реклама партнерів:
Головна » В’ячеслав Чорновіл і Чернігівщина

В’ячеслав Чорновіл і Чернігівщина


Коментарі: 0 ЛЮДИНА. ОСОБИСТІСТЬ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
24 грудня 1937 в селі Єрки Звенигородського району Черкаської області народився українець, якого часто називають символом сучасної України. Саме тому 20 грудня 2007 р. в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів проведені громадські читання на тему «В’ячеслав Чорновіл і Чернігівщина: до 70-річчя від дня народження борця за незалежність України, визначного політичного і державного діяча». Його ведучі — заступник голови, керівник апарату Чернігівської облдержадміністрації Володимир ПРИХОДЬКО і заступник голови Чернігівської обласної ради Олег ОБУШНИЙ поставили великого сучасника в один ряд з постатями Т. Шевченка і І. Франка, підкреслили необхідність послідовного й рішучого продовження справи В. Чорновола у розбудові демократичної соборної могутньої і заможної Української держави.
У заході брали участь учасники боротьби за незалежність України та розбудову Української держави, депутати місцевих рад, представники політичних партій, громадських організацій, вчителі області, викладачі вузів м. Чернігова та молоді державні службовці, які навчалися за професійною програмою підвищення кваліфікації. Організатори читань: управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, управління у справах преси та інформації, управління освіти і науки облдержадміністрації та Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. На початку читань з молитвами за Україну, та упокой душі В. Чорновола і успішне проведення заходу виступив настоятель церкви святих мучеників Чернігівського князя Михаїла і його боярина Федора протоієрей Олег СІРЕНКО.
Старший науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук України, доцент Національного університету «Києво-Могілянська академія», кандидат історичних наук Олег БАЖАН у своїй доповіді дав обґрунтовану оцінку В. Чорновола як незламного борця за незалежність України (він кілька разів був ув’язнений комуністичною державою за «антирадянську пропаганду» (1967-1969, 1972-1979, 1980-1988) і будівничого української державності. Науковець наголосив: «Будучи одним з лідерів радикального крила частини Верховної Ради – Народної Ради – В. Чорновіл сприяв прийняттю Декларації про державний суверенітет України, проголошенню 24 серпня 1991 р. Акту проголошення незалежності України. Перебуваючи з квітня 1992 р. до березня 1999 р.(25 березня 1999 р. загинув в автокатастрофі) на постійній роботі в парламенті України, очолюючи депутатську фракцію НРУ, В. Чорновіл всіляко намагався створити умови для самоствердження, самореалізації національного організму, набуття економічної могутності, культурного розвитку, втілення в життя соборницької ідеї, надання Україні статусу суб’єкта міжнародного товариства». Реальним політиком першого десятиліття відновленої держави Україна назвав великого сучасника депутат Чернігівської обласної ради, редактор газети «Світанок над Сіверщиною», голова Чернігівської обласної організації Народного руху України Віктор ЛАБАЗОВ. Він, зокрема, нагадав про боротьбу у 1997 – 1998 рр. В. Чорновола на чолі Руху за вчасну виплату зарплат, які в той час хронічно затримувалися. Характеризуючи народну оцінку цієї постаті співдоповідач вказав, що зустрічі з ним в м Прилуки своїми масштабами можуть зрівнятися тільки з Президентом України В. Ющенком.
Інший співдоповідач, заступник начальника управління культури і туризму Чернігівської облдержадміністрації і член ради Чернігівської обласної організації Української народної партії Валерій САРАНА був у 1991 р. довіреною особою кандидата в Президенти України у Чернігівській області В. Чорновола, а в лютому – травні 1997 р. керівником апарату фракції НРУ у Верховній Раді України. Він висловив переконання, що на щастя України з’явилася постать такого рівня як В’ячеслав Чорновіл. Своє враження про цю людину він сформулював так: «Він був людиною надзвичайно динамічною та енергійною. Мабуть, саме завдяки його енергії та організаційним здібностям фракція, не дивлячись на свою порівняно невелику чисельність, була дуже впливовою. Я і нині не перестаю дивуватись, як цей чоловік все встигав: і редагувати газету «Час», і керувати фракцією та партією, і бути в курсі всіх політичних, літературних та мистецьких подій. Загибель В.Чорновола – величезна втрата для України».
Учасники боротьби за незалежність України та розбудову Української держави голова Чернігівського обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів Михайло ДАНИЛЮК, депутат Ніжинської міської ради, заступник директора Ніжинської міської гімназії № 16 Євгенія ШАМШУРІНА, Іван ПАНЧЕНКО, відповідальний секретар Чернігівського міського громадського об’єднання «Сіверяни» Сергій СОЛОМАХА, Олександр КОТЕНКО, заслужений лікар України Володимир МАКСИМОНЬКО відмітили людяність, чесність, принциповість і мудрість та справжній патріотизм цього харизматичного діяча нашого народу. Вони, як і усі виступаючі, підкреслили вплив В. Чорновола на них. А журналіст, заступник генерального директора по зв‘язках з громадськістю та пресою державного підприємства «Чернігівстандартметрологія» Владислав САВЕНОК закликав присутніх читати праці В. Чорновола. Це скаже про нього більше, ніж розповіді інших. Депутат Новозаводської районної ради м. Чернігова, голова Чернігівської обласної організації Української народної молоді Андрій ГЛУХЕНЬКИЙ висловив пропозицію назвати одну з улиць м. Чернігова іменем В’ячеслава Чорновола.
Учасники читань ознайомилися зі стендом, присвяченим великому українцю та отримали збірник «Матеріали до громадських читань «В’ячеслав Чорновіл і Чернігівщина: до 70-річчя від дня народження борця за незалежність України, визначного політичного і державного діяча».
Час оприлюднення з 21 грудня 2007 року

Джерело: www.center.uct.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
12:07
17-Квіт-2024
Відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів по Чернігову
Щойно відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів, - повідомляє
Усі новини