реклама партнерів:
Головна » Українські експерти вивчили болгарський досвід європейської та євроатлантичної інтеграції

Українські експерти вивчили болгарський досвід європейської та євроатлантичної інтеграції


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
21 грудня відбулася конференція-презентація видання «Європейська та євроатлантична інтеграція України: шлях до демократії». Цей захід був останнім етапом однойменного проекту Інституту Євро-Атлантичного співробітництва спільно з інститутом політичних та юридичних досліджень (Болгарія) та Болгарською школою політики за підтримки посольства США в Україні.
Цьому передувало створення експертної групи з 8 українських експертів та 2 журналістів, аналітичні напрацювання якої були представлені на круглому столі 15 жовтні цього року у Києві та на конференції «Шлях України до ЄС: досвід Болгарії» у Велінграді (Болгарія).

Головною метою проекту було створення інформаційно-аналітичного видання для громадських організацій, партнерів у регіонах України, державних структур, щодо проведення ефективної інформаційно-просвітницької роботи серед громадян країни на основі обміну досвідом із болгарськими експертами.

На презентації видання «Європейська та євроатлантична інтеграція України: шлях до демократії» експертам, політикам, громадським діячам була надана можливість обговорити та проаналізувати новий формат відносин між Україною та ЄС, НАТО, а також проблеми інформаційно-просвітницької роботи з громадянами України.

Зокрема, Олександр Сушко, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, у вітальному слові відзначив, що Болгарія знаходилась на периферії нашої уваги, хоча між Болгарією та Україною багато спільного і вступ цієї країни до ЄС став дуже значущим для нас.

Під час роботи круглого столу із доповідями виступили такі експерти, як: Олександр Палій, Інститут зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України; Олексій Гарань, Києво-Могилянська академія, Володимир Горбач, Інститут Євро-Антлантичного співробітництва, Юлія Тищенко, Український незалежний центр політичних досліджень, Наталія Шаповалові, Міжнародний центр перспективних досліджень.

Доповідачі озвучили головні тези своїх статей, розміщених у презентованому виданні.

О.Палій у доповіді «Європейська та євроатлантична інтеграція: стратегія для України» наголосив, що Україна має відштовхуватися від своїх національних інтересів, а їм відповідає приєднання до НАТО і ЄС, що визнано більшістю експертів країни та Законом про основи національної безпеки. На Заході розглядають НАТО і ЄС як дві складові частини європейської економіко-політичної системи, де ЄС відповідає за економічну інтеграцію, а НАТО – за питання безпеки, обопільно доповнюючи одне одного. Тому, чинник НАТО є принциповим для України і «третім шляхом», в обхід НАТО, може бути тільки шлях України до «третього світу». Головою перешкодою інтеграції до НАТО, на думку О.Палія, є стереотипи у суспільстві.

В. Горбач в своїй доповіді намагався дати відповідь на питання яким чином політичному класу Болгарії вдалося переконати своє суспільство у необхідності інтеграційних кроків, а також необхідних для цього внутрішніх змін в країні та суспільстві. Серед визначальних чинників були зазначені: консолідована позиція політичних сил, консенсус еліт, виступ Соломона Пасі у Національному парламенті з ініціативою досягнення Болгарією членства НАТО. В.Горбач переконаний, що Україна може без застережень взяти цілісну програму мобілізації громадської думки для підтримки ідеї вступу Болгарії в ЄС і НАТО. Необхідно також, проводити інформаційно-агітаційну кампанію, замовником якої буде держава, а виконавцями – громадські організації.

Європейський простір
Джерело: eu.prostir.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини