реклама партнерів:
Головна » 2007 » Грудень » 25 » Українські експерти вивчили болгарський досвід європейської та євроатлантичної інтеграції

Українські експерти вивчили болгарський досвід європейської та євроатлантичної інтеграції


2007 » Грудень » 25
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1074
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ


21 грудня відбулася конференція-презентація видання «Європейська та євроатлантична інтеграція України: шлях до демократії». Цей захід був останнім етапом однойменного проекту Інституту Євро-Атлантичного співробітництва спільно з інститутом політичних та юридичних досліджень (Болгарія) та Болгарською школою політики за підтримки посольства США в Україні.
Цьому передувало створення експертної групи з 8 українських експертів та 2 журналістів, аналітичні напрацювання якої були представлені на круглому столі 15 жовтні цього року у Києві та на конференції «Шлях України до ЄС: досвід Болгарії» у Велінграді (Болгарія).

Головною метою проекту було створення інформаційно-аналітичного видання для громадських організацій, партнерів у регіонах України, державних структур, щодо проведення ефективної інформаційно-просвітницької роботи серед громадян країни на основі обміну досвідом із болгарськими експертами.

На презентації видання «Європейська та євроатлантична інтеграція України: шлях до демократії» експертам, політикам, громадським діячам була надана можливість обговорити та проаналізувати новий формат відносин між Україною та ЄС, НАТО, а також проблеми інформаційно-просвітницької роботи з громадянами України.

Зокрема, Олександр Сушко, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, у вітальному слові відзначив, що Болгарія знаходилась на периферії нашої уваги, хоча між Болгарією та Україною багато спільного і вступ цієї країни до ЄС став дуже значущим для нас.

Під час роботи круглого столу із доповідями виступили такі експерти, як: Олександр Палій, Інститут зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України; Олексій Гарань, Києво-Могилянська академія, Володимир Горбач, Інститут Євро-Антлантичного співробітництва, Юлія Тищенко, Український незалежний центр політичних досліджень, Наталія Шаповалові, Міжнародний центр перспективних досліджень.

Доповідачі озвучили головні тези своїх статей, розміщених у презентованому виданні.

О.Палій у доповіді «Європейська та євроатлантична інтеграція: стратегія для України» наголосив, що Україна має відштовхуватися від своїх національних інтересів, а їм відповідає приєднання до НАТО і ЄС, що визнано більшістю експертів країни та Законом про основи національної безпеки. На Заході розглядають НАТО і ЄС як дві складові частини європейської економіко-політичної системи, де ЄС відповідає за економічну інтеграцію, а НАТО – за питання безпеки, обопільно доповнюючи одне одного. Тому, чинник НАТО є принциповим для України і «третім шляхом», в обхід НАТО, може бути тільки шлях України до «третього світу». Головою перешкодою інтеграції до НАТО, на думку О.Палія, є стереотипи у суспільстві.

В. Горбач в своїй доповіді намагався дати відповідь на питання яким чином політичному класу Болгарії вдалося переконати своє суспільство у необхідності інтеграційних кроків, а також необхідних для цього внутрішніх змін в країні та суспільстві. Серед визначальних чинників були зазначені: консолідована позиція політичних сил, консенсус еліт, виступ Соломона Пасі у Національному парламенті з ініціативою досягнення Болгарією членства НАТО. В.Горбач переконаний, що Україна може без застережень взяти цілісну програму мобілізації громадської думки для підтримки ідеї вступу Болгарії в ЄС і НАТО. Необхідно також, проводити інформаційно-агітаційну кампанію, замовником якої буде держава, а виконавцями – громадські організації.

Європейський простір
Джерело: eu.prostir.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

17:53
19-Лют-2020
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Пр
11:31
19-Лют-2020
Заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні у Чернігові
20 лютого, у четвер, у Чернігові відбудуться заходи з вшанування Героїв Небесної сотн
17:51
18-Лют-2020
18 лютого народився американський історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні Джеймс МЕЙС
1952, 18 лютого – в Оклахомі (США) народився Джеймс Ернест Мейс, американський істори
17:02
18-Лют-2020
9,5 мільйонів українців отримуватимуть якісні адміністративні послуги завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою»
9,5 мільйонів українців, переважно мешканці об’єднаних громад та малих міст, почнуть
08:46
18-Лют-2020
Збройні формування Російської Федерації перейшли в наступ на Донбасі
Сьогодні, зранку 18 лютого збройні формування Російської Федерації атакували позиції
16:58
16-Лют-2020
На Чернігівщині промосковські тітушки напали на священика Православної церкви України
Напад тітушок на священника ПЦУ о . Леонтія Пустовойта стався біля ґанку церкви у сел
15:35
16-Лют-2020
Відкритий лист від Героя України Леоніда Яковишина
Відкритий лист Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру України Ол
15:32
16-Лют-2020
Нагороджені міжнародною медаллю Івана Мазепи
Почесною нагородою Міжнародної літературно-мистецької Академії України – міжнародною
14:55
15-Лют-2020
Російські силовики в Азовському морі затримали човен з чотирма українцями
У західній частині Азовського моря російські силовики затримали маломірне судно з чот
21:02
14-Лют-2020
Весняної повені не буде вперше за 120 років
За інформацією Укргідрометцентру, у зв’язку із нетиповим для України осінньо-зимовим
Усі новини