Вінницька область. Райрада дасть гроші на перейменування вулиць Леніна
— Не можна виховувати в дітях національну українську ідею, коли біля школи стоїть пам’ятник Леніну. Діти все одно запитають, навіщо його поставили? — каже голова політико-консультативної ради 50-річна Алла Сигерич-Кушнір. — Це дуже серйозна підсвідома агітація.
Скільки коштуватиме перейменування вулиці?
— У залежності від її довжини — 3–5 тисяч гривень. Гроші на це будуть виділятися з районного бюджету. А на знесення пам’ятників узагалі потрібна тільки ініціатива місцевої влади. Такий демонтаж копійки коштує.
Перероблювати Леніна на Шевченка не варто. По-перше, нормально це все одно не зроблять. По-друге, у тих пам’ятниках радянський дух.
Які незручності створить перейменування?
— Багато хто боїться проблем із документами, спадщиною. Насправді, вся документація буде виготовлятися одразу всім людям, які живуть на вулиці. При оформлені спадщини потрібна буде лише довідка про перейменування.
Люди забувають вигоди — при зміні назви будинки отримають нормальну нумерацію. Без дробів, букв, що вже до ”є”, ”ю”, ”я” тягнуться... Безкоштовно поставлять нові таблички з номером і назвою вулиці.
Чи вже перейменовували вулиці в селах?
— За 16 років незалежності — жодної. У селах Пултівці та Вінницькі Хутори далі розмов не пішло. Основна проблема — небажання людей щось змінювати. Єдина вулиця у Вінницькому районі, яка відповідає національній ідеї, — це імені Чорновола в Якушинцях. І то вона новозбудована, а не перейменована.
Ми рекомендуємо на батьківських зборах у школах визначати відомих особистостей сіл, чи просто тих, хто зробив для села багато. Наприклад, у Вінницьких Хуторах люди піднімають питання назвати вулиці іменем односельця Миколи Сідака. Він нещодавно врятував людей з-під криги на озері. Чим не герой? У кожному селі знайдуться свої герої. Давайте їх прославляти.
Джерело: Надія ШТУПУН, Газета по-українськи, http://www.gpu-ua.info