Василю Куку виповнилося б 95 років
Всього чотири місяці сл.п. Василь Кук не дожив до свого ювілею.
За заповітом Командира його поховано на батьківщині у с. Красному Буського району Львівщини.
11 січня Львівська обласна рада, Львівська ОДА, Український інститут національної пам’яті (представництво у Львівській області), Центр досліджень визвольного руху, Центр національного відродження ім. С. Бандери, Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять», Центр правових і політичних досліджень «Сім», студенти Львівського національного університету ім. І.Франка, родина, львів’яни та жителі Красного вшанують пам'ять Головного командира УПА Василя Кука врочистим покладанням квітів до його могили, повідомляє "Майдан".
11 січня в Києві з нагороди 95 річниці з дня народження Василя Кука сайт Майдан та видавництво «Смолоскип» організовують презентацію книги Василя Кука "УПА в запитаннях та відповідях Головного Командира".
Прес-центр ЦДВР
сdvr_lviv@yahoo.com
PS Василь Кук – «Леміш», «Коваль» був одним із провідних членів Організації Українських Націоналістів, генеральним секретарем Українського Головної Визвольної Ради — підпільного парламенту України. У історію ввійшов як Головний командир легендарної Української Повстанської Армії у 1950-1954 рр., до того очолював генеральну воєнну округу УПА-Південь, на рахунку якої найбільша в історії УПА битва під Гурбами у квітні 1944 р.
Василь Кук відомий також як підпільний публіцист та історик, серед найвідоміших його праць: «Пашні Буряки», 1938 р., (підручник із конспірації ОУН), «Колгоспне рабство», 1952 р. (аналітичний огляд функціонування колгоспної системи в Україні), цикл нарисів про життя та творчість Артема Веделя – відомого українського композитора, 1970-80-ті рр., біографічні нариси про Степана Бандеру, Романа Шухевича, 1990-ті рр., фундаментальний збірник документів «Українське державотворення. Акт 30-го червня 1941 року», 2001 р.