реклама партнерів:
Головна » 2008 » Січень » 22 » 80% експертів України за вступ до НАТО

80% експертів України за вступ до НАТО


2008 » Січень » 22
Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Президент України Віктор Ющенко у середу вирушає до Давосу для участі у Світовому економічному форумі.
Під час запланованої зустрічі з держсекретарем США Кондолізою Райс передбачається обговорити, зокрема, перспективу приєднання України до ПДЧ в НАТО вже на Бухарестському самміті альянсу у квітні.
Тим часом українська опозиція планує і далі блокувати роботу Верховної Ради, якщо там розглядатиметься питання підтримки звернення президента, прем’єра і спікера до Генсека НАТО про можливість приєднання до ПДЧ.
Під час зустрічі з Кондолізою Райс, окрім дорожньої карти двосторонніх взаємин, буде обговорено можливість приєднання Україна до Плану дій щодо набуття членства в НАТО вже на Бухарестському самміті.
Чимало американських політиків підтримують пришвидшений поступ України до НАТО, проте припускають, що деякі члени альянсу можуть розглядати питання приєднання Києва до ПДЧ з точки зору своєї безпеки і того, як на цю безпеку вплинуть їх взаємини з Росією.
Віктор Ющенко напередодні висловив сподівання, що в Брюсселі позитивно відгукнуться на заявку України, проте чимало українських дипломатів висловлюють певну обережність, кажучи про необхідність розтопити лід недовіри, яка виникла після відомих заяв Віктора Януковича, як прем’єра, про неготовність Києва приєднатися до Плану дій.
Дипломати кажуть, що важливим для відновлення довіри може стати візит наприкінці січня до Брюсселя прем’єра Юлії Тимошенко і донесення до керівництва НАТО позиції уряду.
На запитання Бі-Бі-Сі – чи не стане перешкодою для приєднання України до ПДЧ у Бухаресті виступи української опозиції, зокрема у ВР, директор Інституту зовнішньої політики при МЗС України Григорій Перепелиця сказав, що такі дії не лякають Брюссель.
Григорій Перепелиця: „Альянс бентежить те, що серед політичних еліт України не має консенсусу. Те, що це виявилося серед українських чільників, які написали листа до НАТО, це вже є позитив і Брюссель має позитивно оцінити цей крок. Якщо ми не досягнемо консенсусу серед еліт, то ми не маємо багато шансів стати членом НАТО. Навіть, якщо подамо заявку, то вона, скоріш за все, буде відхилена Брюсселем.”
Тим часом у ВР коаліція зареєструвала проект постанови про підтримку звернення президента, прем’єра і спікера до генсека НАТО щодо готовності України приєднатися до ПДЧ. А президент Віктор Ющенко у вівторок зустрівся з лідером ПР Віктором Януковичем і закликав регіоналів до конструктивної роботи у ВР.
Між тим один з лідерів фракції ПР Василь Кисельов сказав ББС, що його політична сила буде блокувати трибуну у п’ятницю – останній день роботи першої сесії ВР -, якщо там розглядатиметься підтримка звернення до НАТО.
На його думку, це питання може обговорюватися лише після оголошення дати референдуму щодо ставлення до альянсу українського народу.
Василь Кисельов: „Робота ВР буде заблокована. Поки президент не виконає свого конституційного обов’язку – призначить референдум – це питання розглядатися не буде. Це єдиний вихід Якщо він хоче, то нехай змінює Конституцію, аби там не було цього пункту про референдум”.
Тим часом у вівторок були оприлюднені результати опитувань керівників 30 провідних українських аналітичних центрів, які показали, що переважна більшість українських експертів вважає, що приєднання України до ПДЧ відповідає національним інтересам України.
Найбільш негативним наслідком приєднання України до ПДЧ аналітики вважають погіршення взаємин з Росією. У вівторок МЗС цієї країни заявило, що можлива інтеграція України до НАТО серйозно ускладнить російсько-українські взаємини і погрожує вжити адекватних заходів.
Зі свого боку Голова комітету ВР України з міжнародних питань Олег Білорус негайно відреагував на таку заяву, сказавши, що це суверенне право України вирішувати, до якої організації вступати, а також нагадавши, що санкції, якими погрожує Росія, мають двосторонній характер.

Джерело: Олесь Коношевич, Бі-Бі-Сі, Київ, http://www.bbc.co.uk

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

16:11
29-Лип-2021
Боротьба за білоруську незалежність: національний рух у 1920-1930 роках
Існування та боротьба Української Народної Республіки та Білоруської Народної Республ
18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
14:19
26-Лип-2021
Релігійне протистояння: РПЦвУ готує Хресний хід та планує дискредитувати ПЦУ перед Варфоломієм
Так звана Українська православна церква Московського патріархату, іншими сло-вами РПЦ
08:24
24-Лип-2021
Чернігівщина: колаборанти примазуються до нашого народу...
По Україні філіал російської церкви розвісив білборди із портретом митрополита Онуфрі
07:44
24-Лип-2021
В Білорусії продовжуються репресії: арештували подружжя істориків
Спільна заява Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації ус
22:19
23-Лип-2021
Тоталітаризм в Білорусі: як в країні придушують свободу слова і знищують надії на демократію
В Білорусі відбуваються дивні речі. Самопроголошений президент Александр Лукашенко вл
19:03
21-Лип-2021
В Ічні на Чернігівщині відкрито меморіальні дошки на честь двох українських героїв
17 липня в місті Ічня Чернігівської області з нагоди 31-ї річниці прийняття Деклараці
16:59
21-Лип-2021
Новий проєкт ЄС та МВФ підтримає податково-бюджетні реформи в Україні
Новий проєкт «Продовження податково-бюджетних реформ в Україні», який буде здійснюват
16:53
21-Лип-2021
Чому можна захворіти на коронавірус після вакцинації
Вакцинація від COVID-19 набирає обертів в усьому світі. Але українське суспільство по
Усі новини