реклама партнерів:
Головна » Янукович продав Керченську протоку

Янукович продав Керченську протоку


Коментарі: 1 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У міру наближення відставки уряду Януковича його персональним кредо все більше стає кінцівка з бородатого анекдоту: «Є така професія – Батьківщину продавати». Як стало відомо, під шумок трагедії на шахті ім. Засядько Кабінет міністрів України успішно передав Російській Федерації розпорядження стратегічним Керчь-Єникальським каналом.
Канал, що знаходиться в Керченській протоці, є ніщо інше, як фарватер для 90% вантажних суден, що проходять через протоку. Рішення «команди професіоналів» обійдеться для державного і кримського бюджету втратою $40–50 мільйонів в рік.
Національним багатством з Росією поділилися під приводом безпеки судноплавства. Країні цей крок підноситься, як турбота про створення «могутньої системи безпеки проходження суден». Якщо раніше всі судна, що проходять через канал, платили за це Україні, тепер же засоби доведеться ділити на двох. Причому, ускладниться і сама система проходження каналу, адже дозвіл на прохід одночасно доведеться просити у двох держав.

Відзначимо, що відразу ж після трагічних подій в Керченській протоці Віктор Янукович заявив, що треба переглянути порядок судноплавства через Керч-Єникальський канал. Тоді це прозвучало так, ніби прем'єр турбується про те, щоб по каналу могли ходити тільки дводонні судна, як через Босфор і Дарданелли. Тобто старі танкери типу «Волганефть» ніколи не зможуть потрапити в українські води. Але буквально через день в російській Анапі Янукович і Зубков створили робочу групу, яка «за закритими дверима» і провела засідання 15 листопада.

Підсумки переговорів майже пошепки оголосила прес-служба Мінтрансу. І тепер розмови про сумісне використання каналу, які в півголосу велися під тиском Росії ще з часів Леоніда Кучми, отримали чітку юридичну базу і зрозумілі механізми. При цьому, на нараді в Анапі вустами Януковича ні слова не було сказано про виплату українській стороні компенсації за влаштовану російськими кампаніями екологічну катастрофу в Чорному і Азовським морях, за знищене поголів'я рідкісного птаха і зрив курортного сезону-2008.

Апетити росіян зрозумілі. Російська частина каналу, що прилягає до порту «Кавказ», не дивлячись на постійні днопоглиблюючі роботи, є фактично непридатним для морського судноплавства. А тому тут плавають лише судна річкового класу.

Проте, експлуатація української частки каналу, що, власне, і іменується у всіх документах як Керч-Єникальський канал, оцінюється самою Росією в $80–100 млн в рік, а витрачати такі гроші тоді як Україною, фактично, управляє «своя людина» з яким завжди можна домовиться, путінський режим надалі не має наміру.

Цікаво, що цільову аудиторію Кремль готував до свого рішення ще заздалегідь. З початку листопада всі як один спеціалізовані російські ЗМІ майоріли заголовками «Український уряд піде на поступки в Керченській протоці» і «Україна готова поступитися».

Нагадаємо, що Керч-Єникальський канал був проритий в 1874 році. Його первинна глибина складала 5,5 метра. Надалі він періодично заглиблювався. На сьогоднішній день канал доступний для суден завдовжки до 215 м, з осіданням до 8 м. Капітан порту «Керч» дає дозвіл на вхід в канал суден великих розмірів у кожному окремому випадку. Плавання суден довжиною більше 160 м, з осіданням більше 6 м здійснюється по Керч-Єникальському каналу тільки в світлий час доби.

При всій кон'юнктурності Януковича, не варто забувати, що Керч-Єникальський канал є державною територією України. Він лежить між безперечно українськими ділянками суходолу - косою Тузлою і Керченським півостровом. Тому дії прем'єра варто розглядати не інакше як порушення територіальної цілісності держави і посягання на суверенітет України.

З таким же успіхом за пару днів до власної відставки можна подарувати Румунії гирло Дунаю, Молдові – Дністровський лиман і гирло Дністра, а етнічно близькій Віктору Федоровичу Білорусі – Київське водосховище, по самий Київ.

Джерело: «Націоналістичний Портал»
За матеріалами RUpor

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar
1 ostap • 22:00, 14-Груд-2007
Цікаво за скільки продав?, де гроші?, що думає Крим?, краще що-небудь би купив...
avatar

Останні новини

19:34
02-Груд-2022
Підбиті підсумки літературного конкурсу «Книга року – 2021»
29 листопада в Чернігівській Центральній бібліотеці ім. М. Коцюбинського були підбиті
19:00
02-Груд-2022
ЗСУ поступово просуваються на Луганщині і мають відчутні успіхи
Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що українські військові вже в районі п
09:36
02-Груд-2022
«Нескорена Чернігівщина» вже в бібліотеках Чернігова
Напередодні 31-ї річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошен
19:04
01-Груд-2022
Російські окупанти тікають із Запорізької області
"За наявною інформацією, окупаційні війська РФ відводять окремі підрозділи та готують
18:52
30-Лис-2022
СБУ проводила безпекові заходи в Мукачівській єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті
Служба безпеки України проводила сьогодні контррозвідувальні (безпекові) заходи на те
17:35
29-Лис-2022
Російські окупанти завдали удару по обласній лікарні Херсона
Російські окупанти завдали удару по обласній клінічній лікарні Херсона.
Про це
15:21
29-Лис-2022
Словаччина передала Україні 30 бойових машин піхоти БМП-1
Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь повідомив, що його держава передала Збройним
19:27
28-Лис-2022
Алла Горська – вбита за любов до України
Алла Горська – видатна художниця-шістдесятниця. Своє натхнення черпала із глибин укра
15:31
28-Лис-2022
Холод не перешкода: особливості тренування в холодну пору року від «А» до «Я»

Осінні місяці минають один за одним, а надворі з кожним днем стає все холодніше. Щ

15:18
28-Лис-2022
Чернігівський «Рубікон» у російсько-українській війні
У 2016 році чернігівський поет Юрій Соколов написав поему «Рубікон» про оборонну війн
Усі новини