МТС хоче купити "Укртелеком", але ...
Дубровсков не зміг відповісти, яка конкретно з компаній, що входять до "Системи", братиме участь у приватизації. Це, за його словами, може бути сама "Система", МТС-Україна або інша компанія.
Кажучи про вартість "Укртелекому", Дубовсков зазначив, що це буде декілька мільярдів доларів. "Навряд чи 7 млрд дол за "Укртелеком" - адекватна ціна", - відзначив він.
Нагадаємо, що 6 лютого уряд України затвердив план розміщення акцій ВАТ "Укртелеком". Відповідно до цього плану, продаж підприємства буде конкурсним, із застосуванням відвертості пропозиції ціни за принципом аукціону.
Продавати будуть контрольний пакет у розмірі 67,79% акцій. У держвласності буде закріплено блокуючий пакет у розмірі 25%+1 акція.
За даними фондової біржі ПФТС, на кінець дня 5 лютого курс акцій "Укртелекому" склав 1,04 грн/акція, хоча раніше ФДМ намагався продавати їх на біржі по 1,15 грн, з урахуванням якої початкова вартість 67,79% акцій "Укртелекому" склала б 14,6 млрд грн.
Початкова вартість підприємства, днями запропонована Кабміном, - 635 мільйонів доларів (3 млрд 175 млн гривень).
Як відомо, Фонд держмайна планував в серпні-грудні 2007 року виставити на продаж на міжнародних фондових біржах 37,86% акцій ВАТ "Укртелеком". На українських фондових біржах планувалося реалізувати 5% акцій "Укртелекому" по 1%.
Згідно з планом приватизації на 2007 рік, пакети акцій "Укртелекому" Фонд держмайна повинен був виставити на продаж в першому кварталі минулого року, проте через відсутність пропозицій на фондових біржах вони так і не були продані.
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила 27 грудня 2007 року, що уряд не поспішатиме з приватизацією "Укртелекому". Перед приватизацією цих об'єктів необхідно ретельно вивчити ситуацію з цими надзвичайно важливими для національної безпеки підприємствами, сказала вона.
Думки експертів: скільки можна заробити на продажі "Укртелекому"
Думку про те, що 60%+1 акція ВАТ "Укртелеком" можуть бути продані в 2008 році стратегічному інвесторові за 11-14 млрд грн, висловив аналітик інвестиційного банку Concorde Capital Олександр Паращий.
За його словами, ціна цього пакету, виходячи з котирувань акцій на ПФТС, складає 12,5 млрд грн. Аналітик вважає, що продати 60%+1 акцію "Укртелекому" одному інвесторові буде значно легше, ніж продавати 37% акцій окремими пакетами на різних біржах.
"Це серйозний пакет, який прояснює ситуацію з впливом на "Укртелеком" і забезпечує повний контроль над компанією", - сказав він.
Як відзначив Паращий, зацікавитися придбанням 60%+1 акція "Укртелекому" можуть, перш за все, західні телекомунікаційні гіганти, які мають досвід інвестицій в Східній Європі, зокрема, Deutsche Telekom і France Telecom.
На думку аналітика, стратегічним інвестором "Укртелекому" може стати також компанія "Сістем Кепітал Менеджмент", яка вже має досвід роботи у телекомунікаційній галузі.
З ним солідарний міністр транспорту і зв'язку України Йосип Вінський, який вважає, що виставлений на продаж на конкурсі із застосуванням відвертості пропозиції ціни за принципом аукціону пакет акцій ВАТ "Укртелеком" у розмірі 67,79% буде проданий не менше чим за 7 млрд доларів.
Проте директор економічних програм центру ім. Разумкова Василь Юрчишин вважає, що момент продажу "Укртелекому" втрачений, і, незважаючи ні на що, продавати його необхідно щонайшвидше.
"Судячи з усього час (приватизації "Укртелекому". - прим. ред) вже втрачено, оскільки це технології, які розвиваються дуже швидко і тут важливо не помилитися той момент, коли можливе входження стратегічного інвестора", - відзначив Юрчишин.
Надалі зволікати з продажем підприємства, як показав досвід - неефективно, вважає експерт: "Експерименти на зразок: давайте продамо частину, а там визначимо, яка ринкова вартість інших частин підприємства, як це ніби-то намагалися робити, не мають під собою реальної основи".
Сума, отримана від продажу "Укртелекому", буде не такою значною, як це могло б бути раніше. І уряду не слід розраховувати на величезні надходження від цієї операції. "Зараз сформувалися вже інші можливості для інвестора, тому надія, що можна буде отримати величезні мільярди, швидше за все нездійсненні", - відзначив експерт.