Голова УКГЦ закликав під час Великого посту боротися з корупцією
"В цей святий час Великого посту кожна віруюча людина складає іспит совісті, критично заглядаючи в найглибші куточки своєї душі. Дістати звідти якийсь гріх, до якого вже звик і який вже не сприймаєш як гріх, - це важливе завдання кожного, хто хотів би серйозно поставитися до цього важливого часу пісного духовного відродження. Часто гріховна провина, почавшись в серці людини, заражає інших і розростається в народі великою суспільною бідою. Саме до таких народних нещасть ми і відносимо хабарництво (корупцію)", - сказано в обігу Синоду УГКЦ.
В документі також наголошується, що явище корупції "існує не тільки в Україні, а поширено в багатьох частинах світу і має давню історію". Доказом цього, на думку членів Синоду, служать навіть книги Святого Писання, в яких кілька разів йдеться про цей гріх.
"Хабарництво (корупція) - гріх, а не тільки якийсь неправедний звичай", - зазначають автори звернення. Тому владики дають поради щодо викорінювання гріха корупції.
Першим кроком має стати встановлення пріоритетів, кожен повинен зрозуміти, що єдиним тривалим джерелом щастя людини є Бог. Другим завданням в боротьбі з корупцією Синод УГКЦ вважає виховання дітей у дусі справедливості та правди, адже "велика відповідальність лежить на суспільстві, тому що ми повинні виховувати нові покоління, які не знатимуть, що таке корупція", - зазначають єпископи УГКЦ.
Нагадаємо, що з сьогоднішнього дня у православних і греко-католиків, що живуть за юліанським календарем, починається Великий піст. Піст триває 48 днів (до 26 квітня) і знаменує собою 40-денне перебування Христа в пустелі. У ці дні православні не їдять м'ясних, рибних і молочних страв, тобто ніякої їжі тваринного походження. Окрім "дієти" віруючим належить утримуватися від розваг і плотських утіх (наприклад, подружнього життя). З особливою суворістю дотримується піст у перший і останній (страсний) тижні.
Простим мирянам досить дотримувати ці правила. Проте, в монастирях заведено дотримувати пост суворо за церковним каноном. Деякі миряни також наважуються на більш жорсткі правила, проте це варто робити тільки за благословенням священика. Суворі церковні правила такі: у чистий понеділок (перший день посту) прийнято повне утримання від їжі. Решту часу: понеділок, середа, п'ятниця - сухоядіння (вода, хліб, фрукти, овочі, компоти); вівторок, четвер - гаряча їжа без олії; субота, неділя - їжа з олією. Риба дозвояється в Благовіщення Пресвятої Богородиці та на Вербну неділю. В Лазареву суботу дозволяється рибна ікра. У страсну п'ятницю не можна куштувати їжу до винесення плащаниці.