реклама партнерів:
Головна » 2008 » Лютий » 16 » Міністр економіки: вступ до СОТ приведе до зростання експорту

Міністр економіки: вступ до СОТ приведе до зростання експорту


Коментарі: 0 Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Міністр економіки України Богдан Данилишин запевняє, що вступ до Світової організації торгівлі дасть можливість підсилити позиції України на експортних ринках, повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.
За словами Данилишина, міжнародна торгівля сільськогосподарською продукцією в рамках СОТ регулюється єдиною Угодою про сільське господарство. Він зазначив, що цією Угодою передбачено переведення всіх нетарифних бар'єрів щодо імпорту сільськогосподарської продукції в тарифи і визначення їхньої верхньої межі, поступове зниження імпортних тарифів, а також скорочення внутрішніх і експортних субсидій для сільгосппродукції.
"Країни, що приєднуються до СОТ, беруть на себе певні зобов'язання щодо державної підтримки сільського господарства; доступу на ринок сільськогосподарських і продовольчих товарів; санітарних і фітосанітарних заходів, експортної конкуренції в сільськогосподарській і продовольчій торгівлі", - сказав міністр економіки.

За словами Данилишина, це вимагає певного ринкового реформування аграрного сектора і лібералізації доступу до ринків аграрної і харчової продукції.

"Вступ до СОТ дасть можливість підсилити наші позиції на експортних ринках", - переконаний міністр економіки. За його словами, згідно з дослідженнями провідних фахівців, в результаті вступу до СОТ сукупний випуск в секторі сільського господарства збільшиться на 2% в довгостроковому періоді. При цьому очікується, що поліпшення доступу на ринки приведе до істотного зростання експорту (+ 43,5%).

В той же час, відзначив Данилишин, вступ України до СОТ приведе до зменшення окремих ставок тарифу на імпорт. За словами міністра, відповідно до тарифних зобов'язань, середньоарифметична ставка ввізного мита на сільськогосподарську продукцію зменшиться з 13,84% до 11,16%. "Оскільки цінова різниця між світовими цінами і цінами вітчизняного виробника зменшується, Україна залишатиметься нетто-експортером основних сільськогосподарських товарів", - сказав він.

За умовами СОТ, Україна реформуватиме сільське господарство

Данилишин також зазначив, що Україні доведеться реструктуризувати допомогу сектора відповідно до умов СОТ, що відбувається вже зараз. За його словами, сьогодні державна аграрна політика повинна концентруватися на підвищенні конкурентоспроможності аграрного сектора, забезпеченні якості і безпеки продуктів харчування і сприяння охороні навколишнього середовища.

Крім того, міністр економіки назвав основні напрями реформування політики у сфері сільського господарства. Серед них, зокрема, відділення підтримки сільськогосподарських виробників від підтримки розвитку сільських територій і перехід від виробничих субсидій до незалежних від об'ємів і типу виробництва прямих платежів.

"За умов певного реформування механізму надання державної підтримки Україна матиме достатні можливості для захисту вітчизняного агропромислового комплексу в умовах членства у СОТ", - відзначив Данилишин.

Керівник економічного відомства вважає, що обов'язковим питанням переговорного процесу по вступу до СОТ, без врегулювання якого неможливо завершити роботу з консолідації зобов'язань країни, є узгодження граничного рівня сукупного вимірювання підтримки сільського господарства (СВП).

Він зазначив, що відповідно до Угоди про сільське господарство, внутрішня цінова підтримка сільського господарства, або так звані заходи "жовтої скриньки", повинна бути скорочена впродовж п'яти роки на 20% в порівнянні з базовим періодом.

"Завдяки своїй компромісній позиції на переговорах, Україна після вступу до ВТО не зобов'язана скорочувати узгоджений рівень СВП, що дає додаткову перевагу агропромисловому сектору", - зазначив Данилишин.

Нагадаємо, що 5 лютого Генеральна рада Світової організації торгівлі затвердила протокол про прийом України в члени СОТ. На засіданні в Женеві Генеральна рада на підставі звіту робочої групи і переліку ринкового доступу для товарів і послуг затвердила рішення і схвалила протокол приєднання, який підписали президент України Віктор Ющенко і генеральний директор СОТ Паскаль Ламі.

NEWSru.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

20:22
30-Чер-2022
Збройні сили України звільнили від російських окупантів Одеську область
Збройні сили України повністю звільнили від російських окупантів територію Одеської о
19:48
30-Чер-2022
Село Потьомкіно Херсонської області під контролем ЗСУ
Військовослужбовці 60 опбр провели успішний наступ, у ході якого відбили кілька контр
18:04
29-Чер-2022
Членство в НАТО залишається найкращою гарантією безпеки для України
Офіційний Київ вважає, що Україна вже відповідає стандартам НАТО і зберігає курс на п
17:21
29-Чер-2022
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць, площ, парк
10:41
29-Чер-2022
На Херсонщині звільнено Зелений Гай і Барвінок
Підрозділи Збройних сил України здійснюють успішний контрнаступ на Херсоном напрямі.
07:04
28-Чер-2022
День Конституції під час війни з російським агресором
28 червня цього року Україна під час повномасштабної війни з російським агресором від
16:31
27-Чер-2022
Ракетні обстріли: у Кременчуці горить ЦУМ, багато загиблих і поранених
Полтавщина. Кременчук.
Окупанти вдарили ракетами по торговельному центру, де б
10:12
26-Чер-2022
Релігійна помста в окупованому Маріуполі: окупанти спалили унікальну бібліотеку
Після візиту московських агентів фсб в рясах стало відомо, що в Храмі ПЦУ Петра Могил
21:22
25-Чер-2022
Про надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу
Надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу також можна розці
08:49
25-Чер-2022
Ворог завдав масованих ракетних ударів по Житомирщині: близько 30 ракет
Сьогодні, як і в перший день повномасштабного вторгнення, починаючи з 4:15 ранку воро
Усі новини