реклама партнерів:
Головна » 2008 » Січень » 13 » Чернігівщина. Відбувся семінар «Адаптація соціальної політики та трудового законодавства України до стандартів ЄС»

Чернігівщина. Відбувся семінар «Адаптація соціальної політики та трудового законодавства України до стандартів ЄС»


2008 » Січень » 13
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1255
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
«Розуміння європейської політики та європейських стандартів є важливим для працівників первинної ланки органів місцевого самоврядування» – наголосив Могильний Сергій Тихонович, керівник апарату Ріпкинської районної державної адміністрації під час відкриття виїзного семінару-тренінгу «Адаптація соціальної політики та трудового законодавства України до стандартів ЄС».
Зазначений захід, що відбувся залі засідань Ріпкинської райдержадміністрації, став абсолютно новою формою роботи Чернігівського центру з підвищення кваліфікації на місцях. Адже тематичний семінар проходив із застосуванням інтерактивних методів навчання.
Його учасники, а це працівники апарату, управлінь та відділів Ріпкинської районної державної адміністрації, виконавчого апарату районної ради мали змогу не лише ознайомитись з основними моделями соціального захисту в Європейському Союзі, станом та основними механізмами соціальної політики України, розглянути механізм адаптації до європейських стандартів пенсійного забезпечення та охорони здоров’я нашої держави, але й взяли участь у активному обговоренні та спробували самостійно адаптувати законодавчі акти до європейських стандартів.
Зокрема, слухачам було запропоновано витяг уявного проекту законодавчого акту «Про окремі питання здійснення пенсійної реформи». Працюючи в командах, вони змогли проаналізувати його з позиції кожної з групп (представників населення, бізнесменів-роботодавців, представників органів влади, міжнародних спостерігачів), визначити позитиви та негативи запропонованих в уявному проекті змін для кожної з категорій населення. Такого роду завдання дали змогу учасникам заходу наочно представити складність процесу адаптації українського законодавства до міжнародних стандартів, розбіжності в інтересах різних категорій українських громадян, неузгодженість між різними нормативно-правовими актами держави.
Також в контексті соціальної політики слухачі семінару-тренінгу спробували визначити позитиви та негативи від можливого вступу України до Європейського Союзу. Цікаво, що декілька позицій не знайшли одностайного трактування. Серед них: спільна валюта, трудова міграція, вільна торгівля, вплив європейської культури, які були віднесені як до позитивів так і до негативів.
Зробили свої висновки учасники заходу і щодо проблем надання нашою державою соціальних гарантій, що, відповідно, впливають і на наближення до європейських стандартів. Серед таких називалися і проблеми адресності пільг, неможливості ними скористатися, «безкоштовність» освіти та медицини.
Піднімалося і питання щодо неузгодженості роботи між нижчими та вищими ланками державної влади, а як результат – неможливість швидкого розв’язання широкого кола проблем на місцях.
Таким чином, тренінг підняв низку болючих питань і став корисним не лише його учасникам, але й викладачам: Мужиковій Наталії Михайлівні – заступнику начальника юридичного відділу апарату облдержадміністрації та Пузирному В’ячеславу Феодосійовичу – декану юридичного факультету Чернігівського державного інституту права, соціальних технологій і праці, кандидату юридичних наук.
Семінар-тренінг, проведений відповідно до плану-графіка навчання кадрів на 2008 рік, затвердженого спільним розпорядженням голови облдержадміністрації та голови обласної ради від 21 грудня 2007 р. № 37, відкрив серію подібного роду заходів, запланованих до проведення протягом року в різних районах Чернігівської області.

Джерело: http://www.center.uct.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

13:49
26-Трав-2020
Росія може розпочати нову війну проти України – американські експерти
Нестача води в анексованому Криму може призвести до нової військової агресії Росії пр
18:29
25-Трав-2020
У Чернігівському СІЗО з’явилися платні камери
Постановою Кабінету міністрів України №305 від 22 квітня 2020 року Уряд запровадив ек
01:07
24-Трав-2020
Валерій Давиденко. Убивство чи самогубство нардепа?
23 травня біля 18 години в офісі у центрі столиці було знайдене тіло народного депута
20:17
22-Трав-2020
Чернігівщина разом із Меджлісом вшанувала пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу
20 травня на приватній території козацької садиби у Вижні, що в передмісті м. Ічня Че
13:02
22-Трав-2020
Понад 20 тисяч випадків інфікування COVID-19 в Україні
В Україні зафіксували 20148 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Померло від вик
11:43
22-Трав-2020
Українські ТОП-політики все частіше обговорюють питання деокупації територій з-під Росії
Віце-прем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ук
16:30
21-Трав-2020
У 2020 році Україна на передовій втратила 52 героя. Поіменний список
Один український військовий загинув, двоє військових отримали поранення, ще п’ятеро –
16:19
21-Трав-2020
Секретні лабораторії та Джордж Сорос: дезінформація щодо COVID-19
Коли вірус COVID-19 ширився країнами-учасницями Східного партнерства, почали спливати
10:11
21-Трав-2020
На Росії знов заговорили про розкол України
Розвал України, вихід регіонів зі складу країни – межа бажань російської пропаганди.
21:37
20-Трав-2020
Метереологи обіцяють на початок червня літню погоду
На початку червня в Україну повинно прийти тепло, і погода буде по справжньому літньо
Усі новини