реклама партнерів:
Головна » 2007 » Грудень » 20 » Тема «Національна безпека України і НАТО» привернула увагу і чернігівських комуністів

Тема «Національна безпека України і НАТО» привернула увагу і чернігівських комуністів


2007 » Грудень » 20
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1130
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ


Тема «Національна безпека України і НАТО» привернула увагу депутатів місцевих рад, в тому числі і представників комуністичної партії України, які взяли участь у семінарі-тренінгу, організованому в рамках проекту «Залучення депутатів місцевих рад та керівників територіальних громад до навчання з євроатлантичної інтеграції за підтримки міжнародного фонду «Відродження».
Учасники заходу, що представляли різні політичні сили та різні регіони Чернігівщини, змогли проаналізувати сильні та слабкі сторони майбутнього вступу України до Північноатлантичного альянсу, розглянули аспекти національної безпеки України. Обговорення питання про НАТО, що є вкрай неоднозначним, стимулювало висловлення абсолютно різних точок зору, наштовхувало на дискусії та суперечки.
Поряд з прихильним ставленням до НАТО, деякі слухачі прибули на семінар і з вкрай негативними стереотипами. Зокрема у заході взяв участь депутат від комуністичної партії України. Ставши активно на захист уявлення про Україну та Грузію як своєрідні пішки у боротьбі великих держав за природні багатства та позаблоковий статус нашої держави, він став чи не найактивнішим та найсумліннішим учасником навчання. Цікаво, що семінар викликав інтерес і з блоку антинатівськи налаштованих організацій міста, які організували навіть невелике пікетування, чим, до речі сприяли значній популяризації заходу.
Не залишили поза увагою семінар і представники обласної ради та міжнародного фонду. Зокрема, у відкритті навчань взяли участь заступник голови обласної ради Олег Обушний, секретар комісії з міжрегіонального та транскордонного співробітництва обласної ради Валерій Кокоть, представник фонду «Відродження» Дмитро Шульга. Зокрема останній коротко розповів про історію створення фонду та його діяльність на території України та далеко за її межами, зазначивши, що фінансова підтримка просвітницької роботи є одним з пріоритетних напрямків їх діяльності. В даному випадку — це інформування посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо євроатлантичної безпеки діяльності НАТО, шляхів співробітництва та механізмів вступу України в організацію Північноатлантичного договору.
Олег Обушний акцентував увагу на неабиякій важливості навчання питанням
євроатлантичної безпеки саме керівних осіб органів місцевого самоврядування, адже вони представляють інтереси громадян на місцях, безпосередньо з ними працюють, ухвалюють власні управлінські рішення, та водночас є виконавцями державних рішень, тому здатні суттєво вплинути на стан справ у державі, зокрема і у сфері євро інтеграційної політики.
Проводили захід дипломовані тренери Володимир Бойко та Володимир Коряк, які, стимулюючи дискусії між слухачами та чергуючи міні-лекції з діловими іграми, сприяли активній роботі учасників заходу.
Зокрема, останні мали змогу самі виступити в ролі експертів, та під час роботи в групах накреслити напрями діяльності та шляхи взаємодії таких організацій як ООН, ЄС, ОБСЄ та НАТО.
Серед шансів, які отримає Україна в разі вступу до НАТО, представники громад виділили: передумови для інтеграції в інші політичні та економічні структури, збільшення іноземних інвестицій в економіку, залучення провідного досвіду розвинутих країн, підтримка сусідів - членів НАТО, зокрема Польщі.
Як загрози називалися витіснення вітчизняних товарів більш дешевими іноземними, посилення терористичних проявів, посилення безробіття в сільському господарстві.
При цьому слухачі досить об’єктивно оцінювали сучасний стан справ в Україні, що заважає її інтеграції в європейську спільноту. Це і прояви корупції, занедбаний стан сільськогосподарського виробництва, недосконалість законодавчої бази, правовий нігілізм громадян, відсутність національної об’єднуючої ідеї в керівних органах держави, недостатня кількість енергетичних ресурсів, матеріалоємне і енергоємне виробництво, відсутність впевненості в завтрашньому дні.
Особливо хвилювали слухачів практичні аспекти євроатлантичної інтеграції України: що станеться з нашим оборонним комплексом, чи будуть знищені склади боєприпасів, якою буде армія, чи зможемо ми отримати реальні прибутки від вступу, як складатимуться взаємовідносини з сусідами?
Учасники семінару мали можливість накреслити пропозиції до плану дій Україна-НАТО на 2008 рік. Серед них: забезпечення переходу до професійної армії та у зв’язку з цим, розробка програми забезпечення зайнятості молоді, вирішення питань по знищенню боєприпасів, реформування судової системи, вдосконалення системи правової бази в цілому, економічне співробітництво з державами членами НАТО і наостанок, активізація інформаційної компанії у сфері євроатлантичної інтеграції. Цікаво, що власне військові аспекти плану становили лише третину пропозицій, більше уваги було приділено економічним та соціально-правовим питанням майбутнього плану-дій.
Під час підбиття підсумків у своїх анкетах слухачі висловили прагнення використовувати отриманий досвід в роботі з колегами-депутатами та своїми громадами. Отож, робота в цьому напрямі триватиме.

Джерело: www.siver.uct.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

16:58
16-Лют-2020
На Чернігівщині промосковські тітушки напали на священика Православної церкви України
Напад тітушок на священника ПЦУ о . Леонтія Пустовойта стався біля ґанку церкви у сел
15:35
16-Лют-2020
Відкритий лист від Героя України Леоніда Яковишина
Відкритий лист Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру України Ол
15:32
16-Лют-2020
Нагороджені міжнародною медаллю Івана Мазепи
Почесною нагородою Міжнародної літературно-мистецької Академії України – міжнародною
14:55
15-Лют-2020
Російські силовики в Азовському морі затримали човен з чотирма українцями
У західній частині Азовського моря російські силовики затримали маломірне судно з чот
21:02
14-Лют-2020
Весняної повені не буде вперше за 120 років
За інформацією Укргідрометцентру, у зв’язку із нетиповим для України осінньо-зимовим
18:31
14-Лют-2020
Перші ганебні поразки російського «Вагнера» були в Україні: Дебальцеве-2015
7 лютого 2018 року весь світ був вражений нищівним розгромом, якого артилерія і авіац
20:48
13-Лют-2020
Андрію Богдану заборонили вхід у київську кондитерську
Колишньому главі Офісу президента Андрію Богдану заборонили вхід у столичну кондитерс
08:55
13-Лют-2020
Що робила дивізія імені Дзержинського під Дебальцевим взимку 2015 року?
Відзначаючи 5-у річницю героїчних боїв та гідної операції виходу із Дебальцевого укра
13:56
12-Лют-2020
Весна опікується новим підрозділом щастя і покращення життя Херсонської ОДА
Що для щастя потрібно було? У Херсонській ОДА запрацювала служба щастя і покращення я
22:33
11-Лют-2020
У Чернігові встановлено меморіальну дошку на честь Захисника України Юрія Степанця
11 лютого у Чернігові на фасаді Спеціалізованої загальноосвітньої школи №2 урочисто в
Усі новини