реклама партнерів:
Головна » 2008 » Січень » 28 » Чернігівщина. Міністр регіонального розвитку та будівництва України Василь Куйбіда з робочою поїздкою відвідав селище Батурин

Чернігівщина. Міністр регіонального розвитку та будівництва України Василь Куйбіда з робочою поїздкою відвідав селище Батурин


2008 » Січень » 28
Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Міністр регіонального розвитку та будівництва України Василь Куйбіда з робочою поїздкою відвідав селище Батурин Чернігівської області.
Очільник Мінрегіонбуду особисто ознайомився із ходом реставрації об’єктів Національного заповідника „Гетьманська столиця”. Зокрема Міністр оглянув палац гетьмана Кирила Розумовського та флігелі, будинок Кочубея (будинок Генерального суду Лівобережної України) та комплекс цитаделі Батуринської фортеці, після чого провів нараду з питань реалізації заходів з виконання Указу Президента України „Про деякі питання розвитку Національного історико-культурного заповідника „Гетьманська столиця” та селища Батурин.
Згідно Указу, у 2007-2008 роках проводиться комплекс робіт з укріплення та благоустрою схилів цитаделі Батуринської фортеці і територій, прилеглих до палацового комплексу К. Розумовського. В минулому році на такі цілі було освоєно 4 млн. грн.
Протягом 2008 року повинна пройти відбудова об'єктів цитаделі Батуринської фортеці, зокрема, Гетьманського палацу, Гетьманської скарбниці, дерев'яної церкви Воскресіння Господнього, фрагмента оборонних стін фортеці із баштами, в'їзних брам фортеці, спорудження у Меморіального комплексу пам'яті жертв Батуринської трагедії.
На нараді, яка проходила за участю керівництва Чернігівської області, а також інституту «УкрНДІпроектреставрація», коропорації «Укрреставрація», інституту «Діпромісто» та інших, обговорювали шляхи вирішення проблем, які гальмують реставраційні роботи. Основна з них – це існуюче законодавство, яке регулює закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти. Зокрема, воно передбачає досить тривалі терміни проведення тендерних процедур. Це означає, що поки не відбудеться тендер, не поступатиме фінансування. А отже не можливо розпочати роботи. Василь Куйбіда висловив сподівання, що новий законопроект з регулювання тендерних закупівель, який сьогодні доопрацьовує спеціальна робоча група, вже на початку лютого буде внесений на розгляд Верховної Ради. За слова Міністра, законопроект передбачає зменшення термінів на проведення тендерних процедур втричі.
Перш, ніж приступити до робіт на комплексі цитаделі, як було вирішено на нараді, проведуть укріплюючі роботи та роботи з водовідведення, оскільки цитадель знаходиться в зоні зсуву. Також учасники наради дійшли згоди щодо необхідності продумання схеми розміщення будівельників та облаштування їхнього побуту, оскільки до всіх реставраційних робіт в Батурині необхідно буде залучити не менше 2 тисяч осіб.
Генеральний план селища Батурин, який було розроблено в 2005 році (це вже четвертий генплан цього селища. 1-ий було розроблено в 1812 році, 2-ий – в 1944 році, 3-ій – 1970 році), передбачає спорудження нових школи на 500 учнівських місць, школи-інтернат на 150 місць, дитячого садка на 90 місць, будинку для перестарілих на 100 місць. Завершення будівництва цих об’єктів передбачається в 2009 році, на відміну від історичних, реставрацію яких буде завершено до жовтня 2008 року. Цього ж року буде реконструйовано Батуринську лікарню та бібліотеку. На сьогодні газифікація селища, як того передбачає план розвитку Батурина, знаходиться на завершальному етапі. Буде також проводитися робота по асфальтуванню доріг селища, оскільки тільки 30% з них мають тверде покриття. Населення Батурина – 2960 чоловік. 45 осіб перебуває в черзі на житло. Тому в найближчі роки, як це передбачено генеральним планом, буде споруджено 3 багатоповерхівки на 33 квартири, також передбачено 312 земельних ділянок для забудови садиб. Оскільки основною функцією Батурина буде туристично-рекреаційна, то генпланом передбачається також побудова готелю.
Вже в лютому, за рішенням наради, буде завершена розробка проектної документації реставраційних робіт названих історичних об’єктів. За словами Василя Куйбіди 30 січня на засіданні Уряду розглядатиметься питання про виділення коштів на проведення робіт, запланованих завершити в 2008 році. Він також зазначив, що будь-які перепони не можуть стати на заваді і зазначені в Указі Президента завдання щодо піготовки Батурина до 300 річниці Бьатуринської трагедії будуть виконані. «Є чітка воля Президента і я собі не уявляю, що хтось може зволікати, щоб ця воля була реалізована. Будемо шукати не причини, а шляхи їхнього усунення», - підкреслив Василь Куйбіда.

Джерело: Прес-служба Мінрегіонбуду, http://minregionbud.gov.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

11:25
31-Лип-2021
Василь Ломаченко вийшов на перше місце в рейтингу WBO
Український боксер Василь Ломаченко вийшов на перше місце в оновленому рейтингу WB
10:03
31-Лип-2021
Світоліна не змогла вийти у фінал Олімпіади в Токіо
Українська тенісистка Еліна Світоліна не змогла пробитися у фінал олімпійського ту
06:03
31-Лип-2021
Рибалка може дебютувати за «Олександрію» в наступному матчі з «Минаєм»
«Олександрія» закрила своє літнє трансферне вікно.
Новачком "Олександрі
19:03
30-Лип-2021
Результати першого туру УПЛ: як зіграли команди
Розглянемо детальніше, як команди виборювали перемогу.
• «Ворскла» в
16:11
29-Лип-2021
Боротьба за білоруську незалежність: національний рух у 1920-1930 роках
Існування та боротьба Української Народної Республіки та Білоруської Народної Республ
18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
14:19
26-Лип-2021
Релігійне протистояння: РПЦвУ готує Хресний хід та планує дискредитувати ПЦУ перед Варфоломієм
Так звана Українська православна церква Московського патріархату, іншими сло-вами РПЦ
08:24
24-Лип-2021
Чернігівщина: колаборанти примазуються до нашого народу...
По Україні філіал російської церкви розвісив білборди із портретом митрополита Онуфрі
07:44
24-Лип-2021
В Білорусії продовжуються репресії: арештували подружжя істориків
Спільна заява Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації ус
Усі новини