реклама партнерів:
Головна » Яценюк допускає розпуск Ради і пропонує останній компроміс

Яценюк допускає розпуск Ради і пропонує останній компроміс


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Спікер Верховної Ради Арсеній Яценюк не виключає розпуск парламенту 6-го скликання - якщо протягом 30 днів він не приступить до роботи.
"Якщо в понеділок не буде підписано відповідну політичну угоду, або не буде знайдений інший компроміс за цією політичною угодою, у нас йде 30-денний термін, визначений статтею 90 Конституції України. З соромом і ганьбою поставимо хрест на українському парламентаризмі", - сказав він журналістам в кулуарах Ради в п'ятницю, 15 лютого, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Після цього, за словами Яценюка, в країні залишаться дві легітимні гілки влади: "окрім судової, це президент, який виконуватиме свої повноваження у встановлені Конституцією терміни, і Кабінет міністрів, який законно обраний і далі працюватиме".
Але якщо парламент все-таки буде розпущений, то, упевнений спікер, "суспільство втратить ідею парламентсько-президентської республіки".
Щоб цього не сталося, Яценюк на засіданні погоджувальної ради запропонував лідерам фракцій підписати політичну угоду для розблокування роботи Ради. Правда, час подумати він їм дав до понеділка (18 лютого). Якщо вони зможуть домовитися, то вже у вівторок парламент розпочне свою роботу.

У тексті угоди лідерам фракцій пропонується домовиться про те, щоб "взяти до відома, що підпис спікера під листом на адресу генерального секретаря НАТО не є консолідованою позицією конституційного складу Верховної Ради".

Також пропонується визнати дію постанови парламенту від 19 січня 2006 року, а також дію статті 8 закону України "Про основи національної безпеки" і постанови ВР від 21 листопада 2002 року.

Документ пропонує "утриматися від практики блокування трибуни парламенту і відмовитися від блокування президії" і розпочати пленарні засідання Верховної Ради відповідно до календарного плану.

Порядок денний 2-ої сесії пропонується затвердити "виходячи з принципів врахування волі кожної фракції на компромісній основі".

Нагадаємо, фактично Верховна Рада не працює майже місяць (з 18 січня). Опозиція блокує президію, вимагаючи відклику підпису спікера під проханням про приєднання України до плану дій з членства в НАТО і проведення всенародного референдуму.

Голова Ради Арсеній Яценюк вже не раз пропонував опозиції компроміси (наприклад, розблоковувати роботу парламенту і розглянути питання щодо референдуму з НАТО через три місяці, після квітневого саміту Україна-НАТО в Будапешті). Проте поки "регіонали" не погоджуються. На думку аналітиків і деяких політиків більшості, вони переслідують зовсім інші цілі, ніж ті, що оголошують привселюдно.

Спікер не хоче "робити парламент інструментом"

Голова Ради Арсеній Яценюк вважає, що парламент хочуть використати як інструмент для створення політичної кризи.

"Якщо у когось є бажання, щоб парламент був інструментом, то у мене такого бажання немає. Я категорично заперечую проти того, щоб парламент був інструментом для Банкової, щоб парламент був інструментом для іншої сторони - вулиці Грушевського", - цитує його слова УНІАН.

Яценюк нагадав, що за 84 дні роботи ВР змогла прийняти лише 8 законів, 5 з яких були ухвалені на цьому тижні протягом півтора години. "На жаль, все проходить як завжди - в боротьбі за владу забули про національні інтереси", - засмутився спікер.

Нормалізація роботи ВР, зазначив він, сьогодні залежить тільки від волі фракцій. "І я, як спікер, підкорятимуся будь-якій волі українського парламенту", - підкреслив Яценюк.

Він ще раз повторив, що якщо не буде знайдений компроміс, то "з ганьбою через 30 днів вся країна говоритиме про те, що вже цей парламент не годиться і є конституційні підстави для того, щоб його розпустити".

Яценюк радить працювати, а не тикати пальцями на Банкову
Арсеній Яценюк впевнений, що жодних підстав для переформатування парламентської більшості на сьогодні немає. "Навіть немає предмету розмови сьогодні про переформатування коаліції, тому що для того, щоб щось переформатувати, потрібно, щоб парламент працював", - сказав він.

Водночасчас існуюча в Україні парламентська криза, на думку спікера, є "певним інструментом створення в цілому політичної кризи".

На думку голови ВР, цю кризу повинні вирішувати самі депутати.

"Парламентську кризу потрібно вирішувати парламенту, а не, пробачте, показувати пальцями на сусідні вулиці української столиці - хто на Банкову показує, хто на протилежну сторону - Грушевського", - підкреслив Яценюк.

"Необхідно брати відповідальність на себе і навчитися проявляти політичну волю, а не шукати крайніх", - додав він.

NEWSru.ua





Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:46
21-Жов-2024
Молдова на референдумі обрала вступ до Європейського Союзу
На сайті Центральної виборчої комісії Молдови оприлюднили результати попереднього під
20:52
20-Жов-2024
У Тбілісі проходить багатотисячна акція «Грузія обирає Євросоюз»
За шість днів до парламентських виборів у Тбілісі відбувається масштабна акція «Грузі
19:25
19-Жов-2024
Міністри оборони країн G7 заявили про підтримку членства України в НАТО
Міністри оборони країн «Групи семи» (G7) підтримують «незворотний шлях України до пов
21:00
16-Жов-2024
Байден оголосив про пакет військової допомоги Україні на суму 425 млн доларів
Президент США Джо Байден у середу, 16 жовтня, поговорив із президентом України Володи
21:35
15-Жов-2024
Абсолютна більшість українців підтримує закон про заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з РФ
80% респондентів ідтримують схвалений у серпні закон про заборону діяльності окремих
20:04
14-Жов-2024
Уразили російські ЗРК і ліквідували три сотні окупантів: зведення з Харківщини!
Це результати оборонних й штурмових боїв за минулий тиждень у зоні відповідальності Т
Усі новини