанта виставки, який ми доповнили новими матеріалами, суттєво розширивши виставковий текст.
Так з’явилася ця книга. Її авторами є наукові співробітники ЦДВР. В результаті колективної роботи вийшла доволі велика книга – 352 сторінки альбомного формату.
Унікальність
Унікальність Історії, окрім іншого, визначається ще й тим, що вона містить кількарівневий, так званий гіпер-текст. Перший утворює основний текст, що популярно розповідає про повстанську армію. Його організовано за проблемно-хронологічним принципом, щоб, з одного боку, передати динаміку розвитку УПА, а з іншого – детально схарактеризувати окремі її риси. Тут мова йде про витоки та становлення армії, що завершилось до кінця 1944 року.
У наступній частині подається характеристика окремих аспектів функціонування УПА. Завершальні розділи книги розповідають про тривалу антирадянську боротьбу повстанців після 1944 року, про репресивні заходи радянської системи, спрямовані на те, щоб придушити визвольний рух, та про долю тих бійців УПА, які потрапили до таборів.
Другий рівень книги складають додаткові тексти до кожного розділу. Вони подають інформацію про певні явища, фокусуючи увагу читача на важливих моментах. Це короткі енциклопедичні довідки, наведені в низу сторінки, та витяги з документів і спогадів учасників подій, котрі, сподіваємось, допоможуть читачеві краще відчути дух тієї епохи.
І нарешті, третій, можливо, найважливіший рівень – це світлини. У книзі їх використано кілька сотень. На більшості з них зображені досі невідомі нам «безіменні» герої, – ці фотографії не мають підписів. Тим не менше, ми вирішили давати до своєї книги і такі знімки, вважаючи, що вони також несуть важливу інформацію.
Над книгою працювала велика команда. Окрім істориків, це і наш дизайнер Ольга Сало, редактор Віктор Мартинюк, і багато інших, про кого ми постаралися згадати у книзі.
Неоціненну допомогу надав Головний командир УПА Василь Кук, який не лише давав важливі зауваження, але ще в кінці серпня встиг написати відгук, сьогодні вміщений на обкладинці книги:
«На цю книгу вже давно чекали в Україні, де не вщухають суперечки щодо ролі УПА у вітчизняній історії. Чіткий, аргументований виклад, велика кількість фактів, документів, світлин, а головне – оригінальний, новаторський спосіб їхньої подачі роблять її незамінною для всіх, хто хоче робити власні висновки стосовно важливих проблем минулого. Ця книга – належна данина пам’яті учасникам збройної боротьби».
Видавничі параметри:
Формат 220*300 мм, 352 сторінки, папір крейдований, тверда палітурка.
На презентацію запрошуються представники ЗМІ.

Джерело: sian-ua.info
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

20:36
28-Січ-2020
В Чернігові відбудеться профспілковий мітинг щодо непідтримки антинародних законопроєктів
30 січня 2020 року о 14:00 годині на Алеї Героїв у м. Чернігові (напроти обласної дер
19:03
28-Січ-2020
130-річні роковини ОУН: звитяги минулого і тривоги щодо майбутнього
Завдяки старанням радянської пропаганди у багатьох ще й донині залишилися викривлені
18:04
27-Січ-2020
Бійка у Харкові: п’ята колона піднімає голову
Сьогодні, 27 січня, в Харкові вперше за останні кілька років підняли голову захисники
20:50
26-Січ-2020
У чернігівській "Просвіті" - лекція про Крути
25 січня у приміщенні Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського Товариства
20:25
26-Січ-2020
Знову втрати на російсько-українському фронті: 2 військових загинули і 2 травмовано
Упродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації 12 разів порушили режи
14:39
26-Січ-2020
Ярослав Качинський: Росія атакує там, де бачить слабке місце - як у Криму і на Донбасі
Лідер правлячої партії Польщі "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що
18:13
24-Січ-2020
Константинополь не визнає титулів єпископів московського патріархату в Україні
У щорічному виданні Константинопольської церкви Українська православна церква названа
11:09
24-Січ-2020
У Чернігові СБУ викрила антиукраїнського Інтернет-агітатора
Чернігівське Управління СБУ викрило та припинило діяльність місцевого жителя, який по
12:50
23-Січ-2020
Посли миру – лауреати Міжнародної літературної премії миру за 2020 рік
Міжнародний Центр «Незалежне посольство миротворців» (Німеччина, голова міжнародного
12:45
23-Січ-2020
Названі лауреати премії ім. Якова Гальчевського
За багаторічною традицією, яка була започаткована у 1995 році, громадський комітет Вс
Усі новини