реклама партнерів:
Головна » 2008 » Лютий » 16 » Міністр економіки: вступ до СОТ приведе до зростання експорту

Міністр економіки: вступ до СОТ приведе до зростання експорту


2008 » Лютий » 16
Коментарі: 0 Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Міністр економіки України Богдан Данилишин запевняє, що вступ до Світової організації торгівлі дасть можливість підсилити позиції України на експортних ринках, повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.
За словами Данилишина, міжнародна торгівля сільськогосподарською продукцією в рамках СОТ регулюється єдиною Угодою про сільське господарство. Він зазначив, що цією Угодою передбачено переведення всіх нетарифних бар'єрів щодо імпорту сільськогосподарської продукції в тарифи і визначення їхньої верхньої межі, поступове зниження імпортних тарифів, а також скорочення внутрішніх і експортних субсидій для сільгосппродукції.
"Країни, що приєднуються до СОТ, беруть на себе певні зобов'язання щодо державної підтримки сільського господарства; доступу на ринок сільськогосподарських і продовольчих товарів; санітарних і фітосанітарних заходів, експортної конкуренції в сільськогосподарській і продовольчій торгівлі", - сказав міністр економіки.

За словами Данилишина, це вимагає певного ринкового реформування аграрного сектора і лібералізації доступу до ринків аграрної і харчової продукції.

"Вступ до СОТ дасть можливість підсилити наші позиції на експортних ринках", - переконаний міністр економіки. За його словами, згідно з дослідженнями провідних фахівців, в результаті вступу до СОТ сукупний випуск в секторі сільського господарства збільшиться на 2% в довгостроковому періоді. При цьому очікується, що поліпшення доступу на ринки приведе до істотного зростання експорту (+ 43,5%).

В той же час, відзначив Данилишин, вступ України до СОТ приведе до зменшення окремих ставок тарифу на імпорт. За словами міністра, відповідно до тарифних зобов'язань, середньоарифметична ставка ввізного мита на сільськогосподарську продукцію зменшиться з 13,84% до 11,16%. "Оскільки цінова різниця між світовими цінами і цінами вітчизняного виробника зменшується, Україна залишатиметься нетто-експортером основних сільськогосподарських товарів", - сказав він.

За умовами СОТ, Україна реформуватиме сільське господарство

Данилишин також зазначив, що Україні доведеться реструктуризувати допомогу сектора відповідно до умов СОТ, що відбувається вже зараз. За його словами, сьогодні державна аграрна політика повинна концентруватися на підвищенні конкурентоспроможності аграрного сектора, забезпеченні якості і безпеки продуктів харчування і сприяння охороні навколишнього середовища.

Крім того, міністр економіки назвав основні напрями реформування політики у сфері сільського господарства. Серед них, зокрема, відділення підтримки сільськогосподарських виробників від підтримки розвитку сільських територій і перехід від виробничих субсидій до незалежних від об'ємів і типу виробництва прямих платежів.

"За умов певного реформування механізму надання державної підтримки Україна матиме достатні можливості для захисту вітчизняного агропромислового комплексу в умовах членства у СОТ", - відзначив Данилишин.

Керівник економічного відомства вважає, що обов'язковим питанням переговорного процесу по вступу до СОТ, без врегулювання якого неможливо завершити роботу з консолідації зобов'язань країни, є узгодження граничного рівня сукупного вимірювання підтримки сільського господарства (СВП).

Він зазначив, що відповідно до Угоди про сільське господарство, внутрішня цінова підтримка сільського господарства, або так звані заходи "жовтої скриньки", повинна бути скорочена впродовж п'яти роки на 20% в порівнянні з базовим періодом.

"Завдяки своїй компромісній позиції на переговорах, Україна після вступу до ВТО не зобов'язана скорочувати узгоджений рівень СВП, що дає додаткову перевагу агропромисловому сектору", - зазначив Данилишин.

Нагадаємо, що 5 лютого Генеральна рада Світової організації торгівлі затвердила протокол про прийом України в члени СОТ. На засіданні в Женеві Генеральна рада на підставі звіту робочої групи і переліку ринкового доступу для товарів і послуг затвердила рішення і схвалила протокол приєднання, який підписали президент України Віктор Ющенко і генеральний директор СОТ Паскаль Ламі.

NEWSru.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

21:50
27-Січ-2021
Пам’ять жертв Голокосту вшанували в Чернігові
27 січня традиційно в урочищі Березовий Рів у Чернігові, біля пам’ятника жертвам Голо
13:49
27-Січ-2021
Слуги народу пропонують дозволити українцям мати подвійне громадянство
Народні депутати України пропонують внести зміни до українського законодавства, які д
21:55
26-Січ-2021
Донбас: російські окупанти поранили українського військового, його стан важкий
26 січня близько 19.00 внаслідок обстрілу бойовиками отримав поранення один військов
18:57
25-Січ-2021
Україна у Парламентській асамблеї Ради Європи оскаржила повноваження російської делегації
Постійна делегація України у Парламентській асамблеї Ради Європи оскаржила повноважен
11:46
24-Січ-2021
Кремль віддає контроль над підприємствами окупованого Донбасу Медведчуку
За даними Східної правозахисної групи, на окупованому Росією Донбасі на даний момент
00:30
24-Січ-2021
23 січня – 130 років із дня народження Павла Тичини. Маловідомі факти про поета
1891, 23 січня в селі Піски на Чернігівщині в родині сільського псаломщика та вчителя
19:58
23-Січ-2021
Виставку «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір» у Чернігові презентували на день Соборності
22 січня, в день, коли Чернігівщина разом з усією країною святкувала дві визначальні
22:15
22-Січ-2021
У Чернігові в день Соборності вшанували пам’ять борців за волю і захисників України минулого й сучасності
22 січня у Чернігові влада і громадськість відзначили День Соборності України. Саме в
11:05
21-Січ-2021
Протидія корупції на митниці як складова державної безпеки та запорука прозорості наповнення бюджету
Якщо ви думаєте, що країна котиться у прірву, всі крадуть і обманюють, процвітає кору
18:07
19-Січ-2021
Санкції США: німецька компанія вийшла з проєкту російського газопроводу
Концерн Bilfinger SE вийшов з будівництва "Північного потоку-2", ставши першою німець
Усі новини