Чернігівщина визначила претендентів на звання «7 природних чудес України»
Багатовіковий дуб. Вік понад 450 років, його називають „Цар-дубом”, діаметр стовбура близько 2 м, висота майже 30 м. Росте в Коропському районі, на території ландшафтного заказника загальнодержавного значення „Рихлівська дача”.
Узруївські джерела. Гідрологічна пам’ятка природи з 1964 року. Численні джерела високоякісної питної води живлять озеро та річку Смячку, розташовані у Новгород-Сіверському районі Чернігівської області на лівому березі болотного масиву по руслу річки Смячки. Площа 1 га. Земельна ділянка площею 7,3 га, яка охоплює джерела вкрита лісовими масивами.
Урочище Замглай. Ландшафтний заказник загальнодержавного значення, площа 4428 га. Один з найбільших болотних масивів Полісся між річками Сожем та Десною. Являє собою заболочене дно давньої широкої долини Дніпра. Живлення – за рахунок поверхневих та грунтових вод. Знижені заболочені ділянки чергуються з піщаними підвищеннями. На території існують рідкісні види рослин і тварин, які занесені до Червоної книги.
І додатково - річка Десна. Ліва притока Дніпра, перша серед його приток за довжиною й друга за величиною басейну. Довжина її – 1130 км, площа басейну – 88,9 тис. кв. км. Заплава річки заболочена, порізана староріччями, озерами й западинами. Живлення переважно снігове. Десна – типова рівнинна ріка з високим весняним водопіллям і низькими рівнями влітку й узимку.
Організатори акції «7 природних чудес України», яка стала другим етапом Всеукраїнської акції «7 чудес України», де було обрано сім кращих історико-культурних та архітектурних об’єктів країни, ставлять за мету обрання семи природних чудес та пропагування унікального природного світу України, привернення уваги до об’єктів, що мають перспективу стати цікавими не лише для українського, але й для закордонного туристичного товариства. Претендентами для участі у конкурсі можуть бути геологічні об’єкти: гори, печери, вулканічні масиви; а також озера, річки, природні (нерукотворні) лісові масиви тощо.
Акція пройде у декілька етапів: 7 лютого 2008 року буде оголошено 100 претендентів на звання «7 природних чудес України», до 7 липня 2008 року експертами буде визначено та представлено 21 об’єкт, що претендуватиме на перемогу, а 21 серпня, до Дня незалежності, після проведення Інтернет-голосування та експертної оцінки, буде проголошено 7 природних чудес, що стали переможцями акції.
Голова оргкомітету та ініціатор акції „7 природних чудес України” Микола Томенко переконаний, що унікальний природний світ України є тією сферою, яка може стати успішною візитівкою нашої держави.
Серед організаторів цієї акції - Державна служба туризму і курортів України, Комітет Верховної Ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму, Національна радіокомпанія України, канал ICTV, журнал «Мандри» та багато інших засобів масової інформації. Науковий та експертний супровід заходу здійснюватиме Інститут геологічних наук НАН України та фахівці географічних і геологічних факультетів провідних вузів країни.
Джерело: Відділ інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради, http://www.chernihiv-oblrada.gov.ua