реклама партнерів:
Головна » 2007 » Грудень » 13 » Донецьк. "До чого тут НАТО?"

Донецьк. "До чого тут НАТО?"


2007 » Грудень » 13
Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 930
ПОДІЇ


Таке питання пролунало під час другого з серії тренінгів «Національна система безпеки України і НАТО». Проводився він 10 – 11 грудня Сіверським інститутом регіональних досліджень (м. Чернігів) у Донецьку разом з місцевим центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій у рамках проекту «Залучення депутатів місцевих рад та керівників територіальних громад до навчання з євроатлантичної інтеграції» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Задекларувавши на початку семінару переважно скептичне та негативне ставлення до Альянсу, його учасники, а це депутати місцевих рад, водночас так сформулювали свої мотиви щодо участі у наступній роботі: «необхідно зробити вибір», «зрозуміти співвідношення НАТО і ЄС», «знайти компромісні рішення», «діалог важливий, бо питання суперечливе», «аби не допустити цей агресивний блок на нашу територію», «отримати об’єктивну інформацію». Остання теза повторювалася кілька разів з різними відтінками. Зрештою, це прагнення дозволило всім бажаючим висловити та аргументувати власну позицію, почувши також іншу думку, яка часом абсолютно не вкладалася у звичні уявлення дискутантів.
Проаналізувавши роботу різних світових та європейських організацій, що займаються питаннями безпеки, учасники семінару прийшли до контраверсійного для себе висновку: функціонально НАТО дорівнює ООН, але відрізняється організаційно. Вказавши на низку протиріч з ЄС, більшість водночас погодилася: поодинці європейські країни не можуть досягнути такого ступеня безпеки, як в НАТО.

Чи не найбільшою новиною для слухачів стала багатоаспектність діяльності НАТО. Скажімо, його вплив на розвиток місцевого самоврядування. «Київ нам цього не дозволить», – це перша реакція слухачів, коли розглядалися вимоги Альянсу щодо побудови демократичної системи управління, передачі повноважень і ресурсів на місця, розвитку місцевого самоврядування. Як з’ясувалося, цей критерій Організації північноатлантичного договору депутатами поділяється цілком і повністю. І не лише він один – те саме повторилося, коли йшлося про зусилля щодо подолання корупції, гарантування існування вільних ЗМІ, а також вирішення екологічних проблем, підтримку у галузі науки, освіти тощо. На такому тлі на загальний конструктивний настрій вже не могли суттєво вплинути навіть традиційно гострі питання щодо Косово, колишньої Югославії, Іраку. Зрештою, вже наприкінці семінару тренери почули: «Ми думали, що НАТО – це війна, а насправді це зовсім інша організація».

Сприяло згаданим змінам, зокрема, робота над Цільовим планом Україна – НАТО на 2007 р. щодо формулювання пропозицій на 2008 р. В результаті отримано біля двадцяти п’яти пунктів, серед яких: ухвалення закону України про Президента України, реформування місцевого самоврядування, внесення змін щодо пенсійного законодавства, забезпечення прозорості приватизації, проведення адміністративно-територіальної реформи, посилення прикордонного контролю, забезпечення прозорості дій влади, подальша участь України у миротворчих операціях, в тому числі у співпраці з НАТО. Серед іншого донеччани також запропонували ввести факультативний курс щодо Альянсу в школах. А відсутність належного інформування з боку держави щодо існуючих конкурсних програм з питань євроатлантичної інтеграції викликало відверте здивування.

В чому виявилися одностайні фактично всі – українська держава повинна проявити політичну волю у відстоюванні своїх національних інтересів. Щоправда для цього самі громадяни спочатку повинні з’ясувати до чого вони прагнуть. Цей висновок став свого роду підсумком тренінгу.

Чернігівська міська громадська організація Cіверський інститут регіональних досліджень

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

17:53
19-Лют-2020
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Пр
11:31
19-Лют-2020
Заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні у Чернігові
20 лютого, у четвер, у Чернігові відбудуться заходи з вшанування Героїв Небесної сотн
17:51
18-Лют-2020
18 лютого народився американський історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні Джеймс МЕЙС
1952, 18 лютого – в Оклахомі (США) народився Джеймс Ернест Мейс, американський істори
17:02
18-Лют-2020
9,5 мільйонів українців отримуватимуть якісні адміністративні послуги завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою»
9,5 мільйонів українців, переважно мешканці об’єднаних громад та малих міст, почнуть
08:46
18-Лют-2020
Збройні формування Російської Федерації перейшли в наступ на Донбасі
Сьогодні, зранку 18 лютого збройні формування Російської Федерації атакували позиції
16:58
16-Лют-2020
На Чернігівщині промосковські тітушки напали на священика Православної церкви України
Напад тітушок на священника ПЦУ о . Леонтія Пустовойта стався біля ґанку церкви у сел
15:35
16-Лют-2020
Відкритий лист від Героя України Леоніда Яковишина
Відкритий лист Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру України Ол
15:32
16-Лют-2020
Нагороджені міжнародною медаллю Івана Мазепи
Почесною нагородою Міжнародної літературно-мистецької Академії України – міжнародною
14:55
15-Лют-2020
Російські силовики в Азовському морі затримали човен з чотирма українцями
У західній частині Азовського моря російські силовики затримали маломірне судно з чот
21:02
14-Лют-2020
Весняної повені не буде вперше за 120 років
За інформацією Укргідрометцентру, у зв’язку із нетиповим для України осінньо-зимовим
Усі новини