реклама партнерів:
Головна » Чернігів. «Я теж пішла би до УПА…».

Чернігів. «Я теж пішла би до УПА…».


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
«Я теж пішла би до УПА», - переконливо наголосила Любов Єремічева репрезентуючи книгу у Чернігові «УПА. Історія нескорених». А розпочався захід молитвою, її вчинив отець Ілля, священик Української Православної Церкви Київського патріархату.
Присутні в залі чернігівського кінотеатру ім. Щорса з цікавістю слухали Ігоря Дерев’яного, наукового співробітника Інституту Українознавства НАН України. Пан Ігор, один з авторів науково-популярного видання, розповів про історію створення Української повстанської армії, її героїчну боротьбу з фашистськими окупантами та радянським режимом.
Нині в українському суспільстві тема УПА одна з суперечливих. Але здебільшого тому, що переважна більшість українців не знає правдивої історії про повстанську армію, вважає упівців бандитами. І не дивно, бо радянська пропаганда протягом десятиріч робила все, щоб очорнити борців за незалежність України. І тому закономірно, що науковці вирішили у книзі «УПА. Історія нескорених» розповісти про невідому для українців армію. Особливо, це стосується чернігівців. І не випадково, репрезентація книги в Україні розпочалася з Чернігова. Далі – Львів, Київ…
Книга багатоілюстрована, на фотознімках унікальні фотографії українських воїнів. На жаль, книга не дешева – 100 гривень. Проте, присутні на репрезентації не зважали на ціну, купували видання охоче і просили в Ігоря Дерев’яного автографа. А одна з жіночок з захопленням, придбавши книгу, сказала: «Це мені новорічний гарний подарунок».
Будемо сподіватися, що найближчим часом унікальне видання чернігівці зможуть придбати в місцевих книгарнях.
Допомогу в репрезентації книги «УПА. Історія нескорених» надав веб-сайт «Високий Вал».

«УПА. Історія нескорених» є проектом Центру досліджень визвольного руху (Львів) за участі Українського інституту національної пам’яті. Першою частиною даного проекту була однойменна фотовиставка, що презентувалася у Чернігові 17 квітня цього року. Книга підготовлена співробітниками Центру досліджень визвольного руху: відповідальний редактор, упорядник – Володимир В’ятрович, автори: Володимир В’ятрович, Роман Грицьків, Ігор Дерев’яний, Руслан Забілий, Андрій Сова, Петро Содоль. Дизайн виконала Ольга Сало.
Серед великої кількості літератури, присвяченої діяльності УПА, ця книга претендує на особливе місце. Тут допитливий читач знайде структурований і лаконічний виклад історії повстанської боротьби.
Видання проілюстроване великою кількістю унікальних фотографій, документами і свідченнями учасників. Специфіка кількарівневого тексту допоможе читачеві побачити цілісну картину повстанського руху, зрозуміти його місце і роль в українській та світовій історії.
Легкий та доступний стиль, велика кількість фото- та ілюстративного матеріалу, оригінальний дизайн, інфографіка, англомовні резюме, якісна глянцева поліграфія задовольнять смак найвибагливішого книголюба.
Завдання книги – надати ширшим колам читачів розлогу інформацію про умови, створення, діяльність і наслідки важливої складової частини українського національного руху ХХ століття.
Про книгу «УПА. Історія нескорених» читайте на веб-сторінці: upa.in.ua

Сергій Черняков, Європейська Україна.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини