реклама партнерів:
Головна » Міська влада Полтави не дійшла до дошки Петлюрі

Міська влада Полтави не дійшла до дошки Петлюрі


Коментарі: 0 Свята. Пам'ятні дати

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Святкування Дня Соборності розпочалося з 9-ти ранку покладенням квітів і вінків спочатку до пам'ятника Тарасу Шевченку, а потім до монумента Загиблим козакам. Разом із мешканцями міста квіти до підніжжя пам’ятника поклали голова облдержадміністрації Валерій Асадчев, заступники голови облради Петро Ворона та Володимир Марченко, міський голова Полтави Андрій Матковський. Далі процесія рушила до Полтавської аграрної академії, на стінах якої знаходиться пам’ятна дошка Симонові Петлюрі – одному із головних борців за Незалежність України того часу. Цікаво, що міська влада останній захід проігнорувала.
„ Я дуже задоволений, що сьогодні сюди прийшло так багато людей, які шанують героїчну історію і героїв свого народу”,- так розпочав промову голова облдержадміністрації Валерій Асадчев. „ З кожним роком їх приходить все більше і більше. Тож, можливо, коли наступного року сюди прийде пів міста, на цю вулицю нарешті завітає і міська влада. Симон Петлюра - це та постать, якою має пишатися Україна і українці. Нещодавно я був у Німеччині, і мені було дуже приємно, коли я побачив, що у невеличкому місті Хайденау, де мешкає кілька тисяч людей, стоїть пам’ятник Симону Петлюрі. Так там шанують історію нашого народу. І дуже соромно, що в Полтаві, на батьківщині Симона Васильовича досі не має подібного пам’ятника. Але я знаю, що вже створений громадський комітет, який буде добиватися від міської влади, аби вона нарешті визначила місце для пам’ятника. Силою обласна державна адміністрація нікого змушувати це робити не буде. Адже це не та постать, яку треба нав’язувати силою. Народ нарешті має усвідомити ким був Симон Петлюра та інші борці за незалежність України. І люди мають самі написати на цьому пам’ятнику – „Симону Петлюрі - із шаною і повагою від нащадків”. Я думаю, цей день наступить дуже скоро”.
До речі, вшанувати видатного земляка до пам’ятної дошки Симону Петлюрі прийшло більше тисячі людей, і на певний час довелося перекрити рух вулицею. Окрім вінків і квіті, полтавці тримали прапори прихильників блоків БЮТ і НУ-НС, яншіих партій націонал-демократичного спрямування, також були багато державних прапорів і біло-зеленої символіки Полтави. Завершилося святкування Дня Соборності на Полтавщині Урочистими зборами в обласному академічному музично-драматичному театрі імені Гоголя.

22 січня 1919 року у Києві, в присутності багатотисячного люду діячі Української та Західноукраїнської Народних Республік підписали Акт Злуки. Україна, яка довгий час була поділена по правий та лівий берег Дніпра, перебуваючи під владою відповідно Російської та Австро-Угорської імперії, нарешті об’єдналася у Соборну і Незалежну державу. Так здійснилася одвічна мрія українців жити у самостійній країні. І хоча, об’єднана Українська Народна Республіка невдовзі припинила своє існування, Акт Злуки та національно-визвольні змагання початку 20 сторіччя заклали підвалини для сучасної Незалежності.

Автор: прес-служба облдержадміністрації
Джерело: http://www.regionnews.poltava.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини