реклама партнерів:
Головна » На Львівщині хочуть продати дерев’яну церкву 17 століття з дзвіницею, яку було збудовано на сто років раніше

На Львівщині хочуть продати дерев’яну церкву 17 століття з дзвіницею, яку було збудовано на сто років раніше


Коментарі: 1 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
На Львівщині, у селі Побужани Буського району, хочуть продати дерев’яну церкву 17 століття з дзвіницею, яку було збудовано на сто років раніше. У церкві також є старовинний іконостас, датований 17 століттям, та давнє Євангеліє, написане більше ніж вісім століть тому. Під час засідання президії Львівської обласної ради, депутат ЛОР, голова Буської РДА Михайло Вовк заявив, що, наскільки йому відомо, святиню бажає придбати мер міста Черкаси Сергій Одарич.
"Храм святого Воскресіння належить Українській автокефальній православній церкві. Раніше, ще за часів Радянського Союзу, це була єдина церква в селі. У неділю, після Служби Божої, священик оголосив громаді села про те, що храм хочуть купити.
"Церква є власністю громади, і лише вона може приймати подібні рішення на загальних зборах", – з обуренням підкреслив Михайло Вовк. Голова РДА вважає, що пам`ятку архітектури хочуть розпродати, тому він вимагає підняти це питання на сесії Львівської обласної ради 19 лютого, а також пропонує прийняти рішення про заборону продажу церков. Водночас голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник зазначив, що свого часу митрополит Шептицький купував багато церков, які зараз знаходяться в Шевченківському гаю. "Головне, щоб вони не горіли", - зазначив голова облради.
Як повідомив голова Буської районної ради, член УНП Богдан Глова, хоча деякі представники релігійної місцевої громади підтримують продаж дерев’яної церкви 17 століття, загалом мешканці села виступають проти таких дій. Побужанці вважають, що з продажем святині на село може впасти немилість Божа, оскільки такими речами не прийнято торгувати. Їх підтримує сільський голова, на думку якого храм повинен залишитися недоторканним. Що ж до релігійної громади, то свою позицію вона аргументує аварійним станом церкви, мовляв, за п’ять років храм просто розсиплеться. А за вилучені гроші вони пропонують відремонтувати іншу церкву, яка також знаходиться в жалюгідному стані. Як розповів Богдан Глова, стосовно цієї справи немає ще жодного офіційного рішення. Він додав, що спершу це питання буде обговорене на "сході" села, потім розглядатиметься на сесії міської ради, і лише після цього ним займатимуться у Буській районній раді. Пан Богдан підкреслив, що оскільки більшість громади села виступає проти продажу церкви, то поки за нею залишається статус кво.
Водночас пані Галина Дорощук, начальник обласного управління культури і туризму Львівської ОДА, член УНП критично розглянула бажання громади продати старовинний храм. За її словами, церква – це архітектурна пам’ятка, яка несе в собі не лише історичну, але й неабияку духовну цінність. "Робити бізнес на святинях – явище вкрай аморальне. У "Біблії" написано, що колись Ісус Христос вигнав з церкви купців, які розвели в її стінах базар та безлад. Сьогодні ми чимось їх нагадуємо. Ті, хто продають будь-які культурні пам’ятки з розрахунком, що хтось про них краще подбає, – боягузи, які воліють зняти із себе відповідальність", – підкреслила пані Галина. – "Потрібно навпаки, акумулювати сили громади і влади для того, щоб зберігати та шанувати ту чи іншу пам’ятку архітектури. Адже кожен район має свою неповторну історію, що пов’язана з величними особистостями, видатними місцями, які можуть стати привабливою візитною карткою для туристів. Ми повинні мати здорові, цивілізовані прагнення".

Оксана Кордоба, http://www.unp-lviv.com.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини